Autor Tema: LEGO IDEAS (ranije Cuusoo) setovi i informacije  (Pročitano 29437 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
LEGO IDEAS (ranije Cuusoo) setovi i informacije
« poslato: Decembar 20, 2012, 03:10:38:posle podne »
Back To The Future DeLorean - Passed!
    Eve - Failed, \'more challenging business case\', as many predicted
    Modular Western Town - Failed, conflicts with Lone Ranger, as many predicted
    Legend of Zelda - Failed, too many new moulds, as many predicted

[video]http://www.youtube.com/watch?v=bnWPcP4f7uw&feature=youtu.be[/video]

velika šteta što western modular town nije prošao... :(
« Poslednja izmena: Jun 22, 2016, 08:42:55:posle podne Sammael »

kamera

  • Gost
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2012, 05:23:37:posle podne »
steta sto zelda nije prosla :cry:

Angeli

  • Gost
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2012, 11:19:58:posle podne »
sa moje subjektivne strane, zelda mi je izgledala super zbog maceva, usiju i slicno

iskreno, mislim da bih set kome bi se najvishe obradovao bio \"lisce (6x5) u raznim bojama\"

cisto iz radoznalosti, koje su procene, ako bi prodaja dobro isla (i ako ne bi), koliko je u parama tih 1% sto bi dobili?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2012, 10:56:03:pre podne »
napravite svoj DeLorean danas :wink2:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=BixTyQzD0cE&feature=youtu.be[/video]

Angeli

  • Gost
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2013, 06:11:32:posle podne »
haj drugari :)
ako vec postoji tema, samo spojite, plz ;) bacio sam pogled i odokativno nema, i pretrazivac kaze da nema :)

---

Naisao sam na zanimljiv predlog: link
Star Wars Dark Bucket - u principu, obicna kantica sa 99 trupersa i jednim Dart Vejderom :)


Verujem da bi ovo odusevilo sve koji vole Star Wars, a meni je zanimljivo jer bi ovo mogao biti pocetak slicnih ideja - 100 vitezova ;) 100 uruk haija itd ;)

Sam projekat vec skoro ima 10.000 klikova podrske (kao prevodim na srpski:); u ovom trenutku 9958 + 1 moj, koji ce sad da usledi ;)

Lego bi realno mogao ovo da odradi, a ako misli da bi se setovi manje prodavali, moze da promeni nesto na trupersima, tako da oni iz setova ostanu originalni (jer se dosta polemise da se veliki deo setova kupuje samo zbog minifigurina)

Bilo kako bilo, ovo je nesto sto bih bas bas voleo da vidim, sa nekim drugim temama, a ne bih imao nista protiv da imam i ovu kanticu

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2013, 06:22:24:posle podne »
tema postoji ovde

ovakav projekat je već bio osvojio 10.000 glasova, ali je odbijen...negde na netu piše i tačan razlog...

Angeli

  • Gost
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2013, 06:33:18:posle podne »
hvala ;)
promakla mi je, ali spojice neko vec :)

btw, secas li se, barem okvirno, sta je bilo u pitanju? Koji predlog? Verujem da je odbijena zbog uobicajenih razloga...

Edit: evo jos neceg zanimljivog:

link

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2013, 06:44:24:posle podne »
bilo je identično, 1 vejder i 99 trupera, al je odbijen iz nekih razloga vezanih za sw licencu...

Angeli

  • Gost
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2013, 07:51:00:posle podne »
sto znaci da bi 100 genericnih ratnika moglo da prodje :)

...ah... zamislite 100 elfova :) obicni, genericni ;)

...naravno, sa uslovom da kvalitet bude barem normalan... :(

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2013, 08:13:00:posle podne »
Zvanični razlog je vrlo prost: TLG poseduje licence za SW, LOTR, i tako dalje za proizvodnju konstruktivnih igračaka. Da bi se uklopili u licencu, setovi koji sadrže figurice moraju da sadrže i određeni minimalni broj delova za gradnju. Ne mogu da prodaju setove koji sadrže samo figurice jer se same figurice smatraju \"akcionim figurama\" a TLG ne poseduje licence za akcione figure - te licence imaju druge kompanije (Hasbro, Mattel, McFarlane, itd).

Drugi nezvanični (ali krajnje logični) razlog je da sve i kad bi mogli, ne bi bili blesavi da prodaju set sa 100 figurica  za X para kad ovako mogu da kolekcionarima prodaju 20 setova sa po 5 figurica i određenom količinom kockica koji koštaju 3 puta više para. Skoro sam video da ima dosta ljudi koji recimo kupuju po 20-30 primeraka seta Uruk Hai Army zbog figurica, to je daleko profitabilnije nego da prodaju set sa 100 Uruk Hai-a.

Broj ljudi koji bi kupio kutiju od 100 elfova je toliko zanemarljivo mali da se s tim svakako ne bi cimali. Nijedno dete ne bi to kupilo, a od AFOLa (koji čine 10% mušterija) bi to kupio podskup AFOLa koje interesuje fantasy castle tematika (što je podskup AFOLa koje interesuje castle, mnogi AFOL castle fanovi ne podnose fantasy elemente). Pa čak i u tom slučaju mislim da bi mnogi iz te grupe preskočili jer im ne treba 100 vilenjaka. Tolika količina potrebna je samo onima koji grade OGROMNE diorame, a njih realno na svetu ima možda par stotina.

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2013, 09:01:04:posle podne »
I ovo je veoma interesantno za ljubitelje vozova, samo nazalost tesko da ce prikupiti dovoljan broj glasova.

http://lego.cuusoo.com/ideas/view/33485#CommentsTab


Angeli

  • Gost
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #11 poslato: Februar 12, 2013, 11:25:11:posle podne »
Citat: \"Sammael\" post=20709
Broj ljudi koji bi kupio kutiju od 100 elfova je toliko zanemarljivo mali da se s tim svakako ne bi cimali. Nijedno dete ne bi to kupilo, a od AFOLa (koji čine 10% mušterija) bi to kupio podskup AFOLa koje interesuje fantasy castle tematika (što je podskup AFOLa koje interesuje castle, mnogi AFOL castle fanovi ne podnose fantasy elemente). Pa čak i u tom slučaju mislim da bi mnogi iz te grupe preskočili jer im ne treba 100 vilenjaka. Tolika količina potrebna je samo onima koji grade OGROMNE diorame, a njih realno na svetu ima možda par stotina.


ubi me u pojam ;) Ali je logicno
...onda ne ostaje nista drugo sem da mastamo :)
i mozda tih stotinjak da naprave klub ljubitelja fantasy minifigurina, da lobiraju, zaposle nekog na nekoj shlj poziciji, pomognu mu da napreduje, i kada postane neko ko donosi odluke u TLGu, da dobijemo nasu kutiju elfova :)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2013, 05:14:48:pre podne »
Da se razumemo, ja bih prvi kupio tu kutiju od 100 vilenjaka (ili patuljaka, ili drow-ova, ili orkova, ili lizardmena...). Znači, vreme je da se neko progura u TLG :wink2:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #13 poslato: Februar 13, 2013, 09:31:55:pre podne »
100 patuljaka... Bio bi to najtvrdoglaviji set koji bi Lego ikada izbacio na tržište. Ikada!

PS. Hm, zamišljam scenu sa početka Hobita (filma)...preeedobro...

EDIT:

Moram da dodam da je mene OVAJ predlog prilično oduševio! Za razliku od poruke koju Friends setovi pružaju...
Obratiti pažnju i na brick-built tigra koji bi se sjajno uklopio u Lego Zoo za stariju decu (ne Duplo) za kojim odavno kukamo!
...и нестадох у измаглици...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO CUUSOO setovi i informacije
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2013, 12:23:08:posle podne »
Kao i najgramziviji set ikad :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”