Autor Tema: Mračno doba (dark ages)  (Pročitano 4552 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Mračno doba (dark ages)
« poslato: Decembar 13, 2011, 11:13:10:pre podne »
Mračno doba (dark ages) označava period od trenutka kada neki Lego ljubitelj prestane da se aktivno igra Legom do trenutka kada ponovo počne.

Kada ste vi ušli u Mračno doba, a kada iz njega izašli?

Ima li onih koji su Mračno doba skroz preskočili?

Mene je Lego prestao da zanima sa nekih 14 godina (dakle oko 1993), premda sam i dalje redovno gledao kataloge i pratio šta izlazi sve do početka 2000ih; tada sam bio užasno razočaran pravcem u kome je to sve krenulo da ide i nekoliko godina sam se totalno isključio iz Lego priče.

Tako je bilo sve dok nisam u Super Veru video set 7239, negde u zimu 2007 godine ako se dobro sećam. Nije bio baš jeftin (oko 2000 din, čini mi se), ali mi se toliko dopao dizajn da sam ga danima gledao svaki dan kada bih otišao u radnju. I na kraju sam prelomio i uzeo ga. Prijatno su me iznenadili novi delovi, stil gradnje, veličina vozila i tona detalja koje sam uvek obožavao. Drugim rečima, upecao sam se :)



Činjenica da je ovaj set ostao u proizvodnji daleko duže od svih ostalih City setova u poslednjih 6 godina govori sama za sebe :grin2:

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2011, 11:49:17:pre podne »
Dark ages za mene nije bio klasican prestanak kupovine LEGO kockica nego samo neki zastoj (sto zbog nemanja gde kupiti u zr sto zbog nepoznavanja drugih vlasnika i nabavke preko njih)
Kupovao sam ih recimo jednom ili dvaput godisnje kada sam odlazio za ns (na spensu ima jedna radnja porek kafica gde volim popiti kafu pa je prosto nemoguce da ne kupis nesto) i ako idem za bec. Taj period je negde izmedju 2000e i 2006-2007e. Posle toga slucajno sam naleteo na par kesa, dzakova, svega i svacega nesortiranog i uzeo to (nasao voz i potpuno poludeo) i od tada sam se potpuno vratio kupovini (da ne spominjem momenat upoznavanja sa svim clanovima tadasnjeg legolandforuma i jos gore zaludjenosti od tada (kolekcija je porasla nekoliko puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2011, 11:58:42:pre podne »
Bogami moje mracno doba je pocelo krajem 1996 pocetkom 1997..poslednje setove koje sam uzeo su bili iz western i lego time cruisers tematike negde recimo 1996...i trajalo je do pre nekih mesec dana kada sam kupujuci u Idea-i nabasao na Minifigures serije 5...i nesto je kvrcnulo :D

aca

  • Gost
Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2011, 12:48:26:posle podne »
Моје Мрачно доба је почело (ако се добро сећам) отприлике пре поласка у средњу школу или можда раније, то је средина и крај 80-тих.
Тих година (крајем 80-тих) се појавио Лего-кит са софтвером за Atari ST од кога је могао да се направи мали робот управљан рачунаром. Мој брат је добио свој први (и наш последњи) комплет (сви остали су добијени пре него што се он и већина форумаша родила).
Тада у правом смислу настаје мрачно доба и у реалном и у виртуелном животу.
Код мене се десила ренесанса када сам ове године открио \"Скоцкане\" после изложбе у Шумицама, а мало касније и реформација када је моја ћеркица у кратком року на поклон добила три Дупло комплета.
Нажалост, дошла је и контрареформација у виду шиканирања околине, тако да сам у благој илегали. Али индустријска револуција се увелико спрема...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2011, 12:57:15:posle podne »
Citat: \"aca\" post=7074
Нажалост, дошла је и контрареформација у виду шиканирања околине, тако да сам у благој илегали.

Auuuu... ne mogu da verujem, o kojoj se okolini radi? Bliskoj ili malo daljoj?

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #5 poslato: Decembar 13, 2011, 01:00:30:posle podne »
Ja nisam imao mracno doba sto se igranja tice, nikada nisam prestajao na duze od mesec dana (obaveze, putaovanja...), i IGRAM se i danas. Cak i u srednjoj skoli kada vecina udje u mracno doba, ja sam upoznao druga koji je imao i vise kockica od mene! Tada su nastupila i ona gradjenja trebuchet-a o kojima sam pricao sa nekima...

