Autor Tema: 5770 - Svetionik  (Pročitano 7416 puta)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
5770 - Svetionik
« poslato: April 13, 2011, 10:09:46:posle podne »
Na pocetku izvinjenje ako ovaj review me bude po svim standarima za ovakve teme. Ovo je moj prvi review nekog seta. Ako nista, ovo je prava ekskluziva. Verovatno prvi ili jedan od prvih review na netu seta 5770. Da skratim pricu i da pocnem.

Set no. 5770
godina proizvodnje: 2011
Broj kockica: preko 442 (40% sica)
Zemlje proizvodnje: Danska, Madjarska, Kina, Meksiko, Ceska

PS. Da mi je znati sta su Danci pravili, a sta Kinezi:)

Ovako izgleda kutija i tri upustva






Sadrzaj kutije je sledeci:



Obratite paznju sada na donju stranu ova dva plava plate:




Ovaj veci plate ima matricu koju nikad do sada nisam sreo.
Umesto 3x3 tj 9 krugova ima samo 5 i tako dok ne popune ceo plate. Da sam kupio taj plate na nekom sajtu mislio bi da mi je neko uvalio u najboljem slucaju megablocks ili nesto sl (naravno na sugovima ima stampu \"lego\")
P.S. Pitanje za TLC, zasto menjate svoje fundamentalne standarde?

Sve kockice na gomili



Idemo dalje (manje cu pricati tj pisati), sledi jednostavna gradnja:










Sad idu merdevine u stilu Cretora:




Na red dolazi \"mehanizam\" za okretanje  svetleceg tornja (\"rucni\" pogon):







Deo za \"prelamanje\" svetla koji baca osvetljenje po mraku da brodovi ne zalutaju.
U pitanju su slopovi i nalepnice u boji srebra sa refleksijom




Sad na red dolazi \"kruna\" tj kucica za osvetljnje:




Unutra je \"klasican\" light brick, prekidac je gore postavljen



Kad pritisnes krov, pali se svetlo.

Pocetak gradnje brodica:



Zavrsen set izgleda ovako:



Kao sto sam vec jednom rekao na nasem sajtu, ovo je za mene \"must-have\" set za 2011, kompletira Port of Nastic City:)

Moja subjektivna ocena, 5+

Toliko od mene za ovaj put

Sad jos da pritisnem dugme \"posalji\" i da se pomolim da ovaj review izgleda da nesto.

« Poslednja izmena: Septembar 13, 2015, 08:11:43:posle podne bnesty »

przulj

  • Gost
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2011, 07:12:26:pre podne »
Super je review a i set je strava. Jedna od najkreativnijih LEGO tema, potpuno opravdava svoj naziv.
Kao i kod Log Cabin, i ovde su napravili zid koji se pomjera, što je super finta.
Koliko je koštalo ovo zadovoljstvo?

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.711
    • Pogledaj profil
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #2 poslato: April 14, 2011, 10:34:51:pre podne »
Bilo bi lepo da dodas u ovaj review i ostala dva modela, koja izgledaju podjednako dobra ako ne i bolja od osnovnog modela.

Za prvi review cista 10tka.

-obelix-

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 88
    • Pogledaj profil
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #3 poslato: April 14, 2011, 07:03:31:posle podne »
Sjajan set, koji definitivno opravdava must have titulu za 2011. Mada moram da potvrdim Z-jevu konstataciju, fotke ostalih modela bi stvarno bilo fino videti... :)

Review je fantastican B., tako da nemaj brige. ;)

Angeli

  • Gost
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #4 poslato: April 15, 2011, 11:47:17:pre podne »
Citat: \"bnesty\" post=2805
Ovaj veci plate ima matricu koju nikad do sada nisam sreo.
Umesto 3x3 tj 9 krugova ima samo 5 i tako dok ne popune ceo plate. Da sam kupio taj plate na nekom sajtu mislio bi da mi je neko uvalio u najboljem slucaju megablocks ili nesto sl (naravno na sugovima ima stampu \"lego\")
P.S. Pitanje za TLC, zasto menjate svoje fundamentalne standarde?

..pa mozda je bolje ovako... jesi li probao da pravis nesto oko i ispod? u princpipu, plate se ionako sjajno drzi, ako su jos poboljshali... tj ne znam koliko bolji stisak moze da bude :)

przulj

  • Gost
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #5 poslato: Novembar 12, 2011, 08:27:50:posle podne »
Ja moram još jednom da izrazim oduševljenje ovim setom. Večeras sam bio asistent sinu pri sklapanju ovog seta. Ja nalazim dijelove i dodajem za svaki korak u uputstvu, a on sklapa :sick2: :angry:
Kad smo ga sklopili, zamračili smo sobu, upalili svjetionik i vrtili ogledalo. Super efekat :smile2:
Ako je neko slučajno pomislio... nemam na prodaju, onako hvalim :wink2:

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #6 poslato: Novembar 14, 2011, 10:31:33:pre podne »
Dok sam ja gledao u radnji City Lego zena bila na drugoj strani ja se ni ne secam sta sam uzeo a ona dolazi sa ovom kutijom. Vidim 40 evra, nije malo nije da sam ga nesto zeleo ali ajde kupimo ga. Kad je bio skloljen odusevio sam se. Zaista efekat kako baca tj reflektuje u mraku svetlo je super.
Set koji zaista vredi i treba imati.

aca

  • Gost
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #7 poslato: Novembar 15, 2011, 11:21:58:pre podne »
Може и код нас да се набави у \"коцка шопу\" за 4500 динџи, што није много скупље него у Аустрији.
Баш бих се играо, али ћеркица ми је сувише мала да бих јој то поклонио за Нову годину.  :shy:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #8 poslato: Novembar 15, 2011, 11:58:11:pre podne »
Citat: \"vaskrsije\" post=5830
Dok sam ja gledao u radnji City Lego zena bila na drugoj strani ja se ni ne secam sta sam uzeo a ona dolazi sa ovom kutijom. Vidim 40 evra, nije malo nije da sam ga nesto zeleo ali ajde kupimo ga. Kad je bio skloljen odusevio sam se. Zaista efekat kako baca tj reflektuje u mraku svetlo je super.
Set koji zaista vredi i treba imati.



sto ja nemam takvu zenu :cry:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

aca

  • Gost
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #9 poslato: Novembar 15, 2011, 04:21:59:posle podne »
Citat: \"dr.zli\" post=5920
sto ja nemam takvu zenu :cry:

Ко зна какве друге квалитете има твоја жена... :wacky:

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #10 poslato: Novembar 15, 2011, 05:49:58:posle podne »
Citat: \"aca\" post=5911
Може и код нас да се набави у \"коцка шопу\" за 4500 динџи, што није много скупље него у Аустрији.
Баш бих се играо, али ћеркица ми је сувише мала да бих јој то поклонио за Нову годину.  :shy:


Koliko ti cerka ima god ?
Moj sin nema jos 2 a njemu to kupujemo tj pravimo mu Lego City. Dok on ne stasa samostalno da se igra ja mu malo dajem kad pocne da krlja sklanjam.
Tako da mozes da se vadis kao za cerku je, ti ces sklopiti i cuvati ga ( igrati se sa setom ) dok ona ne poodraste.
Set vredi svaki dinar-evro zavisi sta dajes.

aca

  • Gost
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #11 poslato: Novembar 16, 2011, 05:07:06:posle podne »
Када сам купио после много година први комплет (за ћерку), она је имала мало мање од две године. Почела је лепо да се игра, али је онда хтела да проба 2х1 коцкице. Склонио сам и после је за рођендан добила три Дупло комплета. Сада има 2,5 година и можда бих могао да јој га вратим...
Наравно, имамо јако мало места у кући па је и то проблем.

Како светли овај светионик? Има неку батерију?
Морам да признам да ми се јако свиђа, посебно што има три различита готова предлога за градњу.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #12 poslato: Novembar 16, 2011, 08:06:52:posle podne »
Citat: \"aca\" post=5987
...Како светли овај светионик? Има неку батерију?...


Овај сет (као и још неки) користе тзв Светлећу Коцку (Light Brick)...у суштини је пластични део величине коцкице 2x4x1, који у себи има малу батерију (дугметару), контакте са тастером, и ЛЕДиоду у некој боји. Овде је жута, ја сам у оном ЕгзоФорсу добио црвену... Код диоде се налази улегнуће у које се може причврстити оптички кабал.
:nerd:
...и нестадох у измаглици...

Angeli

  • Gost
Re: Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #13 poslato: Novembar 17, 2011, 01:05:51:pre podne »
Citat: \"Acidum\" post=5997
Citat: \"aca\" post=5987
...Како светли овај светионик? Има неку батерију?...


Овај сет (као и још неки) користе тзв Светлећу Коцку (Light Brick)...у суштини је пластични део величине коцкице 2x4x1, који у себи има малу батерију (дугметару), контакте са тастером, и ЛЕДиоду у некој боји. Овде је жута, ја сам у оном ЕгзоФорсу добио црвену... Код диоде се налази улегнуће у које се може причврстити оптички кабал.
:nerd:

ovde bi sad dobro dosla jedna fotka, a onda i jos jedna, sve to isto kako svetli, samo u polumraku, posto to nisam video do sad :)

aca

  • Gost
Odg: 5770 - Svetionik
« Odgovor #14 poslato: Novembar 17, 2011, 07:41:34:pre podne »
Ух, мами ме да га купим ћерки...

Да ли је неко наручивао преко \"Коцка шопа\"? Каква су искуства?