Autor Tema: 8920 - Ehlek (Bionicle Barraki)  (Pročitano 5730 puta)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
8920 - Ehlek (Bionicle Barraki)
« poslato: Decembar 05, 2010, 02:35:39:posle podne »
Nego da se mi vratimo Bionicle temi... :nerd:

Vreme je doslo za predstavljanje jos jednog zlog animalno-psihodelicno-insektoidnog seta! U pitanju je pripadnik Barraki edicije (2007), koja je poznata jos i kao Creatures From The Deep. Ako pogledate reklamni filmic na Lego sajtu ili na YouTubeu, lako je shvatiti otkud bas taj naziv... Prica kaze sledece...u neizmernoj dubini neimenovanog okeana je ukradena Maska (jedna od onih Bionicle maski moci i koznacegasvene), i naravno pojava tako mocnog objekta budi interese i apetite lokalnih mocnih "bica".... Dolazi do prelaska Maske iz ruke u ruku (iz pipaka u kandze?) dok se stvorenja stravicnog izgleda koja ocigledno crpu polovinu inspiracije iz zivog sveta ekstremnih dubina a polovinu od insekata (Takadox je deformisana bogomoljka bez sumnje) bore nad njenim vlasnistvom.

Ova edicija je za pucanje uvela novu municiju, koja predstavlja neku vrstu vodenog parazita (squids, ili mali ljigavi lignjici kako smo ih prozvali) koja se ispaljuje postavljanjem u narocitu pucaljku i razvlacenjem elasticnog repa... Prva zamerka ide ekstremnoj nepreciznost sistema... Mada stvarno dobro izgledaju!

Konkretan model je Ehlek, zelene boje sa vrlo zanimljivim gumenim siljcima na ledjima, i to cak tri reda! Kupio sam ga na Limundu, od dehumanizera, za 650 dinara. Mislim da ga jos uvek ima u ponudi...

Da predjemo na stvar...prednja i zadnja strana kutije:



A zatim i mora se priznati impresivan spisak delova (uokviren je rezervni siljak):


I evo sastavljenog Ehleka, sa njegovim po zlu saborcem Rakshijem:



Vecina delova je uradjena u dve nijanse zelene, uz sive kandze, ralje i "pucaljku". Delovi su odlicni za dalje iskoriscavanje kao specijalnih Technicsa, ili za uklapanje u neki dobro definisani MOC! Gumeni siljci na ledjima su veoma dobri, i moram napomenuti daleko korisniji nego ekvivalent kod Rakshija!

Eh sada...dobro je ispalo sto nisam odmah radio recenziju, jer bi set prosao samo sa pohvalama... Prvo sto upada u oci posle obilja delova je ocajna nestabilnost sastavljenog modela! Postoji samo jedan uzak stepen podesavanja tela pri kom se nece prevrnuti ili klonuti, uprkos stopalima ogromne povrsine! Nestabilnost je uzrokovana cinjenicom da je svaki ekstremitet radjen od bar tri dela, ali je gornji deo tela nabildovan i nabudzen a kicma i nozice su premrsave i preslabe za takav teret... Druga stvar, koje nisam bio svestan dok nisam rastavio zarad slikanja delova, je nesto od cega svaki Lego ljubitelj kreator i sakupljac strahuje - LOMLJENJE I NAPRSLINE!!! Ne znam da li je problem u sitnoj nekompatibilnosti tamno-zelenih kuglastih zglobova i svetlo-zelenih casica, ili su svetlo-zeleni delovi preslabo napravljeni, ali pri rastavljanju sam primetio da je jedan spojni deo skoro skroz pukao (i dalje je manji lom koji se moze sanirati), a drugi blago naprsao. Ovo mi je srozalo raspolozenje, jer smatram bas te delove medju najkorisnijima!

Toliko o predstavljanju...
...a sada da rezimiram dobre i lose strane!

DOBRE:
- Obilje delova, i uz to korisnih! Po ovome spada u jedan od najisplativijih Bionicle setova...
- Funkcionalnost delova
- Gumeni siljci - zanimljiv deo koji moze imati sjajnu primenu...cak i kao vegetacija!
- Cak i jedan rezervni deo, sto se ipak retko srece kod Bionicle-a...
- Insektoidni i psihodelicni izgled...za one koji to cene...

NEUTRALNE:
- Pucaljka sa lignjicima - Oni su mali, ljigavi i mnogo dobro izgledaju, ali svaki pokusaj ispaljivanja je zavrsen ili zaglavljivanjem na izlazu ili zakucavanjem pravo u zemlju...

LOSE:
- Lomljenje delova na zglobnim mestima - potpuno neocekivano...a nije cak ni made in prc... Ako nekog interesuju detalji postavicu dodatne slike...
- Ocajno nestabilan model! Ovo ipak nije odlika Bionicle-a, a nastaje usled loseg dizajna i rasporeda mase...

Sve u svemu, za taj novac solidan set, puno stvarno korisnih visenamenskih delova! Sam set jeste nestabilan, ali ako nekoga interesuje samo da stoji u vitrini moze se postaviti u prilicno mocan preteci polozaj!
...ako uspete da progutate moguce naprsline delova...za koje sam kasnije cuo da su odlika Lime techniks delova...
...и нестадох у измаглици...