Autor Tema: 75038 - Jedi Interceptor  (Pročitano 1507 puta)

legomanijak

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.043
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
75038 - Jedi Interceptor
« poslato: Jun 26, 2014, 05:00:04:posle podne »
Evo mog prvog pregleda nekog seta. U pitanju je set 75038 Jedi Interceptor. Neki osnovni podaci:
-ima 223 dela
-standardna evropska cena je 30e
-dobijaju se 2 minifiga
Posto sam set vec sastavio pre ovog pregleda nece biti slika koje prikazuju proces gradnje. Sumnjam da je nekome gradnja vazna kod ovog seta s obzirom da nema nikakvih narocito naprednih tehnika, sve je uglavnom ‘basic’.


Dobijaju se dva minifiga: Anakin Skywalker I R2-D2. U pitanju je nova verzija Anakina koji je dosta dobro odradjen, ima print I spreda I pozadi, ali se zbog tamnih boja koje su koriscene tesko moze videti na mojim slikama. R2-D2 je takodje nova verzija, glava mu nije obicne sive boje vec nekakva metalic, a umesto obicne plave, detalji su uradjeni tamno plavom zbog cega je dosta slicniji originalu.


R2-D2 ima svoje mesto u letelici



Sa donje strane se nalaze 2 nove pucaljke koje su visestruko bolje od flickfire-a koje su ranije bile zastupljene u gotovo svakom SW setu. Odlicne su za igru a I domet im je dobar (taman do drugog kraja sobe  :smilie: )

Kabina se otvara, a u njoj se nalazi drzac za ligtsaber I ima mesta za jednog minifiga.


Pozadi se nalaze dva motora.


Poslednja fotografija prikazuje kocku koja ispaljuje novu pucaljku. Funkcionise vrlo jednostavno, u modifikovanoj 1x4 kocki se nalazi feder I posto zeleni deo  uguramo unutra on se zakoci. Ipaljivanje se vrsi tako sto se deo zelene kocke koji viri gurne ka dole.

Moje misljenje o setu:
Set ima nekoliko stikera (nisam ih sve zalepio) sto je kod mene mana kada ocenjujem setove, mogli su I bez njih. Konstrukcija je dosta cvrsta I nece se raspasti olako. Mislim da su mogli da naprave bolji drzac za lightsaber, da se ne nalazi u kabini vec u suprotnom krilu letelice spram ovog u kom je R2-D2. Moze se primetiti da se na drugom krilu nalazi 2x4 svetlo sivi tile ispod kojeg ima dosta neiskoriscenog prostora koji je savrsen za takav drzac. Mislim da setu fali jos koji minifig, najvise bi odgovarao neki droid ili 2. Sve u svemu jedan lako prepoznatljiv set kojei bih ocenio sa 3,5 (skala od 0 do 5).
Nadam se da ce vam ovaj pregled pomoci ukoliko se dvoumite oko kupovine ovog seta  :smilie:
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2016, 10:50:26:posle podne legomanijak »

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75038 - Jedi Interceptor
« Odgovor #1 poslato: Jun 26, 2014, 06:20:12:posle podne »
Savršeno! Anakinova kosa je sjajna a i svidja mi se boja r2. Slažem se za nalepnice i flickrfire, stvarno bi mogli da iskuliraju sa nalepnicama, ajde što ih stavljaju u male setove, stavljaju ih i u UCS setove što je vrlo bedno.
A flickr mislim da izbacuju što me čini presretnim  :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75038 - Jedi Interceptor
« Odgovor #2 poslato: Jun 26, 2014, 06:54:47:posle podne »
Прелеп сет, посебно облик и боје!
...и нестадох у измаглици...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75038 - Jedi Interceptor
« Odgovor #3 poslato: Jun 26, 2014, 11:09:03:posle podne »
Moracu da nabavim ovaj,posto mi je onaj zeleni skup.Lep prikaz. :grin2:
Danas sam ja probao ove nove pucace,bas sto kazes odavde do kraja sobe,moglo bi se snjima uraditi nesto na motorizaciju. nerd.png
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75038 - Jedi Interceptor
« Odgovor #4 poslato: Jun 26, 2014, 11:51:56:posle podne »
Moracu da nabavim ovaj,posto mi je onaj zeleni skup.Lep prikaz. :grin2:
Danas sam ja probao ove nove pucace,bas sto kazes odavde do kraja sobe,moglo bi se snjima uraditi nesto na motorizaciju. nerd.png

A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75038 - Jedi Interceptor
« Odgovor #5 poslato: Jun 27, 2014, 10:21:53:pre podne »
Jako mi se dopada prikaz, kao i sam set  :smilie:

Nove pucaljke i figure mi se takođe jako dopadaju  :love: