Autor Tema: Савет  (Pročitano 868 puta)

luka066921

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 86
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Савет
« poslato: Jul 07, 2017, 08:34:35:pre podne »
Легољупци, уколико би ми неко из САД или Канаде послао сет 10193 (из САД или брат из Њујорка који би том приликом слао само сет или свастика из Бостона која би слала и неке дечије стварчице, махом гардеробу за моје клинце; из Канаде најбоља другарица која је нажалост отишла у печалбу и слала би само сет), да ли би ми царинили? Знам да отварају и прегледају пакете? Да ли под изговором да се изгубио, могу да га мазну? Контам да је много сигурније да га неко лично донесе, али колике су шансе да се у слању изгуби? Да ли је неко имао слична искуства?

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Савет
« Odgovor #1 poslato: Jul 07, 2017, 11:01:46:pre podne »
Ako sam razumeo pitanje, sto se tice bezbednosti da stigne set iz USA , to je skoro nemoguce da se izgubi, ako salju avionom sa tracking no.

Što se tiče carinjenja, faktički imaju pravo . I to ako nema računa i sl zajedno sa setom, onda imaju pravo sami da procene vrednost (a to ume da boli) i na nju carinu i PDV. A tebi kad platis ostavljaju sansu da se zalis.

Moj savet, raspakuj set. Povadi sve iz kesica originalnih, spakuj sam u PVC kese i salji bez uputstva. (Uputstvo salji npr postom). Ja sam tako radio sa vecim setovima. Kad nema uputstva, carina ne moze da juri cenu seta na netu. A ispred sebe imaju samo gomilu kockica, tezine cirka 1kg, a sa tim tesko da ce da se bakcu i da procenjuju vrednost