Autor Tema: Treća izložba kluba Skockani  (Pročitano 11602 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #45 poslato: Novembar 29, 2011, 01:59:57:posle podne »
Kompanija LEGO ima politiku da cene kod različitih prodavaca na istom tržištu ne smeju da se razlikuju više od 10% (ako se ne varam).

Tražićemo od kompanije LEGO da nam da informacije o preporučenim cenama za naše tržište da bismo mogli da proverimo kakve su cene u radnjama u odnosu na to.

Samo budite pripremljeni na šok - sasvim je moguće da su preporučene LEGO cene blizu ovih koje važe u radnjama, pošto smo malo tržište sa malim prometom moguće je da LEGO pokušava da izvuče lovu kroz visoke cene.

Djapeto

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #46 poslato: Novembar 29, 2011, 02:08:49:posle podne »
Druze ako je ovo preporucena cena, izcalnicu se iz kluba!!!!!

Podelicu sve sto imam i moja dece nece cuti za LEGO a trudicu se opasno koliko moze jedan pojedinac da utice da ljudi ne podrzavaju dikriminaciju i ponizavanje nekog samo zato sto je siromasan i zivi u mafijaskom drustvu!!!!!!!!!!!

Ne verujem da LEGO ima politiku ponizavanja i diskriminacije jer je to bas to sa ovakvom razlikom u ceni!

LEGO je ozbiljna kompanija koja ima veliku tradiciju, ovo nije razlika u ceni i politika LEGO-a, upoznat sam sa razlikama u svetu npr. u EU i Americi, ovo je obicno mesetarenje i muljanje kao i sve kod nas!

U svakom slucaju voleo bih da cujem sta LEGO kaze o ovim cenama!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #47 poslato: Novembar 29, 2011, 02:44:36:posle podne »
Razlike u ceni LEGO kocki u SAD i Evropi su takođe ogromne. Kao kolekcionar Transformersa, mogu da ti kažem da je potpuno ista stvar i sa njima.

Djapeto

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #48 poslato: Novembar 29, 2011, 02:58:24:posle podne »
Ogromno prihvatam ali nenormalno to ne prihvatam i ne podrzavam.

Zamisli da je gore pomenuti set u Americi 50 evra a u EU uz popust 150 evra, to je 200%, naravno razlika izmedju Amerike i EU je manja nego izmedju nas i njih.

Koliko ja znam u Americi je uglavnom sve jeftinije nego u ostatku sveta. Znam da sam gledao na youtube-u da se jedan Australijanac zali na razliku, ali ne verujem da je blizu ovolika.

Sto kaze Manda: mnogo je kume, mnogo je!



Sve u svemu nesto smrdi odnosno bazdi ali ovog puta cini mi se ne u drzavi Danskoj!

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #49 poslato: Novembar 29, 2011, 03:03:28:posle podne »
ma dajte, kakva preporučena cena!
Naši trgovci uzimaju marže po 100,200,300% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To je kriminal ali to smo mi kao raja dopustili i tačka.
Muljaju nas guzonje i kradu nam crno pod noktom.
Dakle, snalazite se i ko vas pita.
Brick link, rodbina, Lug Bulk, Limundo, EBay...
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #50 poslato: Novembar 29, 2011, 03:13:47:posle podne »
Hajde da se svi zajedno uzdržimo od daljih komentara dok ne dobijemo nekakav odgovor od TLG. Nisu naši prodavci cvećke, ali nije ni TLG cvećka, a ovo je proizvod kao i svaki drugi.

I ima svoje kupce, čim u Turbo Limaču svake godine prodaju pred novu godinu 5-6 Mindstorms setova od po 500 EUR (realna cena 250-300 EUR, u SAD su 250 USD).

Primer za Transformerse, da ilustrujem: figura koja u SAD košta 12 USD u Evropi košta 15-20 EUR a kod nas 25 EUR. Figura koja u SAD košta 40 USD u Evropi košta 50-65 EUR a kod nas 70-80 EUR.

Uki

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #51 poslato: Novembar 29, 2011, 03:13:53:posle podne »
a ja poslusao Angelia i menjao set :vampire:
Salim se naravno slazem se da je pljacka jer isti set mi je ujna videla u Bavarskoj na popustu-40e

kaznove

  • Gost
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #52 poslato: Novembar 29, 2011, 03:24:14:posle podne »
S tim sto je paradoks da je lego evropska kompanija i proizvodi kostaju vise u Evropi, nego u Americi..a to je sve zbog trzista..pri tom glavna fabrika im je i dalje u evropskoj uniji sto onda jos vise nema logike kad pogledas cenu..za transformerse je kolko tolko logicno da kuci budu najjeftiniji, ali za lego je smesno..kod nas ljudi videli da je popularno i deru preko svakog razuma

Uki

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #53 poslato: Novembar 29, 2011, 03:54:07:posle podne »
Mads Nipper from LEGO’s Corporate Management:

\"Our selling costs in Europe and Asia are higher than in the US because of the size of US market and retailers (economies of scale). Furthermore, the US market is by far the most price competitive in the world. These factors combined mean that we have for years priced our products higher in eg Europe than the US. In recent years, the difference has been increased due to the weakening US dollar – but we have consciously decided not to let this (hopefully short term) weakening of the dollar hurt the US consumer. And in order to stay profitable as a company, we cannot decrease our European prices – especially seen in the light of increasing cost pressure on oil, labor etc. Finally, final pricing in the market place is obviously determined by retailers, which is something we cannot and will not influence.\"

Djapeto

  • Gost
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #54 poslato: Novembar 29, 2011, 04:05:16:posle podne »
Elem, moj predlog nema prodaje pred ulazom izlozbe po takvim cenama, tu ne dolaze samo bogatuni i nije LEGO privilegija samo malog broja bogatih ljudi, i po pristojnim cenama LEGO je luksuz za ogromnu vecinu a ovako samo palac dece i stres za roditelje pri izlazu.

I zasto bi ja nekome stavio 20 ili 50 evrica ekstra profita u dzep kad to ni bogati Nemac nece da uradi?

Mogu reklame, mogu flajeri i svaka druga promocija prodavnica  za to da plate ili daju setove kao sto je i praksa, ali po ovakvim cenama neka deru svoje musterije u svojim radnjama!

Mogu i normalne cene da svima bude lepo ali kad nece ne moraju, necemo im mi stvarati ekstra profit uz stresiranje roditelja i dece sto naravno ne doprinosi onome sto mi radimo.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #55 poslato: Novembar 29, 2011, 04:11:21:posle podne »
Aha, al smo dobili odgovor.

To je ono sto smo i sami zakljucili.

Ekonomija obima, konkuretno trziste, slab dolar - citaj: mnogo zajebani i razmazeni kupci sa mnogo para

Ne mozemo i necemo da uticemo na retailere - citaj: dere vas ko stigne (odeca, obuca, tehnika i td), sto bi sa Lego kockicama bilo drugacije

Poz

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #56 poslato: Novembar 29, 2011, 04:13:45:posle podne »
Prvo, nismo mi jedini koji se pitaju za prodajni štand. Kada budemo imali svoj izložbeni prostor tada ćemo moći da diktiramo uslove, ne pre.

Drugo, u Novom Sadu nismo imali prodajni štand, pa je svaki drugi roditelj pitao \"A ZAŠTO NEMATE KOCKICE NA PRODAJU?\" Negde posle 50-og pitanja je postalo malo zamorno odgovarati.

Treće, pošto znam da ljudi iz Hippo-a čitaju forum, pozivam ih da se izjasne na ovu temu i objasne svoje cene i postupke da članovi kluba koji od prodaje nemaju ama baš ništa ne bi više morali da se osećaju prozvanim.

rokijana

  • Gost
Odg: Re: Odg: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #57 poslato: Novembar 29, 2011, 04:18:35:posle podne »
Pozdrav i postovanje...
Moram a da se ne slozim sa vama u vezi hippopotamusovih cena i politike jadnog gazde koji od toga zivi....Sada ne ulazim u to koliko taj komplet kosta u Evropi,ali u nasim prodavnicamasu ovakve cene...
OFY TOYS  9499.05 dinara
Mazza toys  9400.00 dinara
Hippopotamus  14999.00 dinara
Kocka.rs 5900.00
Napominjem da doticni gazda i njegove radnice ne izdaju fiskalne racune za prodatu robu....bar JA nisam dobio za dva mala kompleta ninjago...
da ne trujemo temu dalje, mojoj deci i meni je bilo vrlo lepo na izlozbi,tako da ni jedna persona nije mogla da nam pokvari provod...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #58 poslato: Novembar 29, 2011, 04:26:15:posle podne »
Ja sam u Hippopotamusu uvek dobijao fiskalne račune. Po zakonu, ako se ne izda fiskalni račun, roba ne mora da se plati.

djomla666

  • Gost
Re: Treća izložba kluba \"Skockani\"
« Odgovor #59 poslato: Novembar 29, 2011, 05:02:27:posle podne »
Svako ima svoju politiku, svako radi kako mu odgovara i svako diktira svoje cene. Niko nas ne tera motkom da kupujemo u hippo-u. Ja im po ovim cenama sigurno nikad nista necu kupiti i to je to. Ima kocka.rs, ima akso, ima Koki iz Kule, ima BG Finest, Bricklink i ostale sile bozije :smile2: