Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 56647 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #105 poslato: Januar 13, 2012, 07:19:34:posle podne »
2 maca? zaboravih da upakujem, dobices. p.s. zabpravio si da mi vratis one 3 gumice

@gruber stigao ti je jedan grifin :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #106 poslato: Januar 13, 2012, 07:24:09:posle podne »
Nisam zaboravio gumice nego nisam ni bio kuci posle posla nego sam pravo isao do grada tako da nisam mogao da uzmem kad se budemo nalazili za eldorado i alpine bricks donecu ti gumice...hahaha namerno si ostavio maceve dok ti ne donesem gumice :tongue2: :tongue2: :tongue2:  salim se ;)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #107 poslato: Januar 14, 2012, 09:25:45:pre podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=8290
Eldorado nije stigao, izgleda da ne citas.

P.s. Neko je od A Lota narucio razne kosture, lance, paukove, ne znam cije je to, nek mi se javi. To mi je jedina nejasnoca.


Ako ostane nesto od lanaca, eventualno neki kosturcic javi uzeo bih ja nesto naravno ako ne nadjes originalnog kupca :D

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #108 poslato: Januar 14, 2012, 10:11:26:pre podne »
Znam rekao si mi vec, mnogo je lakse da se javi covek da preuzme ceo paket i da da deo za postarinu nego ovako da se preracunavam.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #109 poslato: Januar 15, 2012, 12:10:27:posle podne »
ima jedan lego baja kojeg moram da imam, kako-tako :)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #110 poslato: Januar 15, 2012, 03:28:49:posle podne »
Ovaj bese iz Sundjer Boba...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #111 poslato: Januar 16, 2012, 07:46:43:posle podne »
Ko hoce celu seriju 6 za 30+3 eura nek me kontaktira na PP. Ima mesta samo za jednog.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #112 poslato: Januar 17, 2012, 08:33:22:posle podne »
E nisam znao de da pitam pa cu ovde.Ko uskoro narucuje neke kocke iz inostranstva ja bi narucio lego star wars i to moj prvi set da kupi ili 9493 ili 8088 posto im je ista cena.Inace na bricklinku kad pise sealed to znaci da je taj set ne otvoren(ispod onog new).:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #113 poslato: Januar 18, 2012, 06:51:28:pre podne »
malo smo ohladili sa zajednickim narudzbinama. sada samo povezujemo nepovezane krajeve, i cisto sumnjam da ce biti novih, sem ako ne bude profit

aca

  • Gost
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #114 poslato: Januar 18, 2012, 08:34:24:pre podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=8508
E nisam znao de da pitam pa cu ovde.Ko uskoro narucuje neke kocke iz inostranstva ja bi narucio lego star wars i to moj prvi set da kupi ili 9493 ili 8088 posto im je ista cena.Inace na bricklinku kad pise sealed to znaci da je taj set ne otvoren(ispod onog new).:smile2:


Имаш их и на kocka.rs, не знам колике су цене на БЛ.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #115 poslato: Januar 18, 2012, 08:39:19:pre podne »
Da video sam na kocka.rs i cena 9493 ja 8000,a 8088 je 8800 din.To nije skupo u odnosu na ostale radnje de je 12000,ali je na bricklink-u oko 50 evrica pa ti vidi dodam malo para i za 100 evra kupim oba.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #116 poslato: Januar 18, 2012, 05:25:47:posle podne »
Konacno je zakljucano narucivanje kao i za sve ostale radnje. Iskreno, i vise sam se umorio od svega.
Paket od prvog zabara je kod ortaka u Italiji, a od Sabrine treba da stigne. Sabrina je vec slala kurirom (ko AKS kod nas), medjutim ortak tada nije bio kuci vec u Veneciji (3-4 dana), kurir pokusava dostavu 2-3 dana, a centrala te sluzbe nalazi se 30 km od grada, pa nije bilo teorije da se pokupi. Sad ja iz svog dzepa placam ponovno slanje.

A Sabrina je malo zabusavala, ja sam joj rekao da posalje u utorak, a ona je trazila i \"codice fiscale\" od ortaka sto niko ne trazi, pa mi je ortak jedva dao i to (taj cf znaci vise od JMBG, za koji je vezana osoba). Slala je tek u sredu, i normalno da nije stigao da primi paket na vreme.

Pitah Sabrinu sto zajebava, kad taj CF niko ne trazi, a ovaj je primio milione paketa od kurira, na sto ova rece da je ona profi prodavacica i da to tako funkcionise kod nje.. to ne trazi kad se salje obicnom zabarskom postom.

Takodje iz Francuske stizu paketi al naravno moracu da castim vozaca.

Od sada necu da vrsim masovne/javne nabavke, jer neki ne zele uopste da se angazuju, a misle da sam ja ovde servis, neki zaboravljaju narudzbine, traze da se brise/dopunjuje, neki traze da narucim nesto a platice u roku od 7 dana... Dosta mi je cimanja. Svaka cast onima koji su mi ponudili pomoc, to postujem.

Za ovo sto stigne bicete blagovremeno obavesteni kad je nalazenje kod sata.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

aca

  • Gost
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #117 poslato: Januar 18, 2012, 05:45:09:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=8531
Od sada necu da vrsim masovne/javne nabavke, jer neki ne zele uopste da se angazuju, a misle da sam ja ovde servis, neki zaboravljaju narudzbine, traze da se brise/dopunjuje, neki traze da narucim nesto a platice u roku od 7 dana... Dosta mi je cimanja. Svaka cast onima koji su mi ponudili pomoc, to postujem.


Да ти кажем да те потпуно разумем. :bored:
Ја ћу убудуће највероватније слати само људима од поверења на ПМ или на мејл.
Мене нарочито излуђује када немају појма шта су наручили, е то је врхунац ниподаштавања. :devil2:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #118 poslato: Januar 18, 2012, 06:39:01:posle podne »
Mislim da bi trebalo malo reformisati ovaj sistem naručivanja...

Prvo i osnovno, svako bi trebalo svoju porudžbinu da snimi kao PDF (postoji besplatan program za štampu u PDF formatu, zove se PrimoPDF, tako da Acrobat nije neophodan). PDF je (prilično) nepromenljiv i ne mogu da se pogube podaci.

Drugo, mislim da naručilac treba da traži novac unapred. Nikome ne bi smeo da bude problem da ode u poštu i uplati putem PostNet-a ili ode u banku i uplati na račun. Ako se plaća direktno u evrima, treba platiti po gornjem kursu da bi naručilac mogao da kupi evre. Uplaćivanjem se skraćuje i vreme jer nema dogovaranja, nalaženja, odlaganja... ako dođe do nekih razlika zbog kursa ili ispadne da je slanje skuplje nego očekivano, to se može regulisati i kod preuzimanja. Plaćanje unapred takođe rešava i problem motivacije ljudi da se sete šta su naručili (a tu pomaže i PDF - ako se fajl imenuje po onome ko je poručio, sve je kristalno jasno).

Uzgred budi rečeno, pošto u ovakvim grupnim porudžbinama naručilac samo služi kao posrednik i nema profit od ovoga (i ne bi ni trebalo da ima kod ovog oblika naručivanja, ko želi da zaradi može da otvori BL radnju i ovde okači link), on nije odgovoran za status porudžbine, da li je sve stiglo, da li je sve u redu i slično. Takođe, ako dođe do dodatnih troškova (kao gore navedeno duplo slanje od Sabrine), to treba da snose svi koji su poručivali zajedno jer spada u višu silu. U dodatne troškove spada naravno i carina, i troškovi dostave paketa do vrata koje naša pošta naplaćuje, i osiguranje (ako je neophodno), i IBAN ako se plaća na taj način, i sve ostalo.

PODRAZUMEVA se da naručilac treba da bude korektan i da porudžbinu završi u dogovorenom roku (koji treba unapred definisati). Par dana gore dole je OK, ali nije OK da se neka porudžbina rasteže nedeljama. Po meni bi svaku porudžbinu trebalo razrešiti u nedelju dana. Ako su SKOCKANI uspeli da LUGBULK porudžbinu od nekoliko desetina hiljada kockica pripreme i pošalju u nedelju dana, za manje zaista ne bi trebalo da je problem.

Treće, apsolutno treba staviti veto na porudžbine tipa 3 komada nečega što košta 0.02 EUR (osim ako prodavnica nema samo ta 3 komada na stanju). Neki razumni minimum nek bude 10 ili 20 komada za te sitnice (ili koliko god). Ako nekome i ne treba svih 10 ili 20 (premda mi je to teško da poverujem, ipak je ovo LEGO), lako će ih posle ovde preprodati.

Četvrto, ne treba naručivati sa previše radnji u istom trenutku jer tu dolazi do gubljenja. 2 radnje max u jednom trenutku.

Aco, samo da pomenem da mi nisi javio da li su ti stigli oni rogovi koje sam naručio iz neke od radnji (ne sećam se više koje) preko tebe. Ništa bitno ni hitno, ali ako imaš neke sive rogove (ako se dobro sećam) viška, moji su.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #119 poslato: Januar 18, 2012, 07:20:03:posle podne »
Slazem se sa Sammael-om posebno oko placanja koje bi trebalo regulisati sto pre jer ipak onaj ko porucuje vec dovoljno cini svima samim angazovanjem oko sredjivanja porudzbine i sto ostalih zezancija koje idu uz to i ako nista treba ga ispostovati sa placanjem na vreme....Zokiju svaka cast na trudu oko svih ovih narudzbina...