Autor Tema: Naručivanje na bricklinku  (Pročitano 50765 puta)

Hexx

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #435 poslato: Decembar 20, 2011, 06:40:11:posle podne »
Ja sam napravio paket od 20-tak evra, hoćeš da razbijem na 2 ture od po 10?

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #436 poslato: Decembar 20, 2011, 06:40:50:posle podne »
Hmmm mogao bih i ja to da uradim :D

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #437 poslato: Decembar 20, 2011, 07:36:49:posle podne »
Citat: \"aca\" post=7398
Радња је та.
Иначе, наручивање је почело, биће три или четири туре (пакета), Немцу ће пресести Божић... Будите стрпљиви.

samo lagano, relativno je mlada prodavnica i postoji krace od godinu dana; ima relativno malo feedback-a, ali opet svi su pozitivni (iako ih je smoa sto i nesto). Jel proveren? jel narucivao nesto neko od njega? Da mu ne posaljes 400e za nekoliko paketa, i on naprasno zatvori prodavnicu :)

dalje, sobizrom da salje toliko, uzmi tracking za svaki paket. jer, zamisli da nemac ne posalje jedan paket, to je 50+10 shiping 60e koje bi morao da das iz svog dzepa da bi vratio ljudima pare

pazi, carinici nisu glupi :) oni ce ti uzeti tri paketa od po 50e i cariniti kao jedan od 150 e :) imaju pravo po zakonu, kada ti posiljke dolaze odjednom (sad ako krene rasprava imaju li ili nemaju prava, poenta je da rade to, a dok se ti objasnish sa njima, prodje godina:)

i zxadnje, sta ima zanimljivo u toj prodavnici? ja sam preleteo pogledom, doduse ne detaljno, ali mi je promaklo (ili ste sve vec pokupili:))

Anchie

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #438 poslato: Decembar 20, 2011, 09:36:11:posle podne »
pozzz!

prvi put bih nesto uopste narucila ( tj. moji klinci) i to ne mnogo- svega cetiri \"modified plates\"...

http://www.bricklink.com/store.asp?p=mstrauss

ova radnja?

ako se iz nje narucuje, nama trebaju sledeci delovi:

 2 komada  : Dark Bluish Part 92099 Plate, Modified 4 x 6 with Trap Door Hinge (Long Pins)  


 2 komada:  Dark Bluish Part 92107 Plate, Modified 6 x 8 Trap Door Frame Horizontal (Long Pin Holders)

kome da se obratim za detalje?

hvala!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #439 poslato: Decembar 20, 2011, 10:02:19:posle podne »
linkovi do prodavnica:

plankystone

bricks4all

plankystone je upravo dobio nekih pedesetak motora i bicikala, bricks4all daje 50% popusta na used kockice;

go nuts, posto ionako moram da uzmem dva paketa da bih izbegao carinu:)
skupljanje para u subotu u 18:50 na bazenu Tash, a ko ne moze, onda u nedelju u isto vreme na istom mestu. a ko zivi blizu mene (cukarica), mozemo se naci ovde negde. Ko dolazi na tash recite mi unapred da vam donesem one oklope i kacige, oruzje i stitove koje sam obecao na poklon:)

moram priznati da kada sam prvi put napisao da delim kockice samo par njih se javilo :)

jos jednom, do koje cifre se ne carini paket? (pretpostavljam da u tu cifru ulaze i postarina i osiguranje i treking)

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #440 poslato: Decembar 20, 2011, 10:20:34:posle podne »
Ovako sam ja shvatio:

Paket se ne carini do 50 evra vrednosti. Postarina ne ulazi u tu cenu.
Ako je poklon moze do 70 evra. Nigde nije objasnjeno sta je to poklon. Moje misljenje je da pored toga sto nema racuna mora biti poslato od strane fizickog lica a ne firme. Ne bih ja to proveravao.

Hexx

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #441 poslato: Decembar 21, 2011, 12:08:46:pre podne »
Angeli... kad kažeš go nuts... jesi li siguran?
I kad bi mogli očekivati te delove otprilike?

A doći ću ja na Taš, verovatno u nedelju.

Angeli

  • Gost
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #442 poslato: Decembar 21, 2011, 01:50:39:posle podne »
Citat: \"daulex\" post=7415
Ovako sam ja shvatio:

Paket se ne carini do 50 evra vrednosti. Postarina ne ulazi u tu cenu.
Ako je poklon moze do 70 evra. Nigde nije objasnjeno sta je to poklon. Moje misljenje je da pored toga sto nema racuna mora biti poslato od strane fizickog lica a ne firme. Ne bih ja to proveravao.


<--- jel ovo sigurno? imao sam cifru od 70 e u glavi, da en carine (a pominjanja je cak i od 90), ovo sa poklonom je potpuno novo za mene.

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #443 poslato: Decembar 21, 2011, 02:08:02:posle podne »
Drzi se ti 50 evra i ne rizikuj.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #444 poslato: Decembar 21, 2011, 05:50:20:posle podne »
ej drugari ;) prebrojao sam, imam 148 mejlova vezano za poslednju narudzbinu ;) koliko vidim, ni neki od vas ne mogu da se snadju medju samo svojim mejlovima, kamoli ja medju svima njima, tako da, molim za strpljenje kada nekome kazem \"a sta si bese ono ti porucio\" ;)
i aj da zatvaramo to, pa danas u toku vecheri odradite sve sto treba, ako treba jos nesto kontaktirajte me na mejl, da mozemo prodavcima da kazemo da salju invoice

aca

  • Gost
Odg: Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #445 poslato: Decembar 21, 2011, 05:51:12:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=7408
samo lagano, relativno je mlada prodavnica i postoji krace od godinu dana; ima relativno malo feedback-a, ali opet svi su pozitivni (iako ih je smoa sto i nesto). Jel proveren? jel narucivao nesto neko od njega? Da mu ne posaljes 400e za nekoliko paketa, i on naprasno zatvori prodavnicu :)
Ти си млађи од мене али ми у Лего свету као отац, колико бринеш. :wink2: Наравно, немам ништа против и баш ми је драго због тога.
Елем, послушаћу те, нећу плаћати и наручивати следећу наруџбу док не примим претходну.


Citat: \"Angeli\" post=7408
dalje, sobizrom da salje toliko, uzmi tracking za svaki paket. jer, zamisli da nemac ne posalje jedan paket, to je 50+10 shiping 60e koje bi morao da das iz svog dzepa da bi vratio ljudima pare
И даље нисам сигуран како се то зове, негде га крсте као registered, а негде као insurance. Мислим да је ипак препоручено, гледао сам чему одговарају цене на сајту немачке поште.


Citat: \"Angeli\" post=7408
pazi, carinici nisu glupi :) oni ce ti uzeti tri paketa od po 50e i cariniti kao jedan od 150 e :) imaju pravo po zakonu, kada ti posiljke dolaze odjednom (sad ako krene rasprava imaju li ili nemaju prava, poenta je da rade to, a dok se ti objasnish sa njima, prodje godina:)
Знам, али нисам ни ја од јуче. :nerd: Све пошиљке ће ићи на различите адресе особа које се презивају различито од мене, па неће бити проблема.


Citat: \"Angeli\" post=7408
i zxadnje, sta ima zanimljivo u toj prodavnici? ja sam preleteo pogledom, doduse ne detaljno, ali mi je promaklo (ili ste sve vec pokupili:))
Немам појма шта је занимљиво теби, али ми се јавило више од десет људи који су заинтересовани за понешто!
Ти си наручио неку сићу, можда се предомислиш...

aca

  • Gost
Odg: Re: Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #446 poslato: Decembar 21, 2011, 05:51:51:posle podne »
Citat: \"Anchie\" post=7412
pozzz!

prvi put bih nesto uopste narucila ( tj. moji klinci) i to ne mnogo- svega cetiri \"modified plates\"...

http://www.bricklink.com/store.asp?p=mstrauss

ova radnja?

ako se iz nje narucuje, nama trebaju sledeci delovi:

 2 komada  : Dark Bluish Part 92099 Plate, Modified 4 x 6 with Trap Door Hinge (Long Pins)  


 2 komada:  Dark Bluish Part 92107 Plate, Modified 6 x 8 Trap Door Frame Horizontal (Long Pin Holders)

kome da se obratim za detalje?

hvala!


Мени се јавите на личну поруку или на мејл.

aca

  • Gost
Oslobadjanje od carine
« Odgovor #447 poslato: Decembar 22, 2011, 10:08:54:pre podne »
УРЕДБА
О ВРСТИ, КОЛИЧИНИ И ВРЕДНОСТИ РОБЕ НА КОЈУ СЕ НЕ ПЛАЋАЈУ УВОЗНЕ ДАЖБИНЕ, РОКОВИМА, УСЛОВИМА И ПОСТУПКУ ЗА ОСТВАРИВАЊЕ ПРАВА НА ОСЛОБОЂЕЊЕ ОД ПЛАЋАЊА УВОЗНИХ ДАЖБИНА
(\"Сл. гласник РС\", бр. 48/2010 и 74/2011)

...............

Пошиљке мале вредности послате од стране физичког лица другом физичком лицу

Члан 6

Домаћи и страни држављани ослобођени су од плаћања увозних дажбина на пошиљке мале вредности које бесплатно примају од физичких лица из иностранства, под условом да те пошиљке нису комерцијалне природе.
Лица из става 1. овог члана ослобођена су од плаћања увозних дажбина на пошиљке мале вредности које бесплатно примају од физичких лица из иностранства, које нису комерцијалне природе, у укупној вредности до 70 евра, у динарској противвредности.
Пошиљка је некомерцијалне природе, у смислу става 1. овог члана, ако:
1) се ради о повременим пошиљкама,
2) се пошиљка састоји од робе намењене искључиво за личну употребу корисника повластице или чланова његове породице, која по својој природи и количини не указује да се ради комерцијалној пошиљци,
3) не постоји било каква обавеза плаћања примаоца пошиљке.
...........

Вредност пошиљке из става 2. овог члана не обухвата износ стварно плаћених трошкова превоза, односно поштарине.
Роба из става 1. овог члана која није дељива није обухваћена овом повластицом.
Ослобођење од плаћања увозних дажбина не односи се на пошиљке чија је укупна вредност већа од вредности прописане у ставу 1. овог члана, као ни на пошиљке коју домаћи и страни држављани примају од правних лица из иностранства.
О ослобођењу од плаћања увозних дажбина за робу коју корисник повластице из става 1. овог члана прима из иностранства царински орган ставља забелешку на поштанско-царинској пријави, односно на декларацији.

...........


Пошиљке мале вредности, некомерцијалне природе

Члан 29
[/b]
Увозне дажбине се не плаћају на пошиљке мале вредности, некомерцијалне природе.
Пошиљком мале вредности, некомерцијалне природе, у смислу става 1. овог члана, осим пошиљки које се састоје од алкохола и алкохолних пића, парфема и тоалетне воде, дувана и дуванских производа, сматрају се:
1) пошиљке чија вредност не прелази 50 евра, у динарској противвредности;
2) јавне исправе, трговачка коресподенција, пословне књиге, робна, правна и финансијска документација, чекови, менице, обвезнице, акције и ефективни страни новац, као и приватна коресподенција.
О ослобођењу од плаћања увозних дажбина за робу из става 1. овог члана царински орган ставља забелешку на поштанско-царинској пријави, односно на декларацији.

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #448 poslato: Decembar 22, 2011, 10:17:13:pre podne »
Сада и коментар претходне поруке:

ако наручујете до 50 евра, 98% сте мирни. Оних 2% се односи на право царине да пошиљку отвори и преконтролише да ли декларација стварно одговара садржају. Вероватно имају листу земаља које су поуздане и мање поуздане по том питању.

Ако наручујете до 70 евра, онда имате проблем са тачкама 1) и 2), јер повременим пошиљкама може да се сматра свашта (и ништа), а искључиво за личну употребу корисника... такође је растегљиво и у вези је са 1).
У сваком случају, ако вам продавац осим личних података стави и \"Lego Store inc.\" или нешто слично, ето проблема.

Обратите пажњу да
Вредност пошиљке из става 2. овог члана не обухвата износ стварно плаћених трошкова превоза, односно поштарине.
али ако се плаћа, царина се плаћа и на поштарину!

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #449 poslato: Decembar 22, 2011, 10:23:14:pre podne »
Ja moram da dodam na sve ovo sto je Aca rekao, neka me ispravi neki pravnik.

Tu se samo prica o carini, carina ima pravo na posiljku bilo koje vrednosti da naplati PDV.
Znam ljude koji su imali to iskustvo, a bile su knjige u pitanju.