Jedino sto se moze nazvati mracnim dobom kod mene se odnosi na kupovinu... Porodica i ja pripadamo nizoj srednjoj klasi od raspada Jugoslavije...podstanarski zivot, jedna (uz to vojna) plata i dvoje dece za skolovanje bas i ne idu uz kupovinu skupih kockica, tako da je moja nabavka Lego-a stala pri mojih jedva 7 godina... Sto sam stekao do tada cuvalo se, igralo, i pomalo gubilo (ima li nas jos koji mrrrrzimo usisivace?), sve dok se sa 23 godine nisam smuvao sa tadasnjom devojkom, sadasnjom suprugom! Slucajno je saznala za moj...hobi...i za rodjendan mi je kupila Bionicle Rakshi-ja...onda se i ona zarazila, i od tada krece sve vece i vece odvajanje za Lego...jos kad smo upoznali ovu ekipu... :party:
...и нестадох у измаглици...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2011, 01:01:25:posle podne »
:)
nikada nisam imao mracno doba :)

mogao bih da podelim igranje sa kockicama na dva razdoblja - pre i posto sam pronasao bricklink (pocetak 2008-me:) uclanio sam se bukvalno 31. decembra, i bapravio narudzbinbu prvog januara :) i na doba kada sam prestao da pokrivam dvorce carsavom kada bi mi devojka prvi put usla u kucu (sto se desilo kada je jedna rekla: \"insistiram da mi pokazes sta ej pod carsavom, ili odoh kuci - mozda je nesto manijakalno\", i ja pokazao, ona odlepila i sva se raznezila ceprkajuci ;)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #7 poslato: Decembar 13, 2011, 01:05:38:posle podne »
sudeci po tvojoj poslednjoj kreaciji mora da si imao veeeelikeee carsave :D

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #8 poslato: Decembar 13, 2011, 01:07:30:posle podne »
Poslednji set pre mračnih dana sam dobio 2000. godine (znači imao sam 14)...do 2003. sam još ulazio u prodavnice sa kockicama (kojih je bilo mnogo više nego danas) i skupljao kataloge...nije mi se svideo Jack Stone period, i tada je potpuno prestalo moje interesovanje za LEGOm...

Početkom oktobra 2008. sam naleteo na oduvek željeni LEGO set Adventurers 5988 na aukciji na limundu i tada je sve krenulo nizbrdo po moj novčanik... :sad: Počeo da istražujem malo na netu, naleteo na đileta i sammaela i bio je tu još neko (ne znam tačno ko, nek se ne uvredi)...jedna stvar je vodila drugoj i sad sam tu gde jesam... :grin2:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #9 poslato: Decembar 13, 2011, 01:13:51:posle podne »
@dugme tu gde jesi...praznog novcanika i sobe pune kockica ;)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #10 poslato: Decembar 13, 2011, 02:13:50:posle podne »
Ja sam bio na iskusenju da udjem u taj period ,ali sada sam siguran da sam presao prepreku.Kod mene jeste problemcic to sto ne mogu da kupujem kockice ,ali stalno kupujem impulse i tako te manje setove.Uglavnom mogu jedamput godisnje da kupim nesto malo vece.


Za mene je mracno doba  bilo od 7-11 god. zato sto sam u sedmoj godini dobio lego spider man set,ali sam se do 10 god. igrao sa igrackama kao sto su ninja kornjace,spy gear itd.

kaznove

  • Gost
Re: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #11 poslato: Decembar 13, 2011, 05:51:35:posle podne »
Uh moje mracno doba je bilo od 98. do 2005...posle dobijanja zamka slepih miseva za novu godinu 97. bio sam u potpunoj euforiji za legom, ubrzo su usledili drugi manji setovi tokom te godine i od 98. nista..malo sam ja mislio da sam prerastao kockice malo vise je bilo zbog para i nije mi se svidela ponuda ni kod nas a ni po katalozima koje sam redovno skupljao od 96. do danas..Medjutim 2005. god. iskrsla mi je, za mene, malo veca suma novca i znam da sam otisao u imago i hteo da kupim nesto od igracaka i tu naidjem na novu temu koja je lansirana te godine Exo force. Posto sam ja veliki ljubitelj sci-fi-ja i transformersa, ovo je bio idealan spoj i nesto sto sam trazio i tako sam kupio prva 4 robota iz serije i sve je krenulo odatle..sada ih imam skoro sve (nazalost nemam sentai fortres, velika rana) i jos po nesto iz drugih linija koje mi se svodjaju.. :)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #12 poslato: Decembar 13, 2011, 08:57:48:posle podne »
Mozes li da uslikas svoju exo force kolekciju?EXO FORSE je najbolja tema koju je lego ikada napravio (po mom misljenju)!

kaznove

  • Gost
Re: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #13 poslato: Decembar 13, 2011, 09:14:58:posle podne »
uh nema sanse, sve mi je rastureno u kutijama :sad: ali prvom prilikom kad ih budem sastavljao uslikacu..

gruber

  • Gost
Re: Mračno doba (dark ages)
« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2011, 09:36:34:posle podne »
ja sam nekako jos na pola izmedju mracnog doba - koje je pocelo negde oko 6 razreda - i izlaska iz njega. kad se mali rodio bili smo u kupovini i vidim neki mali creator set i to sto kazete kvrcne nesto. nemam mnogo vremena da gradim ili se igram ali pratim, kupim ponesto i igram se sa detetom koje sad ima skoro tri godine i tek pocinje da kapira lego kocke. samo ga cekam :wacky: