Autor Tema: Djapetovi MOC-ovi  (Pročitano 32779 puta)

djomla666

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #60 poslato: Oktobar 10, 2011, 05:33:18:posle podne »
Ohrabren ovim komentarom upravo kacim svoj MOC na forum. Svaki komentar prihvatam kao sugestiju. :smile2:

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #61 poslato: Oktobar 24, 2011, 08:51:13:posle podne »
Пошто ће као што је очекивано набавити потребне браон коцкице код нас бити авантура која ће да потраје, преко другара авантуриста који набављају уз помоћ штапа и канапа тј. картица и гастарбајтера, овај МОС ће за почетак да се појави у црној боји :bored:

 У питању је средњовековна преслица илити distaff на енглеском, ако сам добро сконтао превод, пошто под тим именом нисам нашао ни једну на brickshelf-у док сам налазио на google-у кад идем на претрагу слика, тако да би требало да буде то та реч, има овде спретнијих од мене, па би их замолио ако налете на слику лего преслице нака ми је овде окаче.

Ево и слике:



Пошто правим у величини прилагођеној минифиговима наравно нећу моћи ову дрвенарију да дочарам баш овако а ту су и авантуре набавке посебних специјалних делића.

Углавном увод у један будући МОС, који се надам неће појавити пре рока то јест - никад :laugh:

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #62 poslato: Oktobar 25, 2011, 12:53:28:pre podne »
Прва верзија преслице илити distaff на енглеском.

Немам много делића, верзија која треба да буде максимално једноставна за градњу а да што је могуће више личи на песлицу и да нема механизма и канапче које ће да се окреће около. Овај точак је предлог Салета, Сале инернационале, хтео сам да узмем другачији са прорезом где канапче неће да клизи, али пошто не радим механизам одлучио сам се за овај.

Није превише велик па мислим да може да се користи за минифиг МОС-ове што ми је била намера. Урадићу убрзо и са другим точком где ће доћи канапче или гумица, првобитно планирана верзија. Уз лепе браон коцкице може још свашта да се уради али за сада ово.

Црне коцкице коришћене у недостатку браон боје. Слике лоше јер ми је на фото-апарату разбијен екран па као што сам и раније писао чкиљим кроз ону рупицу, кад се поновим новим знаћете по правим фоткама.

точак са прорезом:

4185   Technic Wedge Belt Wheel/Technic Wedge Belt Wheel (Pulley)


точак без прореза:

2470   Wheel Spoked Small 27mm








vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #63 poslato: Oktobar 25, 2011, 07:37:32:pre podne »
Izgleda cool,ali verujem da ce,kad nabavis delove izgledati jos bolje

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #64 poslato: Oktobar 25, 2011, 11:46:21:pre podne »
Хвала Васо!

Надам се да ће бити само још бољих верзија, ова има својих предности јер је јако једноставна и од коцкица које су јако честе.

Биће још преслица и посла за тебе. Могли би да одрадимо један custom made сет, кројача и кројачицу, може и принцеза и нека друга госпа која ради за преслицом. Може и мини грађевина као послењи kingdoms blacksmith.

Лего мора да избаци неки сет са преслицом и кројачима, мислим да је важан део срењовековног живота.

Нисам се бавио мини МОС-овима, морам признати да су доста захтевни, занимљиви наравно, као и сви МОС-ови на свој јединствени начин, тако да се мучим и уживам :grin2: Без муке нема науке :grin2:

przulj

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 25, 2011, 01:20:24:posle podne »
Dobro izgleda, mada nisam neki stručnjak za preslice. Moja baba bi vjerovatno imala primjedbe :laugh:
Ovo beš u gornjem dijelu je koliko kontam vuna. Možda bi trebalo da je dodaš još koji round plate i da napraviš stubić sa druge strane točka.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 25, 2011, 07:10:52:posle podne »
Citat: \"Djapeto\" post=5181
Хвала Васо!

Надам се да ће бити само још бољих верзија, ова има својих предности јер је јако једноставна и од коцкица које су јако честе.

Биће још преслица и посла за тебе. Могли би да одрадимо један custom made сет, кројача и кројачицу, може и принцеза и нека друга госпа која ради за преслицом. Може и мини грађевина као послењи kingdoms blacksmith.

Лего мора да избаци неки сет са преслицом и кројачима, мислим да је важан део срењовековног живота.

Нисам се бавио мини МОС-овима, морам признати да су доста захтевни, занимљиви наравно, као и сви МОС-ови на свој јединствени начин, тако да се мучим и уживам :grin2: Без муке нема науке :grin2:

Nije losa ideja za custom made set.Ja sam na primer zainteresovan(ali finansijski ne bas).
Veruj mi,kad napravis 2 a 1 ti je visak,onda napravi custom made set.
Ti bi pakovao a ja bi te samo snadbevao stikerima.

djomla666

  • Gost
Odg: Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #67 poslato: Novembar 02, 2011, 10:27:42:posle podne »
Odlicno izgleda, minifigovima prilagodjena, nema preteranog detaljisanja... Ma, sta da ti pricam kad sve znas? Odlican moc :laugh:

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #68 poslato: Novembar 02, 2011, 10:38:49:posle podne »
Djomla nemoj ponovo da pocinjemo sa pohvlama :laugh: prosli put smo jedva prestali :laugh:

Dje si vojvodo! Dje si nadvojvodo! Dje si kralju! Dje si care! Dje si imperatore cele vaseljene! Dje si ministre u Vladi Srbije :laugh:

djomla666

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #69 poslato: Novembar 02, 2011, 10:44:59:posle podne »
Hhahahahahahaha! Dolazim ja jedno vece na trening, kaze mi moj sparing partner ,,\'De si Djomlice, \'de si kralju, \'de si legendo... (dramska pauza) \'DE SI INSTITUCIJO\" E, to je najjaca titula koju sam dobio, tako da...

\'De si Djape, \'de si institucijo??? :laugh:

Djapeto

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #70 poslato: Mart 06, 2012, 12:56:09:posle podne »
Док правим први прави замак по величини, надам се и по квалитету, премијера на изложби сигурно :smile2: и док се мучим, као и већина овде код нас, са финансијском кострукцијом радова :smile2: да окачим нешто после дужег времена.

Стигли су неки делићи за мало бољу преслицу:

недостаје ми pin у белој боји за вуну, имам на жалост само сиви








vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #71 poslato: Mart 06, 2012, 01:36:26:posle podne »
Wau!Mnogo je bolje nego sto sam mislio da ce biti!Bas mi se svidja ,microbuild godine (za sada).Hocu da vidim jos ovakvih sitnica!

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #72 poslato: Mart 06, 2012, 02:34:37:posle podne »
na kraju, fantastično! Baš lepo stilizovano, vrhunski šta više
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

przulj

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #73 poslato: Mart 06, 2012, 02:49:14:posle podne »
Lijepo, svaka čast!

aca

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #74 poslato: Mart 07, 2012, 10:17:10:pre podne »
Одлично!
Ја нисам баш сигуран како преслица треба да изгледа, али ова ми се допада.

Прати наруџбе на Бриклинку, можда се негде појави тај бели пин. А можда га неко и има, па ћеш га добити када дођеш у Београд. :wink2: