Autor Tema: Naručivanje na bricklinku  (Pročitano 50950 puta)

hrcak

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 197
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #135 poslato: Avgust 03, 2011, 10:59:04:pre podne »
prelep i preskup :cry:

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #136 poslato: Avgust 03, 2011, 12:16:17:posle podne »
kako stoje stvari sa magic magnus narudzbom
ja se razmiljsam da uzmem nekih 500gr u vrednosti 24e
-    Dark Bluish Gray Baseplate 8 x 16  7kom
-       Dark Bluish Gray Baseplate 16 x 16   2kom
-       Dark Bluish Gray Baseplate 16 x 32   7kom

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #137 poslato: Avgust 03, 2011, 01:07:46:posle podne »
Malo sam gledao po prodavnici, dosta je siromasna sa delovima, pa me zanima sta ste videli tamo zanimljivo, da obratim paznju na to?

poz

gruber

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #138 poslato: Avgust 03, 2011, 10:21:37:posle podne »
meni isto deluje siromasno ja eto pokusavam da nabavim delova ne bih li sklopio do kraja nekoliko starih i malo manje starih setova koje imam, ali bukvalno od 50ak delova koji mi fale ni na jedan da naidjem...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #139 poslato: Avgust 03, 2011, 10:47:17:posle podne »
Juce smo nas trojica koji smo narucili zavrsili sa Magnusom. Stize posiljka za nekoiko dana.

Nadjite neku drugu radnju..

Iduce sedmice idem na more pa me nece biti tako da necu moci da pomognem oko paypala do kraja meseca.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Angeli

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #140 poslato: Avgust 04, 2011, 11:30:26:pre podne »
Citat: \"Angeli\" post=3930
imam dva pitanja, da li je magicmagnus i dalje opcija i ovo: imam mogucnost da kupim za 5.6 e + 1e shiping...
a video sam da je izasao mali set sa ovim machem od 12e, ima ga na bricklinku. ali shiping za set, pa carina...
a ovo staje u kovertu, ali opet, 5.6e....
sta vi mislite?
ovo je taj mach:


ako nekog interesuje, poceli su da se gomilaju na brinklinku, i cena je sada 3.5 e :)
http://www.bricklink.com/store.asp?p=Chalous&itemID=25604458
sobzirom da zelim jedan taj mach, kad & ako budem uzimao, jel zeli jos neko? uzecu samo mach, recicu mu da stavi u obicnu kovertu, tako da ce postarina biti standardno 1e za sve, (iliti, nema postarine, drugim recima:)

sa druge strane, mozda treba sacekati jos nedelju, dve, mozda im jos padne cena

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #141 poslato: Avgust 04, 2011, 05:11:03:posle podne »
Citat: \"zidane\" post=3938
Malo sam gledao po prodavnici, dosta je siromasna sa delovima, pa me zanima sta ste videli tamo zanimljivo, da obratim paznju na to?


Слажем се да је избор слаб, ја сам наручио неколико дрангулија просто да видим како ствар иде (јер ми је први пут). Вероватно је  Belgrade\'s finest нашао нешто интересантно за себе па је зато одабрао ту радњу :tongue2:
Као што рекох, ја се највише бојим оних бандита на царини (погодило ме је оно са наградама из Румуније), ако то може да прође, и ја ћу наручивати.

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #142 poslato: Avgust 04, 2011, 05:17:07:posle podne »
Hej!
Ja nemam viže para da naručim ni jedan jedini hinge :laugh:
Ali čisto da se javim i napravim malo nereda :tongue2:
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Djapeto

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #143 poslato: Avgust 04, 2011, 06:37:56:posle podne »
Meni je dosta toga trebalo sto ima, pa sam uzeo posto mi se ukazala prilika, e sad koliko je povoljno verovatno drugi koji na bricklinku vise prate bolje znaju, povoljnije je u svakom slucaju nego kod nas, ko bi rekao :laugh:

Ja sam uzeo od Svabe nekoliko baseplates-a blue 32x32 oko 3.5 e  i green 32x16 1.6 e (kom), treba mi za zamak i sumu forestmen-a.

Uzeo sam kod Magnusa i dva vola, nesto preko 3.5 e kom. Imao ih je mnogo, gledam sad nema nista.

Pravim neku srednjovekovnu farmu, pa sam uzeo i braon stubice i zaobljene braon kockice i naravno plates-a u braon i tan boji, hocu da napravim kucu od debala, ogradjeni prostor za konje i stalu za volove. Naravno i jedan plug da upregnem volove :laugh: Imam jednog, za sada i jedinog peasant-a, koji ce se isto obradovati :laugh: Nadam se da ce to biti ok, sklapao sam malo na digital desiner-u, nije lose ali naravno subjektivan sam, pa sad videcemo.

I ono cemu cu se ponajvise obradovati, vilenjaku Legolasu, sto mu dobro ime! U kesici zapakovan 4.5 e.

Nesto klasicnih kockica, prozora i lukova.

Sve cene bez poreza, znaci jos 20 %.

Od sitnica kacige koje nemam u kolekciji, posto su to setovi  89-93. Od kaciga, ona \"tanjiraca\" i ona sa horizontalni prorezom su mi preterane! Pa sam morao da ih uzmem, zajedno oko 3 e.

Jos da sam Amer pa da se zaduzim sam kod sebe gde bi mi bio kraj :laugh: moracu na lego potorsacki post jedno vreme s ozirom na budzet :laugh:

Na kraju ovog sad vec dugackog teksta da se zahvalim drugaru BF-u na prilici da dodjem do ovoga!
Sigurno po mnogo povoljnijim cenama s obzirom da su kod nas lego bezobrazno skupe i jos uvek ne znam zasto, kao da smo mi Emirati i a da svako od nad ima busotinu u zadnjem dvoristu!

Angeli

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #144 poslato: Avgust 04, 2011, 06:49:05:posle podne »
Citat: \"Djapeto\" post=3968

Ja sam uzeo od Svabe nekoliko baseplates-a blue 32x32 oko 3.5 e  i green 32x16 1.6 e (kom), treba mi za zamak i sumu forestmen-a.

podrzavam ovo, svaki novi zamak koji se pravi kod nas je pobeda za castle ;)
podrzavam ovo sa tobolcem za strele, lukom za strele i nekom kapom, videcu kojom, da mozes da opremis nekog da prati vilenjaka, i machem, stitom, oklopom i kacigom, videcu kojim, da mozes da opremis nekog viteza, sina tog seljaka koji se vraca sa pohoda, da ima matori kome da se raduje ;)

cimni me samo na priv :)

uslov: da fotkas to sto pravis i okacis ovde da mozemo da vidimo ;)

Djapeto

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #145 poslato: Avgust 04, 2011, 09:31:54:posle podne »
Hvala ti Angeli na podrsci i ponudi za pomoc!

Upoznat sam sa tvojim kreacijama. Dvorac ti je fenomenalan! Stvarno je jedinstven a to je vec domen i umetnosti ne samo tehnike!

Ne pravim nista tako veliko. Ustvari to je vec napravljeno, ali je na 48x48 sivoj poloci, sa plavim kockicama oko njega kao odbrambenom kanalu. Mislio sam da ga prebacim na plavu povrsinu. Imam malu sumicu za forestmene ali je mala povrsina 24x16.

Pravio sam zamak u velicini komercijalnih setova, sad ne znam koja je to kategorija. Moji omiljeni vitezi su crni sokoli ili black falcons ( hawk je jastreb, sad malo pravim digresiju, moj najbolji prijatelj je sokolar pa mi je poznata ogromna razlika izmedju sokola i jastreba i u izgledu i u nacinu lova sto obicno coveku i nije mnogo bitno :smile2: ).

Imam ih dosta - 11 sokola i 8 forestmena.

Oko likova sa farme, pa tu bi svaka pomoc dobro dosla u vidu poklona menjaze ili kupovine, sad nadam se da ce biti jos prilike kao uz pomoc BF-ove narudzbine da dodjem do kockica.

Skoro sam kupio 5 falcona i jednog konja, jedan stit i jedno vitesko koplje za 1100 od Kokija iz Kule. Veoma povoljno i u veoma dobrom stanju, slike na trupu su kao nove. Uzeo sam bio jos po nesto sve veoma dobro, sto je najvaznije po dogovoru. Moja preporuka za kupovinu, momak skroz ok i kupovacu i dalje od njega. Narucio sam neko drvece.

Sad vidim da je bilo ovde negaivnih komentara ali i pozitivnih o Kokiju ili sada legomanu. Ne bih da se zameram nikom ili da pametujem, citao sam da je menjao neke delove istim druge boje, svakog koje lego zaljubljenik to iritira. Medjutim covek to prodaje svima, verovatno ima ljudi kojima to nije bitno ili im treba set za delove pa im cena odgovara. U svakom slucaju on je i kacio slike tih setova na kome je svako pre kupovine mogao da vidi sta kupuje. Meni i svakom ko poznaje dobro neki set upadne promenjena boja u sekundi. Sto se tice onog negativnog komentara sa limunda, to je koliko sam citao bio mix neke gramaze, sad ne znam ne hi da sudim ko je u pravu ko u krivu i sta je bio dogovor i sta su bila ocekivanja, verovatno se nisu bas razumeli, da ne pametujem vise.

Sad opet sam se raspisao. Posto je to poslednje sto sam kupovao a ovde je bilo komentara o porodavcu reko da pomenem moja iskustva i vidjenje stvari. Mislim da nam ide u prilog da imamo konkurenciju u ponudi a on je sa ponudom dobar cini mi se i po kvalitetu i po ceni.

Da neko ne misli da sam ja Koki ili njegov rodja, Titel je malo mesto, svi me znaju ako nista zbog mog posla. Nemam ni proviziju nikakvu :laugh:

KONACNO da se vratim na temu. Hvala Angeli jos jednom! Dva razloga su sto nisam slikao. Nikako da mi dodje drugar koji ima fotoaparat, moj je nesto u ofsajdu, a i razume se u kacenje slika. Drugi razlog, kocke su mi dosta prasnjave, nikako da ih operem, ali izgleda cu ih tako slikati, nadam se da necu biti anatemisan od strane lego brace :grin2:

aca

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #146 poslato: Avgust 05, 2011, 04:09:58:posle podne »
Citat: \"Djapeto\" post=3970
Drugi razlog, kocke su mi dosta prasnjave, nikako da ih operem


Е, да, јесте да је ван теме, али да ли неко може да подели искуства око прања коцкица? Има ли нека магична купка или мора четкица у руке? Да ли су осетљиве на неки растварач? Скоро сам отворио своје комплете и видео колико су прљави (као малом ми то није сметало). Никада их нисам чистио, неке су старе читавих 38 година.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #147 poslato: Avgust 05, 2011, 05:41:32:posle podne »
Evo mog teksta koji sam napisao na jednom forumu (ne bi ga spominjao) o mom iskustvu sa ciscenjem lego:

\"Posto sam dosta kupovao lego preko bricklinka, dobio sam dobro ocuvane ali cesto jako prasnjave setove.

Razmisljao sam kako da im povratim koliko toliko sjaj. Probao sam prvo na nekim rezervnim kockicama naravno jer je u pitanju ipak naizgled jako sredstvo a to je
nekada Keo a sada domaci Axel(ima ga u svim trgovinama) , zuta tecnost za cisnjenje zamasnjenih delova u kuhinji. Elem, ubacim ceo set u reseto od plastike koje moja majka koristi za pranje voca, pokvasim ih pod tusem, i onda naprskam Axel.
A zatim uzmem staru, kvalitetnu, meku cetkicu za brijanje (ako je nezna za lice, prija i lego kockicama) jer lako dopire do svih ispupcenja i supljina, a toliko je blaga da ne grebe kocke i \"iscetkam kockice\". Naravno posle doooobro isperem i stavim malo podalje od grejalice da se osuse kako ne bi ostale fleke od vode.

I efekat je stvarno odlican. Na pocetku sam mislio da je Keo/Axel mozda jak, abrazivan, medjutim ne samo da ocisti prasinu vec vrati i dobar deo sjaja kockicama (vec godinama koristim)

Probajte, a vi napisite vase iskustvo sa ciscenjem, mozda imate i nesto bolje i jednostavnije\"

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #148 poslato: Avgust 05, 2011, 08:50:59:posle podne »
Ko je narucio pored Pattona na Plastic Brick Direct? Juce je stigla posiljka.

P.s. sad skontah ko je :-)

Puna mi glava, prva posiljka iz Amerike (narudzbina pocetkom juna), danas stigla, puno kesica.. :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #149 poslato: Avgust 06, 2011, 08:01:17:posle podne »
Ustvari doslo je do greske. Ne znam ko je narucio iz PBD americke radnje.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!