Autor Tema: Sudbina BIONICLE teme?!  (Pročitano 4219 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Sudbina BIONICLE teme?!
« poslato: Jun 27, 2011, 01:58:03:posle podne »
Mene i mog druga je lego razočarao kada su ukinuli temu koja je trajala 10 godina-BIONICLE! :sad: Želim da saznam kako ste vi reagovali kada ste saznali da će BIONICLE biti ukinut i zamenjen temom \"Hero Factory\". Moja reakcija: baš mi je žao što su ukinuli tu temu zato što sam celog detinjstva skupljao te setove i BIONICLE mi je bila najdraža igračka :sad: :cry: Reakcija mog druga Nikole (ovo je on lično napisao):Kada sam saznao da je BIONICLE bio ukinut osećao sam se kao da mi je neko bacio čekić u stomak. :amazed:   Bio sam tužan i najviše razočaran što je lego uništio temu koja je mogla da traje trostruko više nego što jeste. :angry:  Novi \"Hero Factory\" setovi imaju bolji dizajn ali mnogo goru priču, jest da sam kupio nekoliko njihovih setova ali novi 2.0 setovi su uništili bilo šta vezano za BIONICLE.

            Želimo da čujemo vaše mišljenje

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2011, 07:02:55:posle podne »
Bionicle je od samog starta bio losa ideja, koja je zamenjena jos jednom losom idejom kao sto je hero factory...

lego treba da ostane lego, znaci dosledan classic setovima ;)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2011, 08:23:40:posle podne »
nikad mi se bionicle setovi nisu sviđali...nikad nisu uspeli da me zainteresuju na duže od 5sec gledanja u katalogu...iako su se pojavili pre tzv \"dark age\"-a...
mislim da se tema neopravdano jako dugo održala u proizvodnji i na policama...ima toliko tema koje su u međuvremenu prolazile, a bile mnogo mnogo mnogo zanimljivije...
imaju poneki koristan deo i na tome se sva priča završava...al nijedan mi nije toliko specijalno neophodan, da bih ga nabavio...
preferiram system sistem gradnje uz povremenu upotrebu technic elemenata...

Matej Emperor

  • Gost
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2011, 12:18:59:posle podne »
TLC je odrzavao ovu temu jer im se jako isplatila. Naime, negdje sam pročitao da im je to jedna od najisplativijih tema poslije ja mislim City-a i mozda Mindstormsa.
A te bionicle setove uglavnom kupuje mladja populacija, tj. roditelji svojo djeci, ponajprije jer rijetko koji bionicle set prelazi cijenu od 20 eura, vrlo su dobri za igranje, a pravih TLC grupa, a dosta ljudi zna za kvalitetu ovih igracaka.

Iako ih ja ne volim previse, imam par komada koji mi ukrasavaju stol :)

aca

  • Gost
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #4 poslato: Jun 28, 2011, 05:08:48:posle podne »
Од свих серија та ми је убедљиво најдовратнија. Када сам после много година почео поново да примећујем Лего коцкице, био сам згрожен како нешто што би требало да буде дечија играчка изгледа тако застрашујуће. Пљувао сам по Легу да се одрекао свега лепог и креативног...
Елем, о укусима не вреди расправљати. Мене та вест није погодила.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #5 poslato: Jun 28, 2011, 05:24:22:posle podne »
da i ja nešto kažem (pošto sam uvidom u Brickset kolekciju ustanovio da imam više od 10 setova iz kategorije Bionicle).

za:
1. vrlo dobra fora čak i za malu decu. praktično su neuništivi, a vrlo zahvalni za igranje.
2. nevelika cena za igračku koja će se sigurno svideti svakom muškom detetu od 3 do 7 godina.
3. potpuno kompatibilna s ostalim LEGO kategorijama. i sami Bionicli imaju mnogo Tehnics delova.

protiv:
1. setovi iz iste serije (to su oni što ih bude po 6 predstavljeno na dve strane kataloga) se vrlo malo razlikuju.
2. ubacivali su u njih fore koje su u tom trenutku aktuelne međ decom (Bay-Blade, i zaboravih kako se zovu oni s lopticama), a ne neke originalne LEGO ideje.
3. vrlo mala upotrebljivost delova. suviše su uskospecijalizovani.
4. teško je napraviti nešto drugačije, originalno, veće ili manje. a to bi trebalo da je osnovna odlika LEGO kocaka.
5. ne daju osećaj beeeskonačnih mogućnosti kao Sistem.

a što se tiče kraja Bionicla i pojave Hero Factory-ja \"nije šija, nego vrat\"

p.s: zamislite kako je nekima od nas što smo bili fanovi Space podkategorije Sistema, pa nam je SW potpuno utukao najveću ljubav :cry:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #6 poslato: Jun 28, 2011, 07:04:01:posle podne »
Citat: \"Sektaash\" post=3536
p.s: zamislite kako je nekima od nas što smo bili fanovi Space podkategorije Sistema, pa nam je SW potpuno utukao najveću ljubav :cry:


Е овде си објаснио! :cry: *шмрц* :cry:

А што се Бајоникла тиче, стоји да су делови преуско специјализовани, долазио је понеки добар техникс сегмент, и мене је нервирало што копирају актуелне форе других играчкица, добра им је издржљивост, мени су се свиђали психоделични модели (попут оних из дубина), а мислио сам да им је систем зглобова нешто најбоље и најбионичкије што је Лего могао да осмисли...
...док нисам добио једног мека из Егзо-форса чији су ме зглобови распаметили!

ПС.
Још увек ми Ракши стоји на полици, чува...надгледа...чека...
...и нестадох у измаглици...

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2011, 08:50:31:pre podne »
ево вам приказа серије 3.0 Фабрике хероја:
http://www.brothers-brick.com/2011/07/01/hero-factory-3-0-review/

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #8 poslato: Jul 02, 2011, 09:45:29:pre podne »
Све што је рекао Аца, потписујем. Путуј Игумане (Бајоникле).. :laugh:
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #9 poslato: Jul 03, 2011, 01:35:12:posle podne »
Sada su mi svi bionicli u kutijama na polici,ali su u njima sacuvane prelepe uspomene mog detinjstva(jos nisam punoletan,ali nisam bas ni dete sa 7 ili 8 godina)Meni se svidjala ideja tih plemena razlicitih elemenata.Sada mi je na kraj pameti da kupujem takve stvari,pogotovu kad je sad hero factory na policama.A sto se tice mocovanja sa bionicle delova,tu ne mogu da se slozim.evo vam dokaza da je moguce mocovati sa bionicle delovima. dokaz je deo 1:05 1http://www.youtube.com/watch?v=V4rpWKaXnE8

Mislim ga bionicle treba postovati zato sto je pre nastanka te teme Lego ogromnom brzinom poceo da gubi novac.Morali su ga otpustaju veliki broj radnika.Mislili su da im je spas pravljenje video igrica,ali nisu uspeli da mnogo para zarade sa njima.TLC je znao da im treba neka nova tema koja ce biti nesto potpuno novo ,sto bi navuklo hiljade dece.Tu se pojavio Greg Farhstey sa novom idejom -BIONICLE.Sve se od tog trenutka promenilo i lego je poceo ponovo da zaradjuje.

Angeli

  • Gost
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #10 poslato: Jul 03, 2011, 06:53:00:posle podne »
volim kada neko ovako lepo argumentovano odgovori ;)
bravo Vaso ;)

aca

  • Gost
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #11 poslato: Jul 03, 2011, 08:37:45:posle podne »
Citat: \"vasa\" post=3610
Sada su mi svi bionicli u kutijama na polici,ali su u njima sacuvane prelepe uspomene mog detinjstva(jos nisam punoletan,ali nisam bas ni dete sa 7 ili 8 godina)

Mislim ga bionicle treba postovati zato sto je pre nastanka te teme Lego ogromnom brzinom poceo da gubi novac.Morali su ga otpustaju veliki broj radnika.Mislili su da im je spas pravljenje video igrica,ali nisu uspeli da mnogo para zarade sa njima.TLC je znao da im treba neka nova tema koja ce biti nesto potpuno novo ,sto bi navuklo hiljade dece.Tu se pojavio Greg Farhstey sa novom idejom -BIONICLE.Sve se od tog trenutka promenilo i lego je poceo ponovo da zaradjuje.


Дао си кључ - времена су се променила, свет се променио, па је стари, класичан Лего приступ почео да пропада. Ја поштујем њихову одлуку да привуку нове генерације (које се још мало па рађају са лап-топом). Исто као што су међу фигурице убацили различите ликове, за разлико од првобитних идентичних смејуљака. Само глупе фирме се тврдоглаво држе једног производа док не оду бестрага. Без обзира на све то, мени су они и даље одвратни. Поготову као израз једног новог времена где је насиље (ружноћа) испливава из свега - од филма, школе, политике,...

С друге стране, то је твоје рано детињство и не каже се џабе да прва љубав заборава нема. Ја и дан-данас чезнем за првим Лего-Техник моделима са краја 70тих.

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Sudbina BIONICLE teme?!
« Odgovor #12 poslato: Jul 25, 2011, 06:18:54:posle podne »
ja ne volim Bionicle, Marko da, Jovan ne

a propo :

http://www.mocpages.com/moc.php/234650


Lego kao Lego-mašta može svašta

dakle, svaki deo iz bilo koje teme a koji posedujete, može biti više nego koristan za neku kreaciju
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!