Autor Tema: Djapetovi MOC-ovi  (Pročitano 32769 puta)

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #240 poslato: Novembar 24, 2012, 02:03:12:posle podne »
Umesto komentara mogu samo da zavijam kao vuk ili pas. Vau Vau. Vauuuu. Vauu :amazed:

Prosto sam očaran :love:

Vesla su mi totalni hit!

Jedra će nadam se biti na platnu. Ja bih mogao da probam da ih uradim na platnu. Pamuk ili keper, zavisi od debljine. Ja bih radije koristio keper. Mogu da ih iscrtam preko šablona airbrush-em. Samo mi fali slika koja bi išla na jedro i dizajn samog jedra :grin2:

Evo dok ovo pišem, pade mi na pamet... Pa može i da se uradi slika, odštampa na platnu (ako ne u kućnoj radinosti, a ono u firmi koja štampa majice ili foto radnji. Npr. Foto Toto), te se posle samo iseče, obradi, oprere, uštirka, opegla... To je to!

U svakom slučaju, samo napred, punim jedrima!! :wink2:

Edit: Upravo mi je stigao e-mail u kome se reklamira sledeće:

http://www.polacene.rs/ponuda/882/882/

Na platnu 40x30cm može da se uradi nekoliko jedara :smile2:

Ђапето

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #241 poslato: Novembar 24, 2012, 03:05:22:posle podne »
Весла су од два дела 3849 Minifig Lance, Weapon и 30374 Lightsaber Blade, Wand и наравно Technic, Pin without Friction Ridges Lengthwise и два 892 Road Sign Clip-on 2 x 2 Triangle.

Профо каква супер идеја за једра! Па мислио сам папир али ово би било много квалитетније, трајније и лепше! Па видећемо око тога како да урадимо то.

Да се похвалим да треба од недеље да ми стигне Monster Fighters 9463:



Пуно лепих делића посебно тамно браон, и наравно оно што иде уместо тренутне кациге на предњи део брода глава много бесног вука:




Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #242 poslato: Novembar 24, 2012, 03:12:51:posle podne »
Ohoho, biće to super glava za brod!

Hvala lepo. Nemoj da radiš na papiru. Neka Vasa uradi sliku i dizajn, a onda ćemo da vidimo, kako da to rešimo na platnu :smile2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #243 poslato: Novembar 24, 2012, 03:54:21:posle podne »
Brod je originalan jedva cekam da vidim jedro.:amazed:
Mozda ce zvucati cudno ali meni se vesla ne svidjaju bolja su ona velika lego vesla sa vikinskog broda imam 8 komada ako oces ti dam ali su braon i tamno zelena.:grin2:
Inace ja bi jarbol podigao u visinu za nekih 2-4cm.
Ajde kad dobijes set uradi recenziju jer sam i ja hteo da ga kupim.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #244 poslato: Novembar 24, 2012, 09:34:59:posle podne »
Danas sam video, ali nisam stigao da prokomentarišem. Veoma mi se dopada, sjajno je što je sve brick-built (naročito mi se vesla dopadaju - extra originalna ideja) i jedva čekam da bude gotovo. :love:

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #245 poslato: Novembar 24, 2012, 09:56:00:posle podne »
Prelepa vesla stvarno sam ocaran.. :)
Mogao b malo vise koristiti tan ili neke druge kockice, da ne bude previse braon brod.. :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Ђапето

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #246 poslato: Novembar 26, 2012, 12:30:50:pre podne »
WIP

Коначно сам решио предњи део брода а да мислим да ваља :grin2:

Као што су мокерске очи већ овде запазиле мало је јако све било браон :grin2:  и предњи део не баш лепо уклољен.

Успут док не стигне вучја глава направио сам баш у стилу Викинга главу змаја, мислим да није лоше испало, једноставна градња и доста прости делови али се фино уклопило чини ми се.

Наставио сам лајт мотив са овим вучијим канџама, има ће га и задњи део. Као што се види нестало ми белих канџи :sad:

Надам се да не замарам са качењем рада у напретку, пошто се јако обрадујем кад нешто ваљано измокујем, бар кад је мој укус и скромна мокерска вештина у питању, а и драгоцен је сваки савет од лего другара са форума.

Захваљујем се поново свима на лепим коментарима и саветима!

Слике су могле бити и боље, има још лепих углова али мислим да се доста добро види.








TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #247 poslato: Novembar 26, 2012, 07:58:19:pre podne »
Ja bi mozda izbacio ovu crnu i vratio na staro ali je tan boja na prednjem delu pravi pogodak.:wacky: Vidim da ce jarbolici u visinu a i ovaj plejt sto si postavio na vrh mi se svidja tu taman stavis pijanog vojnika kako gleda.Super ideja za vukovu glavu,ja uvek koristim onu veliku iz viking serije a nije bas uvek super.:grin2: Sto se tice kostiju mozda bi bilo bolje da su samo napred i nazad da ih nema u sredini.Sve u svemu bice ovo do bola dobar moc jos kad zavrsis da mi pozajmis da se igram.:love:

Da vidimo da li su jaci tvoji vukovi ili moj narod sa Alantide.(Vikinzi-kaze prica da su jedan od 5 naroda sa atlantide koji je naselio ostatak sveta tosle pada tog ogromnog carstva.Ko ne zna pricu i ne veruje u to ok.:wink2: )
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #248 poslato: Novembar 26, 2012, 09:00:33:pre podne »
Podržavam TechnicKingov predlog za zube/šiljke, biće previše ako budu po celom brodu. Meni crna ne smeta, na protiv mislim da se dobro uklopila, a i ovi tan cheese-ovi napred su baš dobro legli.

Angeli

  • Gost
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #249 poslato: Novembar 26, 2012, 11:40:22:pre podne »
posebno mi se svidja pramac broda :) i krivine, iako nisam u fazonu da mora da ima krivine da bi mi se svidelo ;)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #250 poslato: Novembar 26, 2012, 12:00:17:posle podne »
Pramac je originalan kad budem pravio brod napravicu ovakav.:love: :grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #251 poslato: Novembar 26, 2012, 01:18:56:posle podne »
Hocemo zle vikinge sa sekirama i krvavim ocima po njemu! :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #252 poslato: Novembar 26, 2012, 01:51:24:posle podne »
Ja nisam imao spreman odgovor, pa do sada nisam nisam iskomentarisao poslednje slike.

Dakle, glava zmaja je genijalna. Prosto i jednostavno, genijalna :love:

Vesla sam već komentarisao da mi se jako dopadaju. Jako mi se dopada i ovaj deo za razbijanje na pramcu, kao i ova dva dela (šta već predstavljaju, pretpostavljam nešto kao štit) koja stoje odmah levo i desno.

Beli zubi/kandže/rogovi/kosti, kako god, mi se ne dopadaju, osim ako ne stoje na pramcu i to povijeni na unutra, a da na jedru, torzoima i štitovima, budu slike Vukova! Onda bi ti beli delovi na pramu, kada se brod gleda spreda, izgledali kao zubi u vilici Vuka!

Meni se pramac sa ovim oblinama i ne dopada toliko. Kao ni ovi crni delovi :sad:  

Za razliku od prethodnih slika, pramac je još malo podignut u visinu, što mi takođe smeta. Mada to zavisi i od krme, koja još nije urađena. Ali mislim, da ako se krma i pramac previše izdignu od ostatka korita, brod prestaje da liči na klasičan vikinški. Mislim, da se i Đapeto još nije sasvim odlučio, da li će brod biti vikinški ili ne :smile2:

Đapeto, oprosti, ja sam malo preradio tvoj brod u LDD-u. Evo moje vizije pramca i još nekih delova. Ako želiš da probaš bilo koje od mojih rešenja, poslaću ti fajl.









Ako sam pravilo pristojnog ponašanja prekršio slučajno, ukloniću slike.

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #253 poslato: Novembar 26, 2012, 03:00:34:posle podne »
Kako bilo, ja sam oduševljen Đapetovim mocevima.
 
Ozbiljno, kvalitetno, sa očigledno planski i marljivo skupljanim delovima
u probranim bojama. :wink2:

Svaka čast!

Ja lično bi Profinu LDD modifikaciju shvatio kao konstruktivnu i dobro došlu kritiku,
bez obzira da li će biti prihvaćena ili ne.
Prosto, svako ima svoj stil gradnje ali i ograničenja u vidu raspoloživih delova.

Ono što je sjajno videti jeste upravo ta razmena mišljenja, ideja, saveta...

Ma, pravi pravcati forum, sve više za poštovanje.
Zasita sam srećan što vidim da se stvari jako lepo odvijaju
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #254 poslato: Novembar 26, 2012, 03:22:38:posle podne »
Profo sto bi ti neko brisao slike, kad si se bas iscimao da iscrtas sav taj brod.. jos jendom svaka cast za cimanje i energiju.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!