Autor Tema: Prodavnice u Bg-u  (Pročitano 12336 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Prodavnice u Bg-u
« poslato: Decembar 12, 2010, 07:33:54:posle podne »
Evo prodavnica u Bg-u koje drže Lego, za koje ja znam...

Lavirint - goce Delčeva 36 (bivša šumadija)
Lavirint - Terazije (pored robne kuće u smeru ka trgu republike)
Hippopotamus - Ilije garašanina (kod bazena tašmajdan)
Turbo Limač - TC Ušće
Dexy - TC Ušće
Turbo Limač - Nušićeva (bivši sony world)
Beba kids - TC Delta city
Beba kids - Glavna (preko puta robne kuće u zemunu)
Toy Land - TC Zira
OFY Toy Land - preko puta Arene
Dexy kids - TC Delta city
Beba kids - TC Novi Merkator
Magus - Goce Delčeva 36 valjda...mislim da cela zgrada ima jedan broj...
Boy Toys - Idea extra na Novom Beogradu
Boy Toys - Makedonska (neki broj) između restorana Šumatovac i Radio Beograda

ko zna još neke, neka ih napiše...

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2010, 11:13:37:pre podne »
Turbo Limac - Idea na Bezanijskoj Kosi (slab izbor, pred zatvaranjem)
...и нестадох у измаглици...

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2010, 03:56:05:posle podne »
Metro

akcija 16.12-05.01.2010

8078 Atlantis \"Portal of Atlantis\"   9439,99 din
3182 Lego City Airport           7787,99 din

5649 Duplo Big Farm           5250,99 din
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Shmoopy

  • Gost
Odg: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2010, 05:46:52:pre podne »
Wow! Ako je \"Portal of Atlantis\" 9.440 din, to znaci da je tu u \"Metrou\" jeftiniji za celih 5.500 din od svih drugih prodavnica!
Pretpostavljam da akcija traje do 5.januara 2011. godine, a ne 2010.?
I jos jedan problemcic - nije li \"Metro\" megamarket samo za \"pravna lica\"? Ako se ne varam, tu ne moze tek tako da se udje i kupuje, vec morate imati njihovu karticu, kao vlasnik preduzeca ili tako nesto... Ja karticu nemam, a ni preduzece, tako da...dzaba sam se obradovala lol..
Ali hvala na informaciji u svaom slucaju!

Nego, htela sam da vas sve (ko god da procita ovaj post do kraja 2010. godine) ljubazno zamolim za pomoc. I to hitnu.
U velikoj smo neprilici, pokusavamo (bezuspesno) danima da resimo ozbiljan problem, a vreme nam istice jezivo brzo.
Dakle, od neopisive nam je vaznosti da nekako dodjemo do odredjenih Lego Atlantis setova.
I to - do Nove godine. Ove sad, za 3-4 dana, 2011. Znam...zvuci prilicno nemoguce. A ne smem da odustanem tj. moram da nadjem makar par setova s liste.
Trebalo je vec da nam stigne tih par setova iz inostranstva, za naseg klinca. On je, bez sumnje, najveci, potpuno HC Lego Atlantis fan. Vec mesec-dva se unapred raduje najavljenoj posiljci od Deda-Mraza i, u proseku, pita oko 840 puta svakodnevno \"Je l` stiglo?\".
U poslednjem trenutku je sve propalo i posiljka nam nije ni poslata.
Ja to ne smem da kazem klincu. Bez zezanja, ne smem.
Cela nasa porodica vec danima traga po Beogradu za tim setovima, svi vec znamo napamet brojeve svih setova iz serije...poludeli smo, ocajni smo, zabrinuti, tuzni... A ne smem ni da razmisljam o 1. januaru, kad nam se hiperuzbudjeno, radosno dete probudi pa - pravo pod jelku, da KONACNO zgrabi dragoceni poklon, na koji je cekao, kako je rekao da mu se cini, \"27 godina i 100 sati!\". On inace puni 5 godina sad, za par nedelja.
Sto je tek najstrasniji problem. Do rodjendana, ne znam kako, ali moram da nadjem nesto sa tog spiska.
Zato vam se sada ovim putem obracam, u istinskom ocajanju i u nadi da ce neko uspeti da dodje do neke korisne informacije i spreci potpunu novogodisnju katastrofu i neizmerno praznicno i rodjendansko razocarenje i tugu jednog fantasticno dobrog deteta, koje zeli ove igrackice vise nego bilo sta na svetu.
Dugo smo stedeli za ove novogodisnje i rodjendanske poklone i sada bi nas stvarno dotuklo da opet moramo da mu kazemo \"zao nam je, sine, nemamo sad novca za to, drugi put...\"
Sigurna sam da, ko ima klince, zna tacno o kojoj vrsti knedle u grlu i mucnine se tu radi, kad se ta odvratna recenica ponovi previse puta...
Eto, hvala vam sto ste odvojili vreme da procitate nas \"apel\"...Osecam da nam je ovo poslednja sansa da mozda ipak promenimo tok dogadjaja..
Hvala na vremenu i hvala na razumevanju, a plasim se da se unapred zahvalim na trazenim informacijama...da ne izbaksuziram... Ako budemo toliko srecni, izzahvaljivacemo se kad se sve zavrsi, nadam se.
Dakle, dragoceni setovi, koje do sada nismo uspeli da nadjemo (u Beogradu), a koje moramo (makar 1 ili 2) nekako do Nove godine da lociramo/kupimo, su:

Svi iz LEGO ATLANTIS serije:

7978 - ANGLERFISH ATTACK
8079 - SHADOW SNAPPER
7985 - TEMPLE OF ATLANTIS

7984 - DEEP SEA DRILL (ili tako nekako)
7977 - SEABED STRIDER
8080 - UNDERSEA EXPLORER

Kao i mini-setovi/figure, takodje iz serije Atlantis, ali u plasticnim kesicama:
30040 - OCTOPUS
30041 - PIRANHA
______________________________
Eto, to je to. Molimo vas, ovako svi porodicno, jos jednom, da nam sto pre javite ako imate bilo kakvu ideju o tome gde bismo (u Beogradu) mogli da nadjemo makar neke od setova sa spiska.
Mi nastavljamo nasu potragu, a ukoliko nam se posreci pa uspemo nesto, odmah cemo javiti ovde svima.
A onda cemo slaviti...puno....
Ne pamtim stresnije predpraznicne dane...
Veliko hvala i veliki pozdrav!

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2010, 08:35:19:pre podne »
:sad: skoro svi setovi (osim 4, a te nikad nisam video u prodaji kod nas) su iz 2011. toga sigurno nema trenutno u našim radnjama. evo ja sam u ponedeljak prošao praktično sve radnje (osim Hippo-a) i ništa od toga nema u prodaji.
mala nada postoji da će se pojaviti jer su se u utorak (ima ovde na forumu info) pojavili u Lavirintu City setovi iz 2011. da li će stići još neki najnoviji ne znam.
u svakom slučaju ako se pojave neko će ih sigurno videti i javiti ovde.
niko od nas nema te setove, verujem da bi vam ih neko pozajmio. nadam se da ćete se izvući iz neprilike.

što se Metroa tiče ne treba ti firma, samo uzmeš karticu od nekog ko je ima, odeš i kupiš po maloprodajnoj ceni.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2010, 08:50:14:pre podne »
Ima li šanse da kontaktiramo Sarajevo, da vidimo da li su oni dobili ove Atlantis 2011 pa da im se npr. uplati na račun a oni pošalju autobusom? Kume, Đile?

przulj

  • Gost
Odg: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #6 poslato: Decembar 29, 2010, 09:08:39:pre podne »
Nisam nikad kontaktirao sa Solidex-om, mislim da Đile jeste.
Možda Smeh ima nekih informacija iz Sarajeva.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2010, 09:25:15:pre podne »
Ja sam probao da ih zovem na fon koji je na sajtu ali se niko ne javlja.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #8 poslato: Decembar 29, 2010, 10:05:19:pre podne »
koliko ja vidim na solidex.ba oni najavljuju tek od 12.01.\'11. setove 7977, 7978, 7984 i 7985 od traženih.
:doubtful:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2010, 10:31:16:pre podne »
Pa dobro, možda bude moglo nešto da se uradi do srpske NG - i to je nešto.

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #10 poslato: Decembar 29, 2010, 11:41:38:pre podne »
Veliki broj Atlantis setova se moze naci u OFY-ju u Bulevaru Arsenija Carnojevica. Ima i starijih i gomila novih setova.

Srecan lov!


Shmoopy

  • Gost
Odg: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #12 poslato: Decembar 29, 2010, 11:15:45:posle podne »
Dragi drugari,
od srca vam i puno hvala (kolektivno, od cele porodice) na svim brzim i korisnim informacijama. Bas me je dirnulo i vase razumevanje i  pokusaji (cak i putem \"internacionalnih veda nam pomognete.
Ujutru krecem u \"Lavirint\" (ovaj novi valjda, Terazije 7-9? Je l` bio neko mozda tj. ima li utisaka?), pa u \"Ziru\" do \"ToyLand\"-a itd., pa u \"Hippo\", a neko je pomenuo i meni nepoznate radnje \"Guliver\" (2, obe u Ustanickoj) i \"Magus\", koji sada deli prostor s \"Lavirintom\" u Goce Delceva...
A prvo sat-dva telefoniranja, dok izokrecem ceo spisak prodavnica (oko 18 poziva, objasnjenja i pitanja...), a samo kad pomislim da, mozda, ipak postoji mogucnost da, vec tokom sledeg poziva konacno cujem jedno \"Da, imamo!\", nekako mi ne bude tesko da opet uzduz i popreko predjem grad.

Zeznuto je to sto se bas ovih dana, zbog svih predstojecih praznika, situacija u skoro svim radnjama menja iz dana u dan, prodavacice me iz svake radnje ispracaju recima \"Treba sigurno da nam stigne svaki cas,dodjite za dan-dva\" (a uglavnom pojma nemaju o cemu se tacno raspitujem, al` nema veze)...

Kao sto je neko vec pomenuo ovde, \"TL\" je poslednjih nekoliko puta bio zaprepascujuce bedno opskrbljen.
Deluje mi kao da vec par godina nisu znacajnije menjali svoju Lego/Duplo ponudu tj. kao da uvek imaju istih 20 setova (koji im cesto i nestanu, pa im onda rafovi deluju posebno jadno i poluprazno.
\"Beba Kids\" (u Knez Mihajlovoj 49, ako se ne varam) jos ima nekoliko zanimljivih Atlantis setova, svih velicina, ukljucujuci i par najvecih:
8061 - Gateway of the Squid - 5.900-6.000 din, i
8078 - Portal of Atlantis, zaista fantastican set, koji je, po mom misljenju, fantasticno precenjen i uglavnom svuda kosta oko 15.000 din!

Dragi drugari, uz veliku zahvalnost na pomoci (koja ce mi i dalje biti preko potrebna tokom ove potrage!), moram da priznam da, u ovom trenutku, lagano gubimo nadu da cemo na vreme tj. uopste u skorije vreme, uspeti da dodjemo do vecine Atlantis setova za kojima nam dete \"vene\"...
Izgleda da zaista nista od toga jos uvek nije stiglo ni do jedne domace radnje...
Medjutim, cini mi se da sam jos ranije negde videla da je jedan set sa naseg spiska,
8079 - SHADOW SNAPPER (Limited Edition), vec bio u nekim radnjama kod nas (mozda cak i u nekoj od online prodavnica...ne secam se sad bas tacno), samo je problem sto je vec bio prodat.

Eto, i dalje je sve vrlo aktuelno i nasa Nemoguca Misija se nastavlja ubrzanim tempom (sutra je, na primer, cela porodica angazovana, od ranog jutra, na pokusajima lociranja  zeljenih setova...Ne odustajemo dok ne dodjemo makar do par tih ovih setova.

A ukoliko nam i pored svega nista drugo ne uspe do kraja ove godine, bili bismo jako jaaaaako srecni kada bi Deda-Mraz ostavio ispod jelke samo jedan poklon za Novu godinu - Atlantis set Shadow Snapper 8079!
Ako neko zna gde mozemo da (odmah!) nabavimo ovaj set, molimo da nam sto pre javi i unapred se beskrajno zahvaljujemo.

Da ne zaboravim! Molimo vas i da nam, ako znate, javite i gde bismo mogli da nadjemo (a mozda neko ima cak i informacije o ceni?) sledece setove iz serije
Lego Aqua Raiders:
7771 - ANGLERFISH AMBUSH
7772 - LOBSTER STRIKE
7774 - CRAB CRUSHER
7775 - AQUABASE INVASION

Na internetu se ovaj poslednji set 7775 prodaje za 150 do 200 evra!?

Drugari, izvinite sto vam sada oduzimam malo vise vremena (i hvala na paznji!), nadam se da mi necete zameriti sada na ovoj blagoj na digresiji i malo duzem postu.
Cela ova superstresna trka oko Lego setova (a klinca NISTA drugo preterano ne interesuje u tom smislu..Tacnije, sve ga zanima ali ovi Lego Atlantis setovi su ga iz nekog razloga potpuno obuzeli..Za sada ima neka tri srednja seta i, bez preterivanja, provodi svakodnevno po desetak sati u neverovatno mastovitom igranju, sklapanju, rasklapanju...pa onda krecu izmisljeni scenario i dijalozi izmedju figurica.. Najlepsa, najzdravija vrsta igranja koja postoji, u to sam sigurna.
I sada, za Novu i za svoj 5. rodjendan zeli iskljucivo neki od tih famoznih Lego Atlantis setova i - to je to. Ili to ili nista. A ja da mu kupujem kojekakve pucacke video-igrice i replike oruzja (sto vidim da njegovi vrsnjaci traze, ali i dobiju! Od roditelja!?), to ne dolazi u obzir.

Inace, cene Lego setova, narocito onih malo (ili mnogo) vecih i \"luksuznijih\", u nasim radnjama su spektakularno preterane. Onako, bas bezobrazno. A ne daj boze da neko ovde kod nas usvoji (u celom svetu) standardnu praksu davanja pravih, zaista velikih, sezonskih, a narocito bozicnih i novogodisnjih popusta.

Kod nas je, na primer, pomenuti set 8078 - \"Portal of Atlantis\", svuda oko 15.000 din! To bi bilo 143 evra? Ehej rodjace!
Mislim, ok, set je stvarno mnogo lep (vec i na prvi pogled), ima kojekakve forice i spravice i detalje i svih 5 \"kljuceva\"...ma, nevidjeni mamac za klince (a i za starije).
Bas sad gledam sajt jedne prodavnice igracaka u Holandiji (gde vec godinama povremeno boravimo). Imaju i webshop, a ovaj luksuzni \"Portal\" je kod njih - 82 evra! Jos malo pa upola cene.

A na brickshop.nl (verovatno je link za ovu prodavnicu i negde na ovom sajtu?)  sledeca ponuda: Majstori nude, u paketu, SVE ove najnovije Lego Atlantis setove koje se svi vec toliko (dugo) mucimo da nadjemo! Pet najnovijih, fantasticnih setova zajedno! Kao da ih je moj klinac birao, to su tacno njegovi NAJNAJ omiljeniji i zeljeniji:
1. 7985 - TEMPLE OF ATLANTIS
2. 7978 - ANGLERFISH ATTACK
3. 7984 - DEEP SEA DRILL
4. 7977 - SEABED STRIDER
5. 7976 - OCEAN SPEEDER

Wow! A uz sve ovo, dobija se i Lego Atlantis DVD, Lego figurica-privezak za kljuceve, novi katalog i ko zna sta jos...
Cena ove neverovatne kombinacije? 140 evra, drugari.
Da covek ne poveruje.
Bezim, dok nisam sad otvorila jos par novih tema... Izvinjavam se, malo me je ponela emocija ;o)))
Hvala na paznji, citamo se brzo!
:o)
P.S.
U prilogu - Dva seta koja bi trebalo da je znatno lakse (ili uopste moguce) naci ovih dana u nasim radnjama. Mada ja jos uvek nisam uspela. U svakom slucaju, ako vidite - javite! Hvala!
Lego Atlantis 8079 SHADOW SNAPPER
Lego Aqua Raiders 7772 LOBSTER STRIKE

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #13 poslato: Decembar 30, 2010, 12:11:34:posle podne »

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Prodavnice u Bg-u
« Odgovor #14 poslato: Decembar 30, 2010, 12:39:37:posle podne »
da i ja sam okacio linkove za kupindo jer ima nekoliko atlantis setova