Autor Tema: jos kockica  (Pročitano 1544 puta)

Banko

  • Gost
jos kockica
« poslato: Januar 04, 2013, 03:06:41:posle podne »
Pozdrav svim skockanim clanovima.
Pre par nedelja  brat mi posalje link na limundu za neki komplet kockica tema pirati ( set 6276 iz 1989 ) i tako me onda uhvatila neka nostalgija za kockicama, da smo brat i ja resili da ucestvujemo u licitaciji, medjutim cifra je brzo skocila iznad neke granice koju smo mi racunali da mozemo dobiti to jeftino… U svoj toj euforiji sam poceo da trazim po netu gde i sta ima od lego kockica da se prodaje/kupuje pa sam naleteo i na vas skockane :)

Ukratko nesto o meni, obozavao sam da se igram sa lego kockicama, poceo nesto pre osnovne skole,  zadnji put sam se igrao sa kockicama negde pred kraj osnovne skole, sad je to vec pre 10-11 godina, tada sklopio neki brodic od svih delova koje sam imao a od kojih je  retko koja imala veze sa brodicima  i uopste tom tematikom gusara/pirata, i sad taj brodic stoji u jednoj polici i skuplja prasinu. Nemam neku preteranu kolekciju kockica, u glavnom su to neki mali kompleti ( plus par nesto vecih koje je drugar ostavo kod mene jos od osnovne skole i neke rasparne kocke pretpostvljam iz nekih basic kompleta) evo i spisak, par njih nisu kompletni ali mislim da za sve imam i kutiju i uputstvo sacuvano. Sve to stoji u jednoj velikoj kutiji pod krevetom :)
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Banko

Moja omiljena tematika su bili castle i gusari/pirati  ali nikad mi se nije ostvarila zelja da dobijem brod da sklapam, tako da sam posle gore pomenute licitacije ( neuspesne sa moje strane, finanskijski ) resio da sve sto nisam imao napravim u lego digital designer-u. No primetio sam da nema bas svih kockica , bar ne iz tog perioda 1993-2001. ali sam se zadnjih par dana igrao malo u LDD i napravio neki brod ( napravicu zasebnu temu za to ). Mislim da cu se igrati jos sa LDD-om, pa cu postavljati neke radove ovde, ne znam samo koliko su popularni ti ldd radovi ovde kod vas?

Darth Vader

  • Gost
Odg: jos kockica
« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2013, 03:11:24:posle podne »
Dobrodošao!

Pogledaj ovu temu za LDD:

http://www.skockani.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=10&id=15728&Itemid=137&lang=sr


Ti,Profa21 i ja će mo se lepo slagati(što se tiče LDD-a).:smile2:

Banko

  • Gost
Odg: jos kockica
« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2013, 03:43:44:posle podne »
Hvala :)

Prelistavao sam malo forum ali nisam nesto video da ljudi kace svoje radove iz LDD-a, pa cisto da pitam. Upravo pravim temu pa cu okaciti svoje radove , kojih za sad ima samo 2 :D ali dobro mislim da ce biti vise ( zaludan svrseni student koji ceka posao, jel da, pa se ima vremena... )

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: jos kockica
« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2013, 04:15:05:posle podne »
Pozamašna kolekcija malih setova! Dobro došao nazad :smile2:

Još jedan ljubitelj LDD-a, sjajno! :laugh:

Što se tiše nedostatka delova u programu, ja sam taj problem prebrodio. Šta god da nedostaje, ja uzmem pa sam napravim. Jedva čekam da vidim tvoje kreacije :smile2:

Banko

  • Gost
Odg: jos kockica
« Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2013, 04:37:51:posle podne »
Hvala :wink2:
Pa da, nije se tad imalo para za nesto vise... nesrecne devedesete.
Pogledao sam tvoju temu, stvarno si se potrudio , svaka cast! Mada ono za delove kojih nema za sad trazim alternative , mada mozda pocnem i sam da ih pravim, kao sto si ti onu plocu sa uzvisenjem za 6277 Imperial Trading Post napravio sve od delova kao i prednji i zadnji deo za piratski broj, svaka cast jos jednom!

Napravio sam temu u delu Sopstvene kreacije.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: jos kockica
« Odgovor #5 poslato: Januar 04, 2013, 05:42:30:posle podne »
dobro nam došao!

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: jos kockica
« Odgovor #6 poslato: Januar 04, 2013, 09:41:40:posle podne »
dobro nam došao!
drago nam je da si se zarazio (opet). :wink2:

ako imaš neka pitanja, izvoli pa pitaj.

aca

  • Gost
Odg: jos kockica
« Odgovor #7 poslato: Januar 08, 2013, 09:36:04:pre podne »
Добро дошао!

Citat: \"Banko\" post=18689
Nemam neku preteranu kolekciju kockica


Ма хајде, молим те. Погледај колико их имам ја... :speechless:

Banko

  • Gost
Odg: jos kockica
« Odgovor #8 poslato: Januar 08, 2013, 11:06:31:pre podne »
hvala!

A mislio sam bas na kockikice ne na kolicinu kompleta, jer su 90% sve to oni najmanji kompleti.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: jos kockica
« Odgovor #9 poslato: Januar 08, 2013, 12:39:12:posle podne »
Citat: \"Banko\" post=18927
hvala!

A mislio sam bas na kockikice ne na kolicinu kompleta, jer su 90% sve to oni najmanji kompleti.


a-ha, graditelj u najavi :) :) :)

Banko

  • Gost
Re: jos kockica
« Odgovor #10 poslato: Januar 08, 2013, 12:53:46:posle podne »
od kad sam poceo da se igram sa kockicama , kad dobijem neki novi komplet(ic), sastavim ga, pozabavim se malo sa njim, i od sutradan to nikad  vise ( 99% slucajeva ) ne bude sklopljeno, vec napravim nesto svoje, i onda se zanimam sa time :) zato sam letos kada sam saznao za LDD bio odusevljen jer mogu da biram sta god hocu od kockica :D ( dobro ne sve, nema nekih starih, ali se snalazim ) ali opet nije to filing isti kao od pre kad prospem celu kutiju kockica na krevet pa satima vijam delove, smisljam, obrcem i okrecem i nerviram jer mi fali \"bas taj jedan deo\".

Mudri

  • Gost
Odg: jos kockica
« Odgovor #11 poslato: Januar 08, 2013, 10:15:17:posle podne »
Dobrodošao!