Autor Tema: Djapetovi MOC-ovi  (Pročitano 35210 puta)

Angeli

  • Gost
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #225 poslato: Novembar 02, 2012, 08:46:46:posle podne »
super je ;)
odmah sam pozeleo da pravim novu kovachnicu ;) Kako jedan mali detalj moze da napravi da ceo set zasija (heh, igra reci:)))

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #226 poslato: Novembar 02, 2012, 08:50:54:posle podne »
slatko je ,dobra skala ,ali batali ove male stvarcice i baci se na kovacnicu! Jedva cekam da je vidim!

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #227 poslato: Novembar 03, 2012, 01:54:20:posle podne »
Predobro! Dizajn minijaturnih scena ti je svakako jaca strana, i zapanjuje me kako mali detalji mogu tako mnogo da doprinesu!

Varnice...neopevano!!! :love:

PS. Samo mi je malo bolno to seckanje kockica...zar nema drugog nacina? :cry:
...и нестадох у измаглици...

Ђапето

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #228 poslato: Novembar 18, 2012, 11:40:59:pre podne »
WIP







Као што је мој стари другар Васа приметио мало сам се окушао у поморским темама тачније мало пробам по нешто па ћемо видети.

Ова мала барка што по мору плови би требала да буде нешто између викиншког стила и класичног средњовековног, односно има високи предњи стуб, сад како се то зове научићу већ кад уђем у тематику :grin2: и утврђени предњи део, за сада, тек је почетак па видећемо.

Што се тиче тога која ће војска да га поседује, или омињени Господари Змајева или Вукови, ови други су ми били првобитни план и то да од њих направим праву средњовековну пиратксу банду. Иначе вијам ову нову главу вукодлака, мислим да би саврешено стајала на месту где је сад ова кацига што би се још боље уколопило уз банду Морских Вукова.

Задњи део борда ће имати кабину, ова оградица је ту да неко не упадне са брода у море :grin2:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #229 poslato: Novembar 18, 2012, 01:51:30:posle podne »
Ohoho, zanimljivo deluje :smile2:

A još bolje izgleda :love:

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.289
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #230 poslato: Novembar 18, 2012, 03:38:57:posle podne »
Sjajan početak! Da vidimo dalje
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #231 poslato: Novembar 18, 2012, 03:53:58:posle podne »
Prelepo! Ova boja peska bas lepo deluje!Jwdva ceklam da bude gotov!

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #232 poslato: Novembar 18, 2012, 06:56:30:posle podne »
Extra je ako ti treba bas vikinski deo mogu ja da ti pozajmim imam celo korito broda.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Ђапето

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #233 poslato: Novembar 18, 2012, 07:52:23:posle podne »
Хвала другари!

Надам се да ћу коначно да окачим нешто што није WIP или минифиг скала, то ће да потраје због делова али биће надам се.

@ TechnicKing

Хвала на понуди за помоћ, стварно си другар! Не бих да узимам те годове делове, могао сам да набавим пиратске али ми то некако већ пола посла, некако ми није баш мокерско уживање, као ја сам сад неки мокер :grin2:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #234 poslato: Novembar 18, 2012, 09:17:11:posle podne »
super ;)
ali reci mi, jel more napravljeno od ogromnih trans plavih plejtova? :) Sve mi se cini da jeste :) ako jeste, oklen ti u tako velikom broju?:)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #235 poslato: Novembar 18, 2012, 09:23:20:posle podne »
sviđa mi se korito broda, baš me zanima kako će izgledati kabina, jarboli, jedra i sve ostalo što sledi...

Citat: \"Angeli\" post=16322

ali reci mi, jel more napravljeno od ogromnih trans plavih plejtova? :) Sve mi se cini da jeste :) ako jeste, oklen ti u tako velikom broju?:)


lugbulk :wink2:

Ђапето

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #236 poslato: Novembar 18, 2012, 09:39:03:posle podne »
БУЛК, БУЛК :grin2:

Само на сликама ми изгледа некако коцкасто како каква мушема за кухињски сто :laugh: већ сам размонтирао кад сам то приметио на сликама, или је то можда дошло на тим сликама до изражаја, чини ми се да би плочице 2x1 биле реалније за воду у сваком случају биле би папрено скупе.

Hexx

  • Gost
Re: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #237 poslato: Novembar 19, 2012, 02:01:54:pre podne »
Dopada mi se, najbolja gradnja do sad!
A dobra je i ideja za morske vukove :pirate:

Sad mu ga daj po završnici :)
2 konstruktivna predloga -
prvo, razbij monotoniju braon boje tako što ćeš ubaciti bukvalno jedan red (plate) po sredini trupa - kao što je na Sea serpent-u jedan crveni red između crnih kocki na dnu i plavih kocki iznad, mislim da bi lepo izgledalo bilo u svetlijoj (bež, žuta) ili tamnijoj (crna, tamno braon) varijanti.
Drugo, ako praviš svoje jedro učini ga isfucanim, iseci ga ofrlje, da budu pravi morski klošari :laugh:

P.S. I ja sam hteo da pitam za trans-plave ploče :wink2:

Ђапето

  • Gost
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #238 poslato: Novembar 24, 2012, 01:19:22:posle podne »
WIP

Што је говорила моја баба лако ти је ручак скувати кад имаш пара тј. кад имаш од чега :grin2: надам се да ће бити доста делова да завршим МОС







Остаје крај брода, тј. мислио сам кабиницу неку. Наравно Лего Васа радионица ће морати да уради једро. Кад смо код тога још овде има много шминке, морским вуковима чини ми се одговара офуцан style овде је све утегнуто и симетрично порадићу на томе али мислим да ће ми дочаравање офуцаног бити највећи изазов. Немам довољно тамно браон коцкица то би ми требало.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Djapetovi MOC-ovi
« Odgovor #239 poslato: Novembar 24, 2012, 01:48:51:posle podne »
Odlicno izgleda. Od cega si napravio vesla? Jesu li to dva braon koplja spojena?