Autor Tema: Sta trenutno citate?  (Pročitano 12193 puta)

vojiste

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #45 poslato: Januar 17, 2014, 02:18:55:posle podne »
Ja bih preporcuio definitivno Tvrdjavu od Mese Selimovica. Mislim da nije bila u lektiri (od Selimovica je bio samo roman Dervis i smrt), ali je za svaku preporuku.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #46 poslato: Januar 17, 2014, 04:09:47:posle podne »
Citat: \"yanakin\" post=31016
Citat: \"TechnicKing\" post=30999

Procitao sam Proces od Franca Kafke za lektiru,knjiga ima odlicnu poruku.:smile2:


bravo! jedna od retkih knjiga u sklopu lektire koju sa zadovoljstvom mozes da procitas i ima neku poruku... ah kad se setim proklete ane k....


izlazi lik da odgovara Anu Karenjinu i u pola ispitivanja pocinje da se smeje.

Sto se smejes?

Zamisljam ih sve kako trce na fast forward-u :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #47 poslato: Januar 17, 2014, 04:17:30:posle podne »
Citat: \"yanakin\" post=31016
Citat: \"TechnicKing\" post=30999

Procitao sam Proces od Franca Kafke za lektiru,knjiga ima odlicnu poruku.:smile2:


bravo! jedna od retkih knjiga u sklopu lektire koju sa zadovoljstvom mozes da procitas i ima neku poruku... ah kad se setim proklete ane k....


Iskreno pred kraj sam tek ukapirao sve,i bas mi se dopala knjiga do tad mi je bila smor,ali ja volim da citam,pogotovo te lektire iz doba realizma i sve gde pisci osudjuju ljude i tako to,onda odem na cas utvrdjivanja i krenem da pljujem po svima,mislim komentarisem,tumacim i tako to.
Jos kad sam imao pismeni sad na temu sta zameram svom vremenu,pokidao sam.

Meni je mama uzela gospodara u vulaknu za 2600 ja mislim,ali po meni knjiga da kosta 4 soma ili vise opet cud a kupim.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #48 poslato: Januar 17, 2014, 04:22:54:posle podne »
ja sam pre 18 godina :confuzed2: kupio lotr u originalu, americko izdanje u mekim koricama u nekoj staretinarnici za ekvivalent danasnjih 250 din :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #49 poslato: Januar 17, 2014, 06:10:00:posle podne »
Bravo Tehnik, samo nastavi sa lektirom, nemoj da slusas ove ljude :grin2:

Meni je svaka lektira bila dobra na svoj nacin, od Sekspira, Dantea pa do Kamia. Odlicne knjige su (pored onih koje su ostali naveli) i Stranac, Dervis i smrt, Bozanstvena komedija, Faust, Prokleta avlija, Cica Gorio, Hamlet itd.
Savremena knjizevnost je sirova, nema lepote, svi namecu neko svoje misljenje, svaka treca recenica je neko retoricko pitanje; dok kod klasika, pisac ti prica neku pricu, na tebi je da upijes onoliko koliko si duhovno sposoban, da izvuces pouke, da se sjedinis sa likom kojeg pratis kroz 500+ strana.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #50 poslato: Januar 17, 2014, 06:25:38:posle podne »
Cica gorio kida,u jednom momentu mi je doslo da udjem u knjigu i da mu kazem:\"Majmune stari,mani se te dve cerke,i cuvaj pare za sebe\".Njih dve bi istukao majke mi.Ja sam ovu knjigu imao za lektiru.
Prokleta avlija mi se svidja jer u knjizi kroz jednu pricu imas vise prica,ne secam se kako se to zove,to je valjda vrsta stilske figure.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

LegoLover

  • Gost
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #51 poslato: Januar 17, 2014, 06:26:08:posle podne »
Ja sam pročitao Hobita na engleskom... :tongue2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #52 poslato: Januar 17, 2014, 06:26:33:posle podne »
Citat: \"dr.zli\" post=31025
ja sam pre 18 godina :confuzed2: kupio lotr u originalu, americko izdanje u mekim koricama u nekoj staretinarnici za ekvivalent danasnjih 250 din :grin2:



Blago tebi.
Realno rpe si mogao da kupis kucu za danasnjih 1000 evra,skoro pa bukvalno,kad cujem sta mi pricaju roditelji.:laugh:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #53 poslato: Mart 03, 2014, 04:34:01:posle podne »
Zavrsio sam sa citanjem knjige \"Grof Monte Kristo\" od Dime i knjiga je fantasticna. Citao sam je relativno brzo, jer je dosta zanimljiva i napeta skoro svih 1300 strana. Grof Monte Kristo je jedan od najfascinantnijih i najintrigantnijih knjizevnih likova ikada po mom misljenju. Preporucujem vam da je procitate, ali nikako ne gledajte filmove i serije vezane za Monte Krista, jer je jadno kako su uradjeni. Toliko odstupanje od knjige nije vidjeno ni u Hobitu.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #54 poslato: Mart 03, 2014, 06:55:55:posle podne »
Hvala na preporuci..vec par meseci se dvoumim da je kupim...ima cak dosta ponuda novih kompleta od 3 knjige na nasim sajtovima za prodaju raznorazne robe (da ih ne navodim sada) pa koga zanima i ko voli ovo stivo nece pogresiti da ima ovu knjigu (knjige) u svojoj kolekciji...ja cu je sigurno kupiti u narednom periodu :wink2: :smile2:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Sta trenutno citate?
« Odgovor #55 poslato: Mart 03, 2014, 07:34:22:posle podne »
to je klasik koji ne sme da se propusti!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #56 poslato: April 26, 2014, 11:03:57:posle podne »
Sviam preporucujem knjigu od Paula Koelja-Rukopis otkriven u Akri,vrhunska stvar.:D
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #57 poslato: April 27, 2014, 03:25:17:posle podne »
Ja sam u "mladosti" procitao nekoliko Koeljovih knjiga i nikad nisam bio nesto fasciniran; slatkoreciv je i pise bas ono sto bi citalac i zeleo da procita. Onda sam saznao i drugu, manje poznatu, stranu njegove biografije, tako da ga sad izbegavam u sirokom luku.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #58 poslato: April 27, 2014, 05:46:41:posle podne »
Dede mi prosledi to sto si procitao,mada ne znam sto je slatkoreciv,knjgia mi je totalno ok,citao sam jos slicnih stvari odvojeno,ovo mu dodje u knjizi u fazonu all in one.:D
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sta trenutno citate?
« Odgovor #59 poslato: April 27, 2014, 08:13:02:posle podne »
koeljo kao i herman hese je sjajan za mladji uzrast, pogotovo kad krece bunt protiv establismenta, roditelja i autoriteta te pronalazenje mesta za sebe. Posle prerastes.
Ja sam skoro procitao grcke mitove, posebno mi se dopada mit o narcisu  :biggrin: na svu srecu narcis je u mitu ubio samo sebe, moderni narcisi po istoriji su vodili citave nacije u propast...
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”