Autor Tema: Stratos MOCs  (Pročitano 5096 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #30 poslato: April 19, 2015, 09:50:14:pre podne »
Svidja mi se jako ova narandzasta letelica,samo nastavi da moc-as ide ti odlicno. :smilie:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #31 poslato: April 19, 2015, 09:50:55:pre podne »
Zanimljive modifikacije!

Modovanje setova je vrlo zanimljivo iz više razloga, pored ostalog zato što postoji veliko ograničenje brojem i izborom delova koji su prvobitno osmišljeni da se uklope u jedan oblik (ili najviše do tri).

Ah, mi stariji pamtimo vremena kada je na svakoj kutiji postojala slika bar jednog alternativnog modela, bez uputstva za izgradnju...
...и нестадох у измаглици...

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #32 poslato: April 19, 2015, 10:29:19:pre podne »
bravo, bravo, pratim sa zanimanjem  :grin2: :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #33 poslato: April 21, 2015, 05:20:10:posle podne »
Znam da pocinjem da nekoga smaram sa svojim "cheap" mokovima, i to skoro svake nedelje postavim jedan, ali to je ustvari jer sam neke vec napravio, slikao i tek sada sam dobio malo vremena da postavim, ili, kao u ovom slucaju, radio sam na ovom i na proslom moku u isto vreme (t.j. pravio jedan, odmor sa drugim, laksim mokom, pa onda nastavio sa onim malo tezim). Pa, specialno za Dr. Zloce sam napravio mok (jer je rekao da je Hero Factory bolji od Bionicel, sto i slazem, i ne slazem sa njim, ali to je vec skroz druga tema)-- Revamp/Remake Natalie Breez! Zamisao mi je bila da je Breez(doslovan prevod- Povetarac :D ) neki kao policajac, sto u nekom smislu i jeste... i ustvari nije ni 1.0, ni 2.0, ali negde izmedju. Dodao sam joj neku miniaturnu policijsku znacku na njenoj levoj nozi i kao neki kajs sa municijom preko ramena. Koristio sam neku noviju tehniku gradnje za noge, tacnije butine, i za zadnji deo tela, jer TLG je uvek ostavljao HF-u prazna ledja. Mada sam i pokusao da napravim vece oruzje  od onih puski, ali i dalje nisam siguran sta je bolje, pa cu to ostaviti vama da resite!

I posle puno teksta krece i sam moc! Pokusao sam da koristim neke detalje, kao na nogama i ramenima, da bi sacuvao njene detalje, iz 1.0 i 4.0.


Evo i zadnja strana.




I evo sa tom puskom koju sam pokusao da napravim, ali nije nesto uspelo...


Unity, Duty and Destiny!

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #34 poslato: April 21, 2015, 06:14:56:posle podne »
svidja mi se :D
u pravu si za ostavljanje delova modela praznim, i mene to nervira ali sve je takvo - pocev od zgrada pa do robota, u sustini model je uvek kul ako se gleda sa jedne strane, cim ga postavis drugacije uoci se da unutra nema nista...\Mislim da si uradio dobar posao
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #35 poslato: Maj 06, 2015, 05:37:33:posle podne »
Posle nekog vremena resio sam da se isprobam sa technikom, pa sam napravio jos dva Toa: Toa vatre Itran i Toa zemlje Radon (da, znam da je to radioaltivni gas). Na Itranu sam pokusao od nekoliko delova technika da napravim jednu ruku, a Radonu oruzje...
Nemaju oni neku svoju pricu tako da nebih ni da pisem, kao i onaj put sa Kanom...
Evo Itran




I ta technic ruka...


Evo i Radon






Naravno znam da su kreacije dosta proste, ali to je jer sada pravim jedan mali moc, koji je napola od technika, misleci kako da spojim razne delove i smosljam nove tehnike, a i  jos trazim na netu tehnike gradnje za vece mocove, tako da ce u neko vreme biti zavrseni malo slozeniji po gradnji mocovi.
Unity, Duty and Destiny!

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #36 poslato: Maj 06, 2015, 08:36:12:posle podne »
ono sto je sjajna fora kod ovih modela je sto je artikulacija dobra i mozes da ih poziras u zaista mnogo raznih akcionih poza. Probaj i malo da ih oklopis bilo plejtovima, bilo bionicle/hf delovima i videces kako ce da bude dpbro.
Odlicno napredujes  :smilie:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #37 poslato: Maj 08, 2015, 06:32:35:posle podne »
I evo dva moc-a sa nekom mojom tehnikom gradnje tela od tehnika. Sa desne strane je Ga-matoranka Iki, a sa leve strane je sasvim druga vrsta po imenu Rutil. Rutili su visi od matorana, ali nizi od toa. Njihova jedina elementarna moc je metal. A ovo je prvi od njegove vrste i dobio je ime po njegovoj vrsti- ime mu je Rutil (fantazija = 0).


Hajde da pocnemo od Iki. Ona je obicna Ga-matoranka. Nosi masku Kaukau i njeno osnovno oruzje je bacac diskova. Hobi jjo je da proucava kristale, zbog ceka se i druzi sa Onu-matoranima(zemlje)


Evo zadnja strana


I da bi se Ga-matoranke kao i u kanonu razlikovale od drugih matorana naprvio sam.... da budem iskren, ni sam ne znam kako to da nazovem...


A sada Rutil. Rutil je bio prvi od njegove rase po kojoj je i dobio ime, mada njihov turaga Raagul, koji je bio napravljen samim Artakhom (vise o njemu: http://biosector01.com/wiki/index.php/Artakha_%28Being%29), kao i ostali Rutili. On je bio vodja vojske, koja je uglavnom trenirana za odbranu. Rutil i Raagul su zajedno putovali u Metru-Nui i Xia, ali posle napada Skakdi sa Visoracima on je morao da ode u svoju kapsulu na dugi san, dok je Raagul trazio pomoc na raznim ostrvima. KOruzja su protodermisna dvocevka, koplje, mala seciva na stopalima, svetlokamen na lancu kod grudi (za nocnu patrolu) i mac... Kada je bio putovao sa turagom u Metru-Nui, upoznao se sa Iki, posle cega je dobio kristal, koji je vecno nosio...


Zadnja strana


Malo blizi pogled na gradnju odpozadi


Pednja strana, blizi pogled ka telu


I telo bez tog stita


I mala poza sa macem za kraj.


Nadam se da vam se svidelo, jer mi je dosta vremena trebalo da osmislim ovakav tip gradnje, mada maska Iki nije bas najbolja...
Unity, Duty and Destiny!

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #38 poslato: Maj 09, 2015, 10:58:46:pre podne »
Veoma zanimljiv pristup gradnji!

Mnogo volim kad ljudi eksperimentišu...
...и нестадох у измаглици...

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #39 poslato: Maj 09, 2015, 10:36:47:posle podne »
Kao sto vecina ljudi slavi 9. maj, kao dan pobede nad fasistima, pa sam resio da napravim dva moc-a koji nisu bionicle (da, to se desilo). Jedan je vise kao fotografija, a druga je momenat posle bitke. Vojnik shvata, da rat unosi za sobom i najblize ljude.

.
Unity, Duty and Destiny!

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #40 poslato: Maj 10, 2015, 04:52:39:posle podne »
Zanimljivo i lepo uslikano  :smilie:
Voleo bih da vidim ot tebe još moceva koji nisu bionicle  :wink:

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #41 poslato: Maj 10, 2015, 08:36:20:posle podne »
Hvala. Mozda cu i da pocnem malo sa sistemom, ali problem je jer nemam puno delova. A razlog tome je sto ja i moj brat smo vise voleli bionicle pa nismo puno uzimali obican lego. Ali kao sto rekoh, imam neke setove, pa cu da pokusam da pravim jos nesto.
Unity, Duty and Destiny!

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #42 poslato: Maj 24, 2015, 01:11:14:posle podne »
Evo jos jedna kreacija od mene. Lord Rubinus nije toa, ali ima elementarnu moc vatre. Nisam nesto razmisljao nad njegovoj prici, ali vec radim nad vecim mocom.

link sa vise slika: http://imgur.com/a/AX0YA
« Poslednja izmena: Maj 24, 2015, 01:12:49:posle podne Stratos »
Unity, Duty and Destiny!

Stratos

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 71
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #43 poslato: Jun 07, 2015, 07:10:52:posle podne »

Evo i doslo vreme da napravim 80% techinc moc! Dosta mi je trebalo da smislim telo, ali ipak sam uspeo.
Pokusacu da ne bude njegova istorija previse dugacka.


Zove se Raagul. Napravljen je samim Artakhom pod rasom rutil, naravno tada nije ni postojala ta rasa, jer je on bio prvi, a sam Rutil i cela ta rasa je napravjena po Raagulovom liku. Pre je imao normalno telo kao i osali rutili. Kao poklon od Artakhe dobio je u poklon kople metalne gradnje. Ostali rutili bili su uspavani i postavljeni u komore. Cilj Raagula je bio da nadje ostrvo za osale rutile i da napravi grad za njih.
Mada kada je napravio trecinu grada na ostrvu Rutil-Nui, Makuta Chiroks je dosao sa svoim novim rahi- Visorakom. Chiroks je predlozio da cela rasa rutil bude robovima batstva makuta, jer su se makute brinuli jer moc rutila da koriste metal bila opasna po makutin zivot. Raagul se otkazao napadajuci na Chiroksa, ali visorak ga je sprecio rotuga spinerom, otrovljujuci Raagula. Pre nego sto je Raagul sasvim mutirao u nepoznato stvorenje, probudio je jednog iz svoje vrste. Njegovo ime je bilo Rutil, po cemu je Raagul i nazvao ostrvo i celu rasu. Posle mutacije on i Rutil su zajedno napravili grad i napravili oruzje pod nazivom protodermisn dvocevka. Oni su zajedno isli u put na Mata-Nui i Xiu da trguju oruzjem.
Posle nekoliko godina na ostrvo su napali skakdi sa armijjom podcinjenih visoraka. Vecina grada je bila u ruinama, a ostali deo grada je bio pod zastitom vojski rutila.


Sam Raagul je isao na brojne pohode brodom do Mata-nui i Xia za pomocu, ali jedino Vortixi sa Xsie su mogli da im daju oruzje, jer su rutili imali dobru reputaciju tamo zbog svojih oruzja. Isao je na druga ostrva za potragom tima Toa, koji bi mu pomogli. I nasao je samo prvu trojicu. Drugi su bili na skroz drugom delu Mata-Nui...

I evo malo slika.














Mala poza za put...


Raagul i Rutil


Ragulova oprema: Torba, protodermisna dvocevka i stap sa lampom.


Hvala na paznji, nadam se da vam se svidelo


I sve sa pocetkom leta, mada i nije se jos ni zavrsila skola i sve to...

Unity, Duty and Destiny!

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Stratos MOCs
« Odgovor #44 poslato: Jun 08, 2015, 01:03:40:pre podne »
lepo, uvek uzivam citajuci ovo  :wink:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”