Autor Tema: Narucivanje na bricklinku TAKE 2  (Pročitano 57065 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #285 poslato: Jul 14, 2012, 03:30:53:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=13275
za one koji bi da kupe samo minifigurine iz Gospodara prstenova, bez setova, evo prodavca:

ima, npr
za 4.8 e

ima i gimlija, legolasa i sl

primetiti da nisam mnogo gledao i uporedjivao cene, tako da mozda nije najjeftiniji, ali svaku ima u kolicinama od preko sto, tako da mi je nekako logicno da je smanjio cene :)

Prodavac je isproban


Meni je interesantan samo Gimli kod magic magnusa, al cekam da prodje jos mesec dva da cene lotr figura drasticno padnu
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #286 poslato: Jul 14, 2012, 03:43:07:posle podne »
pazi, sobzirom koliko vec cekamo, mesec dana nije nista - mislis da ce pasti? i kad kazes drasticno, koliko je to (otprilike) u procentima, po tvojoj proceni?

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #287 poslato: Jul 17, 2012, 06:55:07:posle podne »
se pojavio na bricklinku, ona radnja koju sam pomenuo gore ga ima za po 15tak e. Dobili su i zombi glave i sl

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #288 poslato: Jul 17, 2012, 08:31:56:posle podne »
gimli je vec pao kod magnusa, cene su prihvatljive, ispod 5 eura..
pa cu ja polako da pikiram :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

luka00

  • Gost
Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #289 poslato: Jul 17, 2012, 09:00:06:posle podne »
izvini te ja sam ne iskusan sto se rice kupovine na bricklinku...da li je neko u mogucnosti da naruci set 7037 koji bi sa postarinom i svim izasao ispod 40e

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #290 poslato: Jul 22, 2012, 11:51:49:pre podne »
vidite ovo: ovaj set, na lego sajtu za Usa kosta 29.99$ sto je neka 24 e
a u njemu ima SEST minifigurina! kad jos dobiju popuste, one lego poene i sl... ne znam kako funkcionise... plus jos normalnije plate, u fazonu sam da, sta god da imamo od lego kockica, mnogo vise vredi, jer toliko teze dolazimo do njih :)
bilo kako bilo, ako neko ima nekog, super je prilika kupiti to tamo, pa da izvade iz kutije i kesic,a stave u ziplock kesice i posalju postom (napisu \"gift\" i kraj, ili napiosu kao vrednost 40$ za bilo koji set, ovi na granici gledaju po tezini i invocie, i da li je kutijas nova ili ne, jer je teze prepordati otvoreno, sto mi ionako ne plnairamo da radimo (valjda:)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #291 poslato: Jul 22, 2012, 11:54:46:pre podne »
da s tim sto moras da cimas druge ljude.. pokusaj da sam narucis i da nikog ne iscimas.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #292 poslato: Jul 22, 2012, 09:15:55:posle podne »
Citat: \"Belgrade`s finest\" post=13401
da s tim sto moras da cimas druge ljude.. pokusaj da sam narucis i da nikog ne iscimas.

;)
da, totalno si u pravu, zasto bi mi npr sestra donela \"The Battle of Helm\'s Deep\" za 107e kada mogu sam da porucim za te iste pare, da platim jos plus 48e carinu i 24e postarinu i kao baja da umesto 107e platim 179e
A pritom je sestra u fazonu \"nismo se videli pola godine, i zelim da te obradujem sa necim, a znam da volis i lotr i lego kockice, i gde ces bolje\" a ja sam u fazonu \"ne ne, izvini ali ne, zelim da pokusam sam da ga narucim irazloga... (koji god vec)

u ovom slucaju, da, onda preporucujem da kockice kupujes preko onog \"cat\" prodavca sa bricklinka iz honkgonga, kod njega su cene u proseku 70 do 140% vece, i imaces utisak da si se dobro pomucio i zaradio svoje kockice ;)

Cimanje je samo ako ti to neko radi bez bilo kakvog interesa: monetarnog, emotivnog (ljubav, strah, ego), rodoljubnog, ili plemenitog. Ako ti nekome platis 10e da ti donese nesto preko granice a on bi hteo 15, to je mozda cimanje, ali niko nije puskom nateran

ili si mislio nesto totalno drugo? ;)

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #293 poslato: Jul 22, 2012, 09:57:22:posle podne »
kod briksyja je rasprodaja
dobio je veliku kolicinu drveca npr

za 0.4 e i slicno (verujem da bi ovo bnastyja zanimalo :)
za 0.13 e (manji palmin list, a ima ih preko stotinu, sto znaci da bi 100 tih listova bilo 13 e, sto i nije neka cifra kad pomislis STA SVE mozes da napravis sa stotinu listova :) veci listovi su 0.2 e

 i dalje, poenta ovog prodavca je da ima flat shiping od 6e ma koliko uzeo, stim da preporucujem da cena paketa bude 49.9 e i ne vise, da bi se izbegla carina (jeftinije dodje uzeti dva paketa i platiti 12 e shiping:)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #294 poslato: Jul 22, 2012, 10:52:25:posle podne »
Problem s tim velikim setovima je što zauzmu pola kofera (znam iz iskustva, donosio sam ih), a avio kompanije su postale nenormalno restriktivne po pitanju količine prtljaga koju nosiš, pri čemu prekoračenje težine/veličine znaju da naplate suludo mnogo. Meni se npr. desilo iz Engleske kad sam se pre par godina vratio da sam morao da doplatim oko 30 funti jer mi je prtljag prekoračio za kilo-dva dozvoljenu težinu, a sad su još gore tarife nego tada što su bile.

Sad baš jurim ručni prtljag za put u Dansku i prljavi Wizzair je toliko smanjio dimenzije dozvoljenog ručnog prtljaga da ni jedan Samsonite ili Delsey koferčić više ne odgovara. Ako ti kofer prelazi za malo dimenzije onda ti na licu mesta naplaćuju doplatak, a ako prelazi za malo više onda te teraju da ga čekiraš. Pri tome su avioni isti ko što su i bili, tj. ne bi trebalo da imaju manje mesta.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #295 poslato: Jul 22, 2012, 10:59:23:posle podne »
upravo tako moj dragi Sammaele. zato sto vise niko nista nece da nosi kad ide avionom, i eventualno mogu da ponesu nesto sto je bitno za zivot, npr. dokumenta, lekovi, neke sitnice od zivotnog znacaja. lego spada u hobi/zajebanciju u ocima ozbiljnih ljudi i nema sanse da nekog molis da to nosi.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #296 poslato: Jul 23, 2012, 07:35:22:posle podne »
i mi smo ozbiljni ljudi, samo malo vise kreativni :P

pa ok, ako nista drugo, barem da se kupi i otpakuje, prebaci u zip kesice i posalje postom. Barem se preskoci carina, i dobiju popusti kupovine na americkom trzistu...

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #297 poslato: Avgust 01, 2012, 09:50:50:posle podne »
u radni George\'s Brick Shop ove glave su jedan euro
pritom, kada sam dobio notifikaciju imao ih je 100, sad ih ima 80 :)

takodje, ima dosta ninjago delova usitnjenih (tipa, samo glava ili samo ono sto ide na glavvu a lici na lepezu od kobre i sl :)

takodje ima sesir od... kako se vec zvase devojka koju glumi penelope kruz u piratima kariba za  tri i nesto eura (ona kosa sa sesirom, zvuci zanimljivo :)
evo je:

takodje, npr ovo, za 0.9 e

<-- ovo su sve retki delovi koje verovatno bi voleli da imate, ali nisu prioritetne, pa ako nalete kao neki dobar dil, naletele su <-- ovako kupujem kockice dobre cetiri godine, i malo po malo skupio sam ono od cega su minifigurine; npr, kupio sam dva ona slema za po par eura komad od borkija iz Hr, naletela prilika; i bio uzasno srecan, i pre par nedelja neko okaci jos dva komada z apo 4.nesto eura komad. Odmah sam uzeo i ta dva - i sad, covek bi rekao, ima cetiri te retke kacige, koliko li je to para za tako malo kad im cene nisu ispod 10e na netu - ali nije, dugo sam je zeleo, ali sam se suzdrzao od kupovine, i kad je naletelo, iskoristio sam priliku - zato bih preporucio koriscenje \"wanted\" opcije na bricklinku; i u isto vreme \"notify me by e-mail\" koji se nalazi pri dnu strane, kada stavljate kockicu da bude \"wanted\"

ustvari, vecinu kockica za minifigurine sam bas tako kupio...

edit:
pogledati ovde ima ih sada za po tri eura i nesto :)

vohoho :) legolas je ispod 10 e; haldir, samo sto nije (11)

Angeli

  • Gost
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #298 poslato: Avgust 15, 2012, 01:42:01:posle podne »
kako za (relativno) male pare opremiti vojsku, a da budu fensi :) :

Bricks from heitra - proverena radnja, radnja u kojoj sam prvi put kupio kockice :)

elem, evo sta ima:
u DARK RED boji po 0.26 e  i
za po 0.29e po komadu

vojska od 60 opremljenih vojnika je vise nego dobra, tako da je to 33.28 e za oklope i stitove za 60 vojnikailiti 11 e za 20 vojnika :)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Narucivanje na bricklinku TAKE 2
« Odgovor #299 poslato: Avgust 15, 2012, 09:52:57:posle podne »
A ja cekam na samo slem i bradu, ne treba mi ceo gimli :)
http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?M=lor013

sad su vec 2 eur, odnosno 1.40
pasce im cena jos malo..
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!