Autor Tema: naručivanje iz Beča - PaB čaše, setovi...  (Pročitano 24221 puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #15 poslato: Januar 06, 2013, 10:02:51:posle podne »
Citat: \"stonecoldcrazy\" post=18861
@djapeto
70500 - 11e
6009 - 53e
70000 - 11e

dakle cene bez dostave, koja je 6e čini mi se.

@milosh23
lego, amazon, ebay, bricklink, i još par prodavnica u gradu u koje moram da odem da bih video šta ima


Odlicno hvala za info ajde kad sumiras javi sta je najpovoljnije u nacelu me interesuje ovaj mali Chima setic za 11e...e probaj ako mozes da iskopas negde onaj najmanji Hobit set sa Bilbom i Golumom...

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #16 poslato: Januar 07, 2013, 10:23:48:pre podne »
Pa to su cene, za sada nema jeftinije, valjda zato što je novo. Dakle 70000 je 17e, samo ako bude više setova u porudžbini onda je moguće da bude manja cena jer kontam da se dostava plaća jednom, mada to nisam imao prilike da proverim. Zato u takvim slučajevima napišem + dostava.

Hobit 79000 je 14e + dostava (6e?), ne vidim da li ima jeftinije negde...

lesa0208

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 456
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #17 poslato: Januar 07, 2013, 10:36:59:pre podne »
ako je 14+6e za dostavu za 79000 to se i ne isplati uzmiati.

Mene intresuje 79003

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #18 poslato: Januar 07, 2013, 10:40:16:pre podne »
Pa da ali ako poruci nas 5-6 ili vise onda nije puno plus ako se uzme jos nesto :)...generalno na najmanjim setovima ne moze da se napravi neka usteda gde god da ih uzimas jer ta postarina taman doda do cene seta koliko je u radnji :sad:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #19 poslato: Januar 07, 2013, 10:45:09:pre podne »
@lesa0208 u pravu si, možda može da se nađe i bez dostave, ali to znači odlazak u prodavnicu...

79003 - 70e trenutno

@milosh23 upravo tako. Ja nikad ne bih naručio ništa ako se sa poštarinom ne isplati. Čak i kad mi treba neki ultra redak deo sa  bricklinka, nabacam još 10e bilo čega, samo da \"platim manje\" poštarinu.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #20 poslato: Januar 07, 2013, 10:49:10:pre podne »
@stonecoldcrazy A na koliko bi ti setova bio ogranicen za donosenje? U broju i kilazi? Cisto da ne bude nas 57oro se javi :smile2:  pa da na granici moras da pricas kako su pokloni za decu iz 16 brakova :tongue2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #21 poslato: Januar 07, 2013, 10:58:53:pre podne »
Pa nemam pojma, vidiš nisam razmišljao o tome... Kontam da bih sigurno mogao da ponesem 2 velika i 2 mala, dakle npr 2 Helms Deep ili 2x terentni voz. Ako se desi da se javi puno ljudi, ja ću u jednom trenutku reći \"ok, sad više nema do sledećeg puta\" :)

Najbolje je u svakom slučaju ako nije hitno, onda će stići pre ili kasnije. Ako je baš hitno, možda mogu i da pošaljem po nekim vozačima busa, ali to mi se ne sviđa naročito jer ne znam kolko će mi tražiti para (minimalno 10e garant), moram da idem da jurim taj bus i šta ako treba da se plati carina... Dakle bilo bi skuplje.... Zato je najbolje da ili ja donesem, ili neko koga poznajem. U stvari najbolje je da dođete u Beč i uzmete sami šta vam treba :)

U svakom slučaju, treba koristiti ove popuste kad ih ima... Ono što sam napisao u 2. postu ovog topica su neke cene koje mi se čine povoljnim. U najgorem slučaju uvek se bilo šta može naručiti sa lego.com, ali tamo nije uvek tako jeftino...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #22 poslato: Januar 07, 2013, 12:32:03:posle podne »
Da da cene su sasvim korektne jos ako bude neki dodatni popust kao u ToysRus pre mesec dana bilo bi super..:smile2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #23 poslato: Januar 07, 2013, 12:34:46:posle podne »
:) Ja ću se potruditi da kad naletim na neka sniženja update-ujem prvi post.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: naručivanje iz Beča
« Odgovor #24 poslato: Januar 07, 2013, 12:59:14:posle podne »
Ok thx :)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #25 poslato: Januar 08, 2013, 12:25:19:posle podne »
Dodao sam još jednu stavku u prvi post:

\"Cena uključuje isporuku do mene (ako naručim nešto online) osim ako drugačije nije naznačeno. Treba obratiti pažnju na to da cena može biti i manja ukoliko se naruči više setova iz iste online prodavnice.\"

Malo pojašnjenje na primeru:
Set xzy košta 5e u nekoj online prodavnici \"Pera\". Ja napišem da je cena tog seta 12e, jer dostava od \"Pere\" košta 7e. Isto kod \"Pere\" set qwx košta 47e, što znači da ću ja napisati da je cena seta 54e. U slučaju da neko naruči od \"Pere\" oba ova seta, ili dvoje ljudi naruči svako po set od \"Pere\" cena bi onda bila 47+7+5=69e pošto se dostava plaća samo jednom.

Ovo naravno zavisi i od politike prodavnice, da li naplaćuju dostavu po setu ili po narudžbini - neke prodavnice naplate materijal za pakovanje itd

Angeli

  • Gost
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #26 poslato: Januar 08, 2013, 12:40:18:posle podne »
\"thank you\" ne zato sto cu da porucujem, nego sto se toliko trudis ;) lepo :)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #27 poslato: Januar 08, 2013, 12:44:57:posle podne »
Ne vidim razlog zasto bi iko naplacivao dostavu po setu proveri ali sumnjam dostav:cry: a se koliko ja znam placa po narudzbini...ok da se cena dostave razlikuje zavisno od tezine/velicine narudzbine ali suludo bi bilo da naplacuju dostavu po komadu...zamisli da neko poruci 20 kesica onih minifigura i da za svaku naplate po 5-6e dostavu a svaka teska po 15g...
Sto se tice naplate pakovanja to je za ocekivati...posebno ako se porucuje od nekoga sa ebay-a...
Sto se tice ebaya to ni je zelim da gledam pogotovo americki...cega tamo sve ima po odlicnim cenama dodje mi da placem svaki put kad gledam

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #28 poslato: Januar 08, 2013, 12:49:58:posle podne »
Pa neke prodavnice na ebayu, amazonu, bricklinku naplacuju posebno dostavu. Neke imaju nesto tipa prvi paket 18e, svaka sledeca narudzbina 6e itd. Naravno za tako neke male stvari kao minifigs, ne verujem da bi neko bio voljan da pakuje 6 paketa po 15grama umesto jedan od 90...

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: naručivanje iz Beča
« Odgovor #29 poslato: Januar 08, 2013, 12:55:55:posle podne »
update cene za Helms deep, sada ima za 119e