Autor Tema: Milan MOCovi  (Pročitano 9264 puta)

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #60 poslato: Maj 22, 2014, 10:53:49:posle podne »

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #61 poslato: Maj 23, 2014, 10:30:44:pre podne »
Super su tochkovi , mislim da nisam video slicnu tehniku. I knjiga je lepo koncipirana, nisam je citao i verovatno I necu ali verujem da je lepo napisana . I super je sto je free! Pitam  se kako ide to sa donacijama jer znam po sebi da se cesto odusevim necim I kazem sebi : “e sutra cu mu poslati pare”! I nikad nisam poslao  ali sam kupio dosta elektrosnkih knjiga  / katolaga za koje sam smatrao da imaju razumnu cenu,  5-10$ recimo.

Imao bih I jedan kriticki osvrt/recenziju na samu tehniku izvodjenja, mislio sam se da li da napisem posto pretpostavljam da te to nije interesovalo da citas, vec si samo hteo da podelis nesto lepo sa drugima. Ja cu ipak pokusati da prokomentarisem I objasnim sistem jer ne verujem da  su puno ljudi udubilo.

Konfiguracija tocka je bliska idealnom tocku ali zapravo nije, jer nije zasnovana na geometriji  - u tom smislu sto su samo po 4 osovine zapravo radijalnog pravca – tj  prolaze kroz centar I podupiru felnu (bandash) pod pravim uglom (u slucaju tocka  #14 naprimer  ima samo jedna sigurno defenisina radijalna osovina). Ostali (nazvacu ih sekundarni) zraci se drze elasticnom gumicom sa jedne strane, koja samo naleze na round brick,  I ulaze po 90 stepeni u t.brick sa druge strane, na bandashu.  Taj kontakt sa bandashem/felnom ih drzi u XY ravni (onoliko koliko lufta ima kad se proturi osovina  kroz rupu – u lego svetu smo pa da kazemo idealno) ali njihov pravac u XY ravni zapravo nije obavezno radijalan  jer po dve osovine koriste jednu gumicu koja pokusava da ih “privuce” I imaju tendenciju da bezhe od centra kruga.  Polozaj svih sekundarnih  zraka  postize se shtelovanjem  polozaja gumice  po round bricku odokativno, (sto I nije problem  -  jer je obim =const  pa su gumice zapravo izlozene aksijanim pritisku I zapravo “guraju od sebe” bandash  zrakasto priblizno jednakom silom. A I rastojanje susedniih gumica je  veoma malo I klizanje po round bricku minimalno pa se lako mogu namestiti I dobija se automatski nesto sto je veom blizu krugu) .

 Da skratim, hocu da kazem da je ovo izuzetno inventivno I  lepo modelarski gde cilj opravdava sredstvo, kao na Milanovom triciklu, ali nije bas sasvim tehnicki ispravno, cak bih ja to nazvao blagim “lego-varanjem” I nisam sigurn da li bi ga od svih foruma okacio bas u technic (mada tesko da bi ga neko drugi osim ljubitelja technica iskoristio ).  Koincidencija u lego sistemu ima mnogo i treba ih pazljjivo koristiti jer se greska sa rastojanjem uvek ukrupnjava. Ovo naravno nije taj slucaj gde ce se greska ukrupnjavati , pritom, jako  lepo izgleda, jedino posle da nadjete dovoljno gumica da oformite I gumu, pa tako 4x 
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #62 poslato: Maj 23, 2014, 03:44:07:posle podne »
Yanakin, hvala na iscrpnom odgovoru i recenziji.

Potpuno si u pravu, i hvala sto si pozitivno ocenio dizajn tockova. Svestan sam minimalnih odstupanja od savrsenosti pravilnog tocka, ali mislim da je to vrlo prihvatljivo. To odstupanje je po nekim mojim racunicama, manja nego originalni LEGO tocak koji ima off road gume (kramponske gume) jer mu kramponi kvare oblik.

U knjizi nema puno toga za citanje, vise su ciste brojke, specifikacije i uputstva za pravljenje.

Sto se tice gumica, one su vise kao opcija, i tu su radi izgleda, okruglijeg oblika i radi boljeg kontakta sa povrsinom.

Za donacije...ne znam, racunao sam da ce je par sajtova shareovati, isto tako na fejsu (tamo sam nov, i nemam lajkova/kontakata) i jutjubu. Odziv je dobar za sad, nadam se da je bilo uplacivanja novca od strane stranih drzavljana, ne mogu da proverim. Ali pokusao sam, pa opet i to nesto malo znaci nekome.

Hvala jos jednom na lepo recnziji.
« Poslednja izmena: Maj 23, 2014, 03:45:57:posle podne Milan »

LegoLover

  • Gost
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #63 poslato: Maj 25, 2014, 11:15:05:posle podne »
Na naslovnici si na Eurobrick-su:  :biggrin:
http://www.eurobricks.com/forum/

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #64 poslato: Maj 26, 2014, 09:07:02:pre podne »
Aha  :smilie:

Objavljena je na jos oko desetak blogova i stranica. Za cetiri dana oko 1900 downloads-a.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #65 poslato: Maj 26, 2014, 10:58:59:pre podne »
Odlicno! Evo sad cemo i mi kako je prosla ova zalost, stavljam download na nasoj grupi na fb!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #66 poslato: Februar 15, 2015, 07:15:57:posle podne »
Novi MOC:

Liebherr LR 634 utovarivac gusenicar u velikoj sklali od 1:13.
Napravljen za takmicenje na EB forumu.
Sve dimnzije pazljivo skalirane na kompu i prenesene u MlCad, tako da model bi trebalo da je prilicno verna kopija pravog po pitanju proporcija.

Tezina 4 kg

Prava masina od 22 tone:


Moj model:





Gradnja:

Svaki modul je napraljen po uzoru na pravu masinu. Skinuo sam preko 100 slika prave masine i analizirao delove i pravio kopije.
Ima dosta zanimljivih resenja koja se mogu videti na fotkama:










Model je zavrsen posle 30 dana gradnje, svaki dan posle faxa i posla po 3-4 sata, nekada i nocu.









VIDEO:

http://www.youtube.com/watch?v=6Xrp3zcJ9X4

PS ovo mi je novi YT kanal, ko zeli moze da se subscribe :)
Ili da glasa na EB kada pocne glasanje od nedelje!
« Poslednja izmena: Februar 15, 2015, 07:56:14:posle podne Milan »

LEGOZEMUNAC

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 89
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #67 poslato: Februar 15, 2015, 07:41:42:posle podne »

Ove gusenice bas nisu za vlazno , a kamoli za sneg  :grin2:

Stvarno predobro odradjeno do najsitnijeg detalja kao sto si nam i pokazao .  :smilie:

Imas sub , a za EB takmicnje najlepse zelje !  :wink:


monsinjor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 83
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #68 poslato: Februar 15, 2015, 08:54:33:posle podne »
Odličan! Zbilja...

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #69 poslato: Februar 15, 2015, 09:10:40:posle podne »
Sjajno, svaka cast, sigurno veliki trud a rezultat je odlican

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #70 poslato: Februar 15, 2015, 09:45:16:posle podne »
Veoma verno preneseno, i lepo izgleda.

Meni najbolji detalj je prenošenje detalja iz prave mašine (unutrašnjost).

Zapanjujuće je koliko se toga može naučiti iz ovakvih projekata.  nerd.png

EDIT: Jedino me gusenice nisu oduševile...
« Poslednja izmena: Februar 15, 2015, 09:47:30:posle podne Acidum »
...и нестадох у измаглици...

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #71 poslato: Februar 15, 2015, 10:41:51:posle podne »
Rekoh ti da je sjajno.
Acidum gusenice jednostavno ne idu drugacije jer ove lego nisu u proporciji 1:13 zato sam ja onaj moj bager pravio 1:17 da ne bih kupovao delove za ovakve gusenice.

Kolega ono sto ti zameram je tehnicki a to je i sto se vidi na snimku u jednom momentu se na ruci odvoje ovi brickovi malo pri kasici donji deo ruke,probaj to resi sa 2 liftarma sa unutrasnje strane ubaciti povezati nekako,sve ostalo je premasilo moja ocekivanja,mada od tebe i ocekujem uvek nesto odlicno.

Jedva cekam da vidim onaj bese pickup truck sto sam ti komentiro na slici na fejsu da sasija nije od lega,a jeste nego je brickbuild. :laugh:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #72 poslato: Februar 15, 2015, 11:04:30:posle podne »
Hvala svima na komentarima!

TechnicKing, odlican komentar. Ruka je pravljena za izgled, manje za snagu, bitno mi je bilo da moze da drzi lopatu i da eventualno podigne nesto lagano :)

A za Iveco Daily sanducar, radim na njemu! Mozda ce opet na EB biti takmicenje, pnaumatic mozda, pa ga iskoristim za to, jer ce Ivecov kran biti pneumatski.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #73 poslato: Februar 15, 2015, 11:29:59:posle podne »
Bole tebe uvo kad imas vremena,meni saisja za kenworth jos stoji na polici,a trebao sam ga zavrsiti za takmicenje.:D
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Odg: Milan MOCovi
« Odgovor #74 poslato: Februar 16, 2015, 01:00:09:pre podne »
Fantastično!