Autor Tema: 10226-Sopwith Camel  (Pročitano 3074 puta)

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
10226-Sopwith Camel
« poslato: Jun 20, 2013, 02:01:17:posle podne »
:grin2:  Evo recenzije seta Sopwith Camel ,883 dela (od toga 11 novih 1x1 round tile-ova u metalik boji ,8 srebrna dela koji su hrapaviji  od normalnih delova kao da su prskani sprejem :sad:  ,12 kanapcica i 7 gumica) . Preporucuje se za 14+ godina (totalno razumljivo) :nerd:  

Kutija


Dizajn kutije je lep ,ali nista posebno.Kada sam video kutiju ,malo sam se razocarao ,mislio sam da ce u pozadini biti nicija zemlja ,rovovi ,eksplozije na sve strane ,par drugih (zatamnjenih) aviona u pozadini ,nesto ,bilo sta da da neki znak da je ovo avion iz prvog svetskog rata ,ali nista od toga ,umetso uzbudljive pozadine ,imamo neke pasnjake... :bored:

Uputstvo

...Realno ,kutija je triler u poredjenju sa uputstvom...Coveceee ,kako je uputstvo dosadno! :bored:  Znam da je takvo uputstvo kod svih ekskluziva ,ali ipak... pogledajte kako je uputstvo izgledalo kod seta Sopwith Camel iz 2001. http://www.brickshelf.com/gallery/yorik/CreatorSets/3451/3451_instructionspage_640.jpg
Uputstvo je ,meni, totalno upropastilo proces gradnje ,samo sam gledao sto pre da zavrsim...

Set


(Ignorisite metar)


Odozgo
i odozdo

Prva stvar koju sam primetio je velicina  -avion je ogroman-50x40cm (ovo je jedan od onih retkih slucajeva gde je set veci od kutije )
Veoma interesantan stil gradnje ,spolja ne izgleda toliko interesantno ,ali mehanizmi unutar aviona su mnogo dobro osmisljeni ,a ima i nekih delova koji nizu zakaceni ni za sta ,sto mi se i svidja ,nekako daje taj utisak kao da se bavite modelarstvom zato sto se neki delovi uopste ne uklapaju na onaj standardan lego nacin.

Funkcije
Prednje krilo
Pre
Posle
Zadnje krilo
Pre
Posle

Zadnje krilo koje morate rucno pomerati

Funkcionalnost je neverovatna! Proces gradnje je bio bas zabavan kada je to u pitanju ,narocito u zadnjem delu zato sto ovakva resenja nisam uopste ocekivao.Ceo mehanizam se kontroilise putem ovog ,,dzojstika,,.

Kada dzojstik pomerate levo-desno ,pomerate prednja krila ,a napred nazad za zadnja.Dzojstik se moze pomerati u svim pravcima ,tako da mozete da kontrolisete sve istovremeno.

Kabina

Kabina je lepo odradjena.Nista posebno ,interesantno sediste ,1x4 tile sa odstampanom instrument tablom i dzojstik.

Motor

Motor dosta mocno izgleda.
..u akciji
Oruzje

Ovaj deo me najvise buni ...sta je ovo uopste.Ja bih rekao da je neuspesni pokusaj replike ,,Vickers\'\' mitraljeza (
http://www.landships.info/landships/weapon_articles.html# ) ,mada ,mozda je u pitanju ,,Lewis\'\' mitraljez ( http://www.landships.info/landships/weapon_articles.html#). Naoruzanje aviona mi je u sustini jedino razocarenje...

Krila(donji deo)

Krila su super! Malo je zeznuto spojiti gornja krila sa donjim ,ali nisam imao nekih poteskoca sa tim.

Tockovi i oprema za sletanje

Oprema za sletanje je napravljena iskljucivo od technic delova i spaja se sa telom aviona uz pomoc par crna technic pin-a.
Zahvaljujuci amortizerima ,ako nagnete avion na levo ili desno ,on ce se ispraviti i biti paralelan sa zemljom ,sto je jos jedan bonus.(ovo je vrlo mala funkcija ,amortizeri se pomeraju par milimetra...
Tockovi i nisu tako dobri ,bas se vidi da su iz 2 dela i uopste nisu igrivi ,mada ,ovo i jeste samo model za izlaganje ,tako da to ne bi trebalo da je problem.

Sve u svemu ,odlican set! Ja vrlo malo znam o avijaciji iz prvog svetskog rata ,a i ne interesuje me toliko ,ali to ne menja moje misljenje o ovom setu.Mozete da ga zgrabite i igrate se snjim ,ne brinuci o tome kako ce da se raspadne. 100$ za set od 883 dela ...pa po meni se isplati. Kao sto ranije rekoh ,dobjate 12 konopca sa studom na oba kraja (sto je jako skup element za proizvodnju),7 gumica ,8 srebrna elementa ,oko 50 1x3 tile-ova u tamno zelenoj i jos puno novih delova koji su tek do  skoro izasli.
Imam samo par zamerki u dizajnu ,ali te zamerke su u sustini nebitne kada pogledate avion u celini ,i pogotovu kad uzmemo u obzir da je avion funkcionalan. Definitivno ga preporucujem odraslima i tinejdzerima, ali ovaj set nije za malu decu ...kao sto su i napisali 14+.

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2013, 02:15:33:posle podne »
Vaso brate, sve je super, al edituj da se slike odmah vide.



klikni na sliku i izaberi copy image location i ubaci link izmedju zagrada i to je to.

link do ove slike je http://farm3.staticflickr.com/2806/9090285033_61b588221c_b.jpg

a ovako treba da izgleda kad sredis :-)


TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2013, 05:19:34:posle podne »
Super je recenzija,ja ti zameram samo sto nisi uradio ovo sa slikama sto ti je duke rekao jer sam moro svaku da otvaram pa da se vracam da citam.Inace super set i super recenzija.
Bas mi je drago sto si ti vlasnik jednog takvog seta.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2013, 05:53:56:posle podne »
Vaso, set kida, kao i recenzija! Blago si ga tebi :wink2:

A problem sa slikama moraš što pre da rešiš, ne ide više ovako :karate:

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2013, 08:35:27:posle podne »
Hvala ljudi ,a sto se tice fotki ,vec sam probao i nesto ne ide.Stvarno ne znam sta je u pitanju .

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2013, 09:11:34:posle podne »
Kad odes na ovaj link
www.flickr.com/photos/73714841@N02/9090286619/in/photostream/
klikni desni taster misa na sliku i izaberi neku rezoluciju
kad ti se slika otvori ponovno
opet desni klik i izaberi Copy Image location
onda taj link ubaci izmedju ovih uglastih zagrada

i to je to

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #6 poslato: Jun 21, 2013, 08:38:29:pre podne »
Hvala duke ,evo ,sada moze ljudski da se pogleda

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #7 poslato: Jun 21, 2013, 08:44:57:pre podne »
Vaso, avion je sjajan, sad sam se ja primio da napravim stuku i mesersmita iz ww2 :D
Super je review!
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #8 poslato: Jun 21, 2013, 09:24:44:pre podne »
Vaso, bravo za slike, još samo da staviš neku rezoluciju slika od barem 1024p :grin2:

Citat: \"dr.zli\" post=24739
Vaso, avion je sjajan, sad sam se ja primio da napravim stuku i mesersmita iz ww2 :D
Super je review!


Evo primera Štuke: http://www.flickr.com/photos/legouli/6989998359/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #9 poslato: Jun 21, 2013, 09:37:00:pre podne »
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #10 poslato: Jun 22, 2013, 08:38:10:posle podne »

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #11 poslato: Jun 22, 2013, 09:40:08:posle podne »
Ovo vec pripada temi tudje kreacije a ne racenziji nekog seta ...

Ђапето

  • Gost
Odg: 10226-Sopwith Camel
« Odgovor #12 poslato: Jun 25, 2013, 09:26:13:pre podne »
Одличан сет одлична рецензија! :love:

Много је боље овако кад се виде слике него кад су линкови.