Autor Tema: 60051 - High-Speed Passenger Train  (Pročitano 1763 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
60051 - High-Speed Passenger Train
« poslato: Jul 21, 2014, 01:33:19:posle podne »
Posle 3 godine došli su nam novi city vozovi. Ovaj put ću predstaviti putnički.
Set ima 610 delova
3 minifigure
Cena u Nemačkoj je 119,99€, dok je u USA $149,99, što je već nešto približniji odnos, nego što smo navikli...
Da ne dužim, krećemo od kutije i njenog sadržaja






U jedinoj kesi bez broja na sebi dolaze sledeći delovi


Paket za motorizaciju


Uputstva i stikeri


Krećemo u slaganje stanice i pružnog prelaza od kese broj 1



Putnici



Gotova stanica




Gotov i pružni prelaz


Od kese broj dva krećemo sa slaganjem lokomotive




Mašinovođa










Za kompletiranje lokomotive biće nam potrebni i delovi iz kese broj 3


















Sada na red dolazi srednji vagon iz kesa 4 i 5








Lep detalj je nalepnica da mogu i bicikle da se ubace u voz, ali nažalost nije predviđeno mesto












Poslednji segment za slaganje je druga lokomotiva, koja je skoro ista kao i pogonska, s tom razlikom da pogonska ima PF elemente, a ova na tom mestu ima stolice...
























Kompletan set






Rezervni delovi...ovaj put ih i nema baš mnogo...



I na samom kraju, kako to već obično ide, nekoliko utisaka o setu...
Voz deluje kao reizdanje belog voza iz 2007. godine, s tim što ovaj ima nešto lepše linije.
„Njuška“ mu je dosta dugačka, pa hoće da zakači u krivini okolne objekte (kao npr stanicu koja je postavljena kao na prvoj slici kompletnog seta)
Sklapanje samog voza je dosta jednostavno i verovano bih posle prvog sklapanja mogao da ga sastavim bez uputstva.
U voz je lako dodati svetla i još jedan motor/battery box/ir receiver u drugu lokomotivu.
Crveni putnički voz iz 2010. je po mom mišljenju bio bolji od ovog.
Recenzija je urađena na skockanom stolu broj 15/21.

Ako imate nekih dodatnih pitanja, tu sam  :wink:



Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 60051 - High-Speed Passenger Train
« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2014, 03:10:36:posle podne »
Hvala na odličnoj recenziji  :smilie:

Sam voz mi izgleda simpatično, a verujem da nije bolji nego prethodna dva (beli i crveni), što je prosto šteta  :sad:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 60051 - High-Speed Passenger Train
« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2014, 03:28:44:posle podne »
Lep prikaz. Ovo je prvi prikaz ovog voza koji sam pogledao, tako da smo dosta brzi kad su u pitanju nove stvari  :smilie:

Sam voz je u odnosu na onaj beli od pre par godina tacnije 2007, mnogo lepsi. Sta vise, kako je vrlo jednostavan, deluje odlicno sto je posledica dobrog kombinovanja boja i vrlo pristojnog "kljuna". Problem velike njuske lokomotive prilikom kretanja mogu potvrditi da je veliki problem. Na nasoj 2,3 izlozbi pravio sam ugaonu planinu  - krive sine su prolazile kroz nju. I to onaj prvobitni iz 2007. Trebalo je unutar planine i na ulazima u tunel ostaviti bas bas puno prostora  kako bi njuska prosla.

Jedina zamerka, iako nije bas primetno, je da su trebali na vratima za prelazak iz vagona u vagon da stave 1x2 log brickove umesto obicnih 1x2 , deluje lepse i realnije (kao u Ice vozu iz 2004te).




dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 60051 - High-Speed Passenger Train
« Odgovor #3 poslato: Jul 21, 2014, 04:48:14:posle podne »
Prethodni beli voz sam samo jednom ili dva puta ba kratko drzao u ruci, nisam imao prilike da ga sastavljam, pa ne mogu da dam definitivnu ocenu koji je bolji, ali je ovaj lepsi...

Sto se tice crvenog putnickog, po mom misljenju je bolje uradjen od ovog i ima cini mi se solidno vise delova za iste pare...

Mana sva tri je sto nijedan nema vrata, kako bi putnici usli u voz...

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 60051 - High-Speed Passenger Train
« Odgovor #4 poslato: Jul 21, 2014, 06:23:56:posle podne »
Mana sva tri je sto nijedan nema vrata, kako bi putnici usli u voz...

Prilikom jurenja delova za moje MOC plave vagone prosle godine, cini mi se da je za poslednjih 20tak godina jedini putnicki koji je imao vrata je Emerald night voz. Doduse Brick built vrata. Ona