Autor Tema: Moje kreacije u LDD  (Pročitano 17022 puta)

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #120 poslato: Mart 18, 2015, 11:28:38:posle podne »
Sjajno izgleda! A fotelje kao da su prave!
Unity, Duty and Destiny!

archy970

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 140
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #121 poslato: Mart 20, 2015, 06:39:41:posle podne »
Hvala drustvo, trenutno prepravljam trg na 48x64 i pakujem tajlove drugacije, iza kafica ide kiosk i sladoled, pa kad sve napakujem i zavrsim, izbacujem slike.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #122 poslato: Mart 21, 2015, 08:18:27:pre podne »
Da znas da jedva cekam, kreacije su ti drugacije i ozbiljne, svaki put se odusevim kad ih vidim, samo napred!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #123 poslato: Mart 22, 2015, 10:02:31:pre podne »
Da ne otvaram novu temu, a misli da ovde  dolaze clanovi koji imaju iskustva sa LDD

Presao sam pre oko godinu dana na LDD u kome digitalizujem moje MOCove (nakon skoro decenije druzenja sa odlicnim MLCad-om).

Jedno pitanje: Da li je moguce pre generisanja building instruction-a uticati na korake u uputstvu koje generise LDD. Ko je radio u MLcadu zna da je uvek mogao da menja , dodaje  "Step" kako bi odredio koje kockice i po kom redosledu se slazu u uputstvu.


Sad npr kad uradim zgradu od 2000 kockica u LDD on generise korake u uputstvu po vrlo konfuznom redosledu, cak i ne po redosledu  kako sam "slagao" kockice "gradeci2 u LDDu

monsinjor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 83
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #124 poslato: Mart 22, 2015, 10:19:47:pre podne »
Odlični su ti trg i birc.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #125 poslato: Mart 22, 2015, 11:16:02:pre podne »
Da ne otvaram novu temu, a misli da ovde  dolaze clanovi koji imaju iskustva sa LDD

Presao sam pre oko godinu dana na LDD u kome digitalizujem moje MOCove (nakon skoro decenije druzenja sa odlicnim MLCad-om).

Jedno pitanje: Da li je moguce pre generisanja building instruction-a uticati na korake u uputstvu koje generise LDD. Ko je radio u MLcadu zna da je uvek mogao da menja , dodaje  "Step" kako bi odredio koje kockice i po kom redosledu se slazu u uputstvu.


Sad npr kad uradim zgradu od 2000 kockica u LDD on generise korake u uputstvu po vrlo konfuznom redosledu, cak i ne po redosledu  kako sam "slagao" kockice "gradeci2 u LDDu

ja koliko znam ne, ocajna su generisana uputstva
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

archy970

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 140
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #126 poslato: Mart 22, 2015, 11:19:21:pre podne »
Bice slika uskoro, polako prosirujem trg i ubacujem manje lokale okolo.

Da ne otvaram novu temu, a misli da ovde  dolaze clanovi koji imaju iskustva sa LDD

Presao sam pre oko godinu dana na LDD u kome digitalizujem moje MOCove (nakon skoro decenije druzenja sa odlicnim MLCad-om).

Jedno pitanje: Da li je moguce pre generisanja building instruction-a uticati na korake u uputstvu koje generise LDD. Ko je radio u MLcadu zna da je uvek mogao da menja , dodaje  "Step" kako bi odredio koje kockice i po kom redosledu se slazu u uputstvu.


Sad npr kad uradim zgradu od 2000 kockica u LDD on generise korake u uputstvu po vrlo konfuznom redosledu, cak i ne po redosledu  kako sam "slagao" kockice "gradeci2 u LDDu

U sustini, ja nisam ni pokusao tako nesto pa i ne znam da li se moze uticati na uputstvo koje on generise. Svaku gradjevinu koju sam izgradio prema unapred uradjenom projektu u LDD-u sam odradio bez generisanja uputstva, samo otvorim 3D sliku i radim po njoj posto uglavnom zapamtim, dok odradim projekat, kako sta ide, nevezano da li projekat ima 300 delova ili 8500 kao sto je Oplenac. I njega sam radio po pamcenju i gledajuci svremena na vreme u 3D sliku. Sad mozda nije svaka kockica bas kao u projektu stavljena ali je meni bitno da krajnji rezultat bude onakav kakav je projektovan u LDD-u. Cak ponekad dok gradim, usput menjam neke stvari ako mi sine neko bolje resenje.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #127 poslato: Mart 22, 2015, 11:55:02:pre podne »
ja kad sam pravio tie interceptor u ldd-u pokusao sam sa idejom da generisem i uputstva ali ona su bila tako ocajna da sam od te ideje odustao. Kao sto kaze archy, ides po ldd modelu i gradis. Meni je doduse bilo lakse jer je kokpit u sustini malo modifikovan kokpit tie fighter-a, krila su jako prosta za uraditi i to je to. Kapiram da je jako teze za gradjevine tipa archyjeva crkva zbog glomaznosti ali ne bi trebalo da bude problema kad si ti kreator.
Ja jedini problem vidim u buducnosti, kad posle 5 godina pokusas da napravis svoj moc opet i ne mozes da se setis kako si odradio neko resenje, ali opet, ldd i undo/redo su tvoji prijatelji :D
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #128 poslato: Mart 22, 2015, 12:29:43:posle podne »
hvala na misljenju i savetima . Uz generisano uputstvo , cuvam i LDD fajl modela tako da,sto rece  archy, mozda je i lakse graditi gledajuci njega. A tu su i opcija "hide", "undo" naravno  da se vidi sta je iza :smilie:

Video sam na nekim forumima sta LDD fajlove uvlace u druge programe zbog uputstava al za to treba da si entuzijasta.

Nadam se da ce Lego u nekoj narednoj verziji uzeti nesto od ideja za generisanje uputstva iz npr MLCad-a koji je tu stvarno jak.  U tom slucaju ce  LDD koji ima stvarno sjajan sistem gradnje (ne dozvoljava da npr brick postavis u polozaj koji je nelogican i nemoguc kod prave gradnje sto je mana MLcad -a) sa dobrim generianjem uputstava biti vrh software za digitalozovanje kreacija.

Jos kad bi LDD imao dodatak da npr fotografije MOCova pretoci sam u digitalnu kreaciju (kao kod skenera OCR programi ili kao sto MLcad ima dodatak da fotografiju pretvori u mozaik od tile-ova) Ali to je vec mnogo  :wink:

archy970

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 140
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #129 poslato: Mart 22, 2015, 04:11:17:posle podne »
Trebalo bi da koristis onaj deo gde ti sam odredjujes boje kockica, tu imas mogucnost da pravis grupe i podgrupe sklopova koje kasnije pri gradnji mozes lakse da izdvojis od ostalog dela projekta ali o tome pitaj Profu21, on je doktor za LDD.

archy970

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 140
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #130 poslato: Mart 25, 2015, 12:39:22:posle podne »
Evo kako izgleda prvo prosirenje trga.









A ovako treba da izgleda deo koji je trenutno u planu da se uradi ovih dana.







« Poslednja izmena: Mart 25, 2015, 12:44:21:posle podne archy970 »

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #131 poslato: Mart 25, 2015, 12:47:09:posle podne »
svidjaju mi se izlozi,stavi neki baner na vrh ili reklamu sta god
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #132 poslato: Mart 25, 2015, 03:57:32:posle podne »
Super izgleda!
Unity, Duty and Destiny!

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #133 poslato: Mart 25, 2015, 08:59:39:posle podne »
sjajno, jos malo pa ceo grad  :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moje kreacije u LDD
« Odgovor #134 poslato: Mart 25, 2015, 09:33:59:posle podne »
Super je, sve je tajlovano, baš kao što i volim  :grin2: