Autor Tema: Gospodar prstenova i Hobit  (Pročitano 17566 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #75 poslato: Mart 05, 2013, 01:44:34:posle podne »
Slazem se.Mislim bitka pet armija ce biti ko bitka za helmn\'s deep.Vec zamisljam 5000 patuljaka dolazi sa ispod planine tu vec ljudi i elfovi pa se udruze.Jao pa scena kad sve postane crno od slepih miseva koji nadvijaju gobline i ona posebna kraljevsko-goblinska garda.Pa kad krenu goblini sa planina,a orlovi ih hvataju.Uf ko ce sve to docekati.:grin2: :love:

P.S. Nisam gledao film ali knjigu znam napamet.:cool2:
Jel sam trebo ovo gore u spoiler da ubacim?:laugh:

Meni je Dzoni borba sa zmajem glupa.Zmaj porusi selo,onom ceoveku dodje vrana,sapne mu i on kao gistro ubije zmaja,za sve zasluzan jadni Bagins.
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #76 poslato: Mart 05, 2013, 03:25:39:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=21525

Meni je Dzoni borba sa zmajem glupa.Zmaj porusi selo,onom ceoveku dodje vrana,sapne mu i on kao gistro ubije zmaja,za sve zasluzan jadni Bagins.


Vise sam mislio na samu pojavu zmaja u filmu, nego na borbu, ali davno sam citao knjigu, pa ne znam bas svaki detalj da li je smisljeno napisan.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #77 poslato: Mart 05, 2013, 03:36:40:posle podne »
To jeste sav onako u draguljima i ostalim zlatom koje se zalepilo za njega.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #78 poslato: Mart 09, 2013, 03:07:15:posle podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=21525
Slazem se.Mislim bitka pet armija ce biti ko bitka za helmn\'s deep.Vec zamisljam 5000 patuljaka dolazi sa ispod planine tu vec ljudi i elfovi pa se udruze.Jao pa scena kad sve postane crno od slepih miseva koji nadvijaju gobline i ona posebna kraljevsko-goblinska garda.Pa kad krenu goblini sa planina,a orlovi ih hvataju.Uf ko ce sve to docekati.:grin2: :love:

P.S. Nisam gledao film ali knjigu znam napamet.:cool2:
Jel sam trebo ovo gore u spoiler da ubacim?:laugh:

Meni je Dzoni borba sa zmajem glupa.Zmaj porusi selo,onom ceoveku dodje vrana,sapne mu i on kao gistro ubije zmaja,za sve zasluzan jadni Bagins.


Mislim da cu te trajno staviti pod spoiler, cim tako nesto bude implementirano u forum... :ninja:
...и нестадох у измаглици...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #79 poslato: Mart 09, 2013, 03:38:02:posle podne »
Sta ces kad volim da se raspisem i pricam.:laugh:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #80 poslato: Jun 11, 2013, 05:39:35:posle podne »

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #81 poslato: Jun 11, 2013, 08:35:34:posle podne »
Odlican kao sto ce verovatno i film biti :)

Anavi

  • Gost
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #82 poslato: Avgust 11, 2013, 02:18:45:posle podne »
Žao mi je ako pokrećem već zapuštenu temu, ali osećala sam potrebu da stanem na stranu devojaka što se tiče mišljenja da devojke retko interesuje LOTR. :tongue2:  Evo, ja sam odrasla uz Hari Poter knjige i LOTR filmove pri čemu sam LOTR uvek više cenila, knjige sam pokušala da čitam međutim tada (9-10 godina) su one bile prevelik zalogaj za mene. Zakođe, odlasla sam sa devojčicama koje su isto toliko bile zainteresovane za LOTR, istina nije to bilo veliko društvo, ali pravih prijatelja nikad nemate mnogo... :wacky:  Evo, upravo sam uspela da najbolju drugaricu iz srednje, koja ne podnosi fantastiku iz nekih svojih razloga i koja je godinama prevrtala očima na pomen toga, ubedim da pogleda Hobita, film joj se svideo i sad je pristala da pogleda i Gospodara. :vampire:
Ima istine u tome da su to uglavnom devojke koje vole da čitaju, ali i ako se momcima koji ne vole da čitaju svidi LOTR samo zbog borbi onda je poenta totalno promašena...
Tako da, Gospodar prstenova, i ostala epska fantastika (Game of thrones je među mojim poznanicima jednako popularan u oba pola) su totalno unisex, i jedan od razloga zašto sam se vratila lego kockama je upravo pojava LOTR setova. :grin2:

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #83 poslato: Avgust 11, 2013, 04:09:49:posle podne »
Slazem se. LOTR jeste za oba pola, ali njegova veca popularnost kod muskaraca lezi upravo u onome sto si i ti rekla; borbe. Meni je to malo glupo i u pravu si da je tako promasena poenta, ali to su fakti.
Na drugoj strani, devojke da bi zavolele lotr ipak moraju da budu malo \"alternative\", tj. moraju da vole knjige, slikanje, odredjenu muziku, sve je to negde povezano, ali ima izuzetaka. Npr. moja sestra nikad nije volela lotr, iako smo je brat i ja uvek nagovarali da pogleda film. Ali je onda nasla decka koji voli lotr i odjednom je pogledala sve filmove i isla sa nama u bioskop da gleda Hobita. Dobro, znam da je to uradila zbog decka, ali joj se na kraju stvarno svidelo, jer je plakala na kraju Gospodara, a i prilicno je bila odusevljena Hobitom.

Game of thrones (GoT u nastavku) je po meni sasvim druga prica i ne moze se porediti sa Lotr. Tolika popularnost Got kod oba pola lezi u vise stvari:
komercijala; koja se ogleda u eksplicitnim scenama, menjanju scenarija zarad gledanosti/citanosti, ubijanju \"dobrih\" likova (jer vecina ljudi voli negativce, bar potajno)...
feminizam; glavni likovi serije su jake, lepe, sposobne i ponajvise drske zene, sto odmah doprinosi vecoj gledanosti i kod zenskog pola.
serija pomalo lici na spansku sapunicu; to ponovo privlaci vise zenske publike

Izvinjavam se clanovima koji vole Got ( posebno jednom sa odredjenim avatarom) ali mislim da je Lotr dosta iznad po prici, likovima, originalnosti...

Anavi

  • Gost
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #84 poslato: Avgust 11, 2013, 04:40:39:posle podne »
Naravno, ali i da bi momci shvatili LOTR na pravi način isto moraju da budu malo \'\'alternativni\'\'. Uopšte da bi se volela fanstastika osoba mora da bude malo otvorenijeg uma i da vidi malo dalje od gomile izmišljenih priča i stvorenja kako mnogima epska fantastika deluje. Sad, osobe otvorenijeg uma se često bave i zanimaju nekim kretivnim hobijima i sve je to u suštini povezano. :) Ali, priča u LOTR je svakako univerzalna i svako ko se malo zamisli nad tim što je upravo odgledao može da bude dirnut i da ponese neku poruku sa sobom. :smile2:
Nisam imala nameru da poistovetim GoT i LOTR na bilo koji drugi način osim na onaj žanrovski, oba dela su epska fantastika. Upravo ta komercijala, scene sexa i ostalog su mene godinama odbijale da pogledam seriju, a kada sam to konačno učinila oduševila sam se zbog neke druge poruke koju nosi i pored koje postaje nebitne te male spletke i komercijalne zavrzlame. Opet, to je stvar ukusa, i LOTR i GoT se ne mogu ni na koji način porediti, o originalnosti ni ne vredi pričati jer je Tolkin započeo celu priču sa fantastikom, sve što je napisano posle njega napisano je po ugledu na njega i tu nema govora. I, mrzim Martina zato što masovno ubija dobre likove....ok je povremeno ali masovno....ne... :angry:   A ljudi vole negativce jer su i sami pomalo loši, niko nije savršen, i sigurno da savršeni i premudri vilenjaci predstavljaju standard koji pojedinac nikad neće dostići, dok lik koji je posrnuo na svom putu pokazuje ono najviše ljudsko u nama: mogućnost da bez obzira na nameru pogrešimo a ponekad da se pogrešnim mislima i željama potpuno posvetimo. :devil2:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #85 poslato: Avgust 11, 2013, 11:05:01:posle podne »
imam par slika apropo Martina







:punk:

EDITČ
moram samo da odgovorim Dzoniju: koliko ljudi toliko tjudi tako da svako nek voli ono sto mu se svidja, i lotr i got su podjednako dosadni (sta on to prica!) ako citas knjige. Popularnost got lezi u tome sto predstavlja got u sazetoj formi u kojoj se prica ne gubi. Izbaceni su unutrasnji monolozi, velelepni opisi, razvijanje likova koje u knjigama traje mnogo duze nego u filmovima/serijama. Ono sto je predstavljeno je jako dobra serija koja ima sjajne dijaloge, izuzetnu ekipu glumaca i jako dobru produkciju.
Takodje, got je realniji, tj. blizi stvarnom zivotu jer ne prikazuje borbu dobra i zla na crno/beli nacin na koji je prikazuje lotr. Lakse je poistovetiti se sa got karakterom nego sa lotr likom, pa cak i onima iz filmova. Svi su sivi i imaju i dobro i zlo u sebi kao i svaki normalan covek.
A dok u lotr imas jasnu polarizaciju sveta u got je to malo teze jer bukvalno svako zeli da sedne na gvozdeni tron sto je opet mnogo realnije nego gigantski sukob dobra i zla u lotr.

A sto se feminizma tice moram se suprotstaviti tom misljenju. Ako si citao knjige a i gledao seriju shvatas da su zene kao i u srednjem veku samo roba. Cak i naizgled \"jake\" zene su u sustini samo pioni u igri prestola i muskarci ih zrtvuju bez razmisljanja ako to odogovara njihovim planovima ;)

Mogu ja da pricam jos mnogo o got koji citam odavno ali ovde pricamo primarno o Tolkinovim svetovima pa da nastavimo ;)
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #86 poslato: Avgust 12, 2013, 12:23:22:pre podne »
Slazem se, nema poente da vise raspravljamo sta je bolje, ali moram samo par sitnica da kazem.

Nije u Tolkinovom svetu sve crno i belo, niti su svi likovi samo dobri ili samo losi; npr. Boromir u LoTR, a u Silmarilionu ih ima bas dosta i medju ljudima i medju vilenjacima ( da ih sad ne nabrajam).

Nisam citao Got knjige, jer me nekako ne privlace. Znam da cete sad reci kako onda nemam prava ni da sudim o tome, ali sam odgledao sve sezone do sada i pricam na osnovu toga. Znam da su knjige mnogo bolje, ali me serija nije dovoljno privukla da bih ih procitao (u krajnju ruku ne moze to mnogo da se razlikuje, posebno zato sto i Martin ucestvuje u snimanju). Kod Lotr je potpuno obrnuto, prvo sam gledao film koji je bio fenomenalan i odmah me zainteresovao da procitam sva ostala dela. Za LOTR moras da budes malo veci \"geek\", sto govori i popularnost Got serije, kao i publika koja je gleda.

I nije bas istina da su svi normalni ljudi i dobri i zli. Moze covek nekad da pogresi, ali ne znaci da ima zla u sebi. Ja verujem da postoje i stoprocentno dobri ljudi i volim takve likove u serijama/filmovima/knjigama.
Kod Martina osecam da ce na kraju pobediti neki los lik, jer narod to zeli.

Ovo za zenske likove nisam bas siguran, ali \'ajde.

p.s Necemo vise pricati na ovoj temi o Got, osim ako ti imas nesto da dodas; ja se necu vise oglasavati. :)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #87 poslato: Avgust 12, 2013, 04:45:46:pre podne »
mozemo da otvorimo novu temu pa da raspredamo ;)
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #88 poslato: Avgust 22, 2013, 02:39:57:posle podne »

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Gospodar prstenova i Hobit
« Odgovor #89 poslato: Oktobar 01, 2013, 06:08:44:posle podne »