Autor Tema: 9398 - 4x4 Crawler  (Pročitano 1294 puta)

Nicklord

  • Gost
9398 - 4x4 Crawler
« poslato: Maj 05, 2013, 10:47:30:posle podne »
Evo i moje prve recenzije, valjda ce ispasti dobra. Izvinjavam se zbog kvaliteta slika, mogle su biti bolje ali nemam fotoapart trenutno pa sam slikao mojom starom i pouzdanom htc \"divljom vatrom\" :wacky:

Set ima čini mi se oko 1300 delova sto nije mnogo delova za 170€, koliko na lego sajtu stoji ali dobija se 2l motora i servo motor koji trenutno nigde drugde ne mogu da se nadju. Dobija se i upravljac kao i reciver koji dodatno povecavaju cenu.

Pa da pocnemo od kutije. Kutija je bezrazlozno velika kao i za vecinu technic setova.
Slika cele kutije


Funkcije vozila.


Jos jedna slika kutije


3 lako razumljive knjige instrukcija



Mutna slika svih delova iz prvih kesica. :wacky:


Neki od zanimljivih i novih delova sto za mene sto ovako











Novi motori. Gornji je servo i donji je novi L motor


Veliki tockovi


Sam pocetak gradnje koja krece od servo motora koji moze da skrene samo do 45 stepeni u jednu stranu.


Diferencijal sa prednjom osovinom


Montirane su osovine. Do sada je 99 posto simetricno i jedino se razlikuje to sto na jednoj strani ima zute boje :grin2:


Montirani ogromni amortizeri, koji su zaista odlicni.


Skoro gotov prvi deo gde polako pocinje da se vidi velicina ovog modela.


Sve iz kesica broj jedan jedan je zavrseno i ostalo je samo jos \"telo\" da se napravi. Gradnja ovog je bila zanimljiva jer se koristi dosta tehnika koje nigde do sad nisam sreo. Zanimljivo mi je bilo i to sto se vise puta pravi potpora kako se ne bi sve raspalo i kako bi lakse stajalo.


Posle ovog sam napravio malu pauzu jer nisam mogao vise da sedim na podu pa sam nastavio na stolu gde imam taman toliko mesta da stavim sve kocke :grin2:


Pravljenje ovog dela je bilo jako dosadno jer nije bilo niceg tehnickog oko njega i verovatno cu probati sam da napravim moju verziju.

Gotova karoserija.



Dva dela se veoma lako stavljaju jedan na drugi a i veoma lako moze da se skine.

Gotov set sa sve daljincem


Valjda sam uspeo da prikazem koliko je ceo dzip pokretljiv.




To je to sto se tice pravljenja. Ono sto je zanimljivije kod ovog modela je sama voznja koja je mnogo zanimljiva. Najveca prepreka za sad koju je uspeo da savlada 15 cm visoka bila ali se nakon toga prevrnuo. Jako je spor ali je tako i pravljen ali i to moze da se promeni promenom odnosa zupcanika :wacky:  Planiram da napravim prepreke od lega i da napravim neki video da vam pokazem sta sve moze.

To bi bilo to. Ako imate nesto da pitate, pitajte slobodno :D Valjda nisam mnogo davio :wink2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: 9398 - 4x4 Crawler
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2013, 11:34:18:posle podne »
Dobar.Ajde neki snimak da ga vidim na nekom terenu u divljini Srbiji.:tongue2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Nicklord

  • Gost
Odg: Re: 9398 - 4x4 Crawler
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2013, 02:51:49:posle podne »
Napravicu po ovom blatu nemoj nista da brines :tongue2: Salim se, napravicu neki video kad bude lepo vreme napolju. Vozio sam ga svuda po sobi i napravio sam poligon od patika i mnogo je zanimljivo :laugh: