Autor Tema: Šta ste novo kupili/dobili od setova?  (Pročitano 292306 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #270 poslato: Septembar 22, 2011, 04:26:16:posle podne »
nabavke za izložbu se zahuktavaju...:sweating:


Angeli

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #271 poslato: Septembar 22, 2011, 06:20:13:posle podne »
kakvu izlozbu? :)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #272 poslato: Septembar 22, 2011, 06:56:21:posle podne »
Citat: \"Angeli\" post=4574
kakvu izlozbu? :)


kad bude vreme, čuće se... :ninja:

Angeli

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #273 poslato: Septembar 23, 2011, 12:30:48:pre podne »
okej, ali da ne bude kao za proslu, jer se culo previse kasno, pa nije bilo vremena da se pripremi sve kako je trebalo

aca

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #274 poslato: Septembar 23, 2011, 08:58:00:pre podne »
Citat: \"dugme\" post=4573



Где си набавио ову гигантску подлогу?

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #275 poslato: Septembar 23, 2011, 09:18:18:pre podne »
Citat: \"aca\" post=4584
Citat: \"dugme\" post=4573



Где си набавио ову гигантску подлогу?


dobio je kao kompenzaciju za neke minifigove...

bilo ih je lavirintu i hippo-u, kad sam ih poslednji put posećivao...

vaskrsije

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #276 poslato: Septembar 23, 2011, 02:49:47:posle podne »
Ovaj mesec je bio ubedljivo najbolji za mene pocelo je redovno a evo kako se zavrsilo, nadam se da mojoj sreci jos nije kraj, tu cu videti vec danas i sutra, pa da krenem redom.

Posto sam u fazonu da sakupim policiju krenuo sam lagano prvo banka, pa set 4 figurice, 2 lopova, panduri, kvad bankomat i onda sam kupio po redovnoj ceni set 7286 ( kombi za prevoz robijasa). U tom sam na netu nasao  Policijsku stanicu 7744 ( proslu verziju ) za 45 evra sa kutijom planovima za gradnju, kazu kompletna plus dobijem jos i helikopter 7741 dzabe. Kad je dosao set razocarenje sve ukupno 90 delova uglavnom sitnih fali. Ja ih nazovem izvine se i uspeju da nadju sve delove, sad ih cekam a uz izvinjenje su mi poslali jos neke kocke, ne znam za sada sta cekam posiljku.
nakon toga uspem da dodjem do 15 ploca puteva u sivo zelenoj kombijaciji za 45 evra sto je po meni sper cena i uzmem i njih, takodje ih cekam ovih dana da stignu.
I taman sam se umirio kad juce naletim na nesto potpuno neverovatno, nisam mogao da verujem sta vidim da ima. Komplet policija koja je izasla u januaru 2011, znaci stanica 7498, 7286 ) kombi za transpost robijasa), 7279 set sa 2 lopova, kvad, 2 pandura, bankomat, 7287 pandurski camac, 7288, veliki komandni kamion sa prikolicom, 7285 kamionce sa prevoz psa, i to sve na 5 minuta od mene za 65 evra. Kada se sve to sracuna dodje se do redovne cene od nekih 205 evra bar ovde i po katalogu, u SRB bar za 100ak vise a covek daje sve za 65. Kontam ma garant je to 165 ali Ok i to je povoljno, zovem, stvarno 65 pitam u cemu je caka, kaze svi ti setovi su stajali u radnji sklopljeni u plasticnoj providnoj kutiji kao izlozbeni modeli, nema kutija i nema planova za gradnju i onda najveca caka od svih. Svi veci takozvani konstrukcioni delovi su zalepljeni lepkom. Ajde odem da vidim kako to izgleda ne ocekujem nista posebno kad sma cuo da su neki delovi lepljeni kad ono sve funkcionise, sva ovaranja, pomeranja, sve je kompletno, sve se moze pomeriti kako ti zelis, lepak je odlicno nanesen tek u tackici, nije problem rastaviti kocke bez ostecenja.
I naravno tako ja nenadano sakupim celu muriju sa plus prosla stanica za malo vise od 100 evra.
Ovo mi je pazar godine bio, sad vrebam jos neke setove pa se javim ako naleti nesto.

aca

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #277 poslato: Septembar 23, 2011, 08:14:34:posle podne »
Ил\' да ти завидимо, или да те бијемо :karate: , али са толиком муријом то неће ићи :laugh:

Ево предлога: можеш да направиш реплику Алкатраза (или бар Падињака) и да је попуниш жандарима и робијашима!

awesomenator

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #278 poslato: Septembar 23, 2011, 08:31:00:posle podne »
Pozdrav drustvo, nije me bilo neko vreme, vratio sam se sa puta iz Amerike gde sam posetio NYC, Chicago, Washington, Atlnatu, Miami itd i naravno LEGO shopove.

LEGO shopovi su spektakualni i postavicu ovih dana par slika iz njih. Kupovao sam kockice na komad, tj po izboru, tacnije jedna casa od recimo 0.5l puna kockica je svega 15$. Uzeo sam par tih \"casa\", baseplatove, setove, suvenire itd. Postao clan LEGO VIP i dobio karticu sa kojom ostvarujem popuste.

Sad imam malo vremena ali obecavam par fotki za koji dan, puno pozdrava.

vaskrsije

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #279 poslato: Septembar 24, 2011, 09:28:53:pre podne »
Kako god sa murijom sam zavrsio, sad idem dalje ili vozici ili aerodrom sa pratecim sadrzajem a mozda i nesto trece ako uleti povoljno. Svakako cekam Bozic tad su lepi popusti a i do tada ce biti ulova sigurno.
A sto se tice murije cista sreca, pogledao sma u pravo mesto u pravo vreme. Sad vidim da ima opet stanica 7744 ali dosta je konfuzno fali tu delova ne nesto strasno i trazi se za nju 49 evra.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.610
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #280 poslato: Septembar 24, 2011, 05:28:56:posle podne »
Upravo sam se ponovio sa najnovijim modularom za ovu godinu,
evo dve slike

[attachment=858]P9240001.JPG[/attachment]

[attachment=857]P9240002.JPG[/attachment]

A evo i slike da vidite sta moze da Vam se desi sa danasnjim lego setovima.

Par godina unazad, vec sam  se navikao na losiji kvalitet kockica i na to  da u ponekom setu fale delovi ,  ali da pogresno izliju deo, to se jos nije desilo. Ko zna sta jos mozemo da ocekujemo od TLC u narednim godinama:(

[attachment=859]P9240004.JPG[/attachment]

Inace, posto uredno pratim natpis sa popisom zemljama u kojima su napravljeni delovi, ovaj set ima rekordnih 7 zemalja: Danska, Madjarska, Austrija, Meksiko, Kina, Ceska republika, Nemacka.
Kako je krenulo, mozda se uskoro i mi nadjemo na spisku.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #281 poslato: Septembar 24, 2011, 06:06:23:posle podne »
lol,treba da si srecan sto imas pogresno izlivenu kockicu zato sto je retkost ,a moze se prodati za dobre pare. :mill:

Angeli

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #282 poslato: Septembar 24, 2011, 10:23:33:posle podne »
ili je to lego kompanija proturila pricu da bi opravdali defekte :)

\"dobil ste nesto sto je loseg kvaliteta? pa to je jos bolje nego da ste dobili da je sve ok!\":)

nego, bnesty, aj uslikaj to cvece u gro planu, i u kombinaciji sa drugim kockicama, nikad nisam video uzivo i ne znam na koje sve nacine moze da se uklopi (to sa prozora)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.610
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #283 poslato: Septembar 25, 2011, 04:21:40:posle podne »
Angeli, evo slika u krupnom planu cveca sa balkona a uslikao sam ti i kockicu u obliku cveta koju kombinuju sa round platom 1x1 da se dobije odgovarajuci cvetni efekati

[attachment=862]P9250007.JPG[/attachment]

[attachment=861]P9250005.JPG[/attachment]

[attachment=860]P9250002.JPG[/attachment]

aca

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #284 poslato: Septembar 26, 2011, 07:16:04:pre podne »
Citat: \"bnesty\" post=4608

Par godina unazad, vec sam  se navikao na losiji kvalitet kockica i na to  da u ponekom setu fale delovi ,  ali da pogresno izliju deo, to se jos nije desilo. Ko zna sta jos mozemo da ocekujemo od TLC u narednim godinama:(

Inace, posto uredno pratim natpis sa popisom zemljama u kojima su napravljeni delovi, ovaj set ima rekordnih 7 zemalja: Danska, Madjarska, Austrija, Meksiko, Kina, Ceska republika, Nemacka.
Kako je krenulo, mozda se uskoro i mi nadjemo na spisku.


Кладим се на Кинезе, Мексиканце или Мађаре. А и Немци и Аустријанци су ми сумњиви, тамо више и нема староседелаца... :speechless:
Да се разумемо, не мислим да је било ко од \"ових\" глупљи, лењи или нешто слично... од \"оних\", него бре раде за крајцару, а ту нема квалитета.:devil2:
Шта рећи а не ламентирати над \"старим добрим\" временима? Сада када је и Лего \"пао\", да ли неко може да се сети неке фирме која га ни данас не би изневерила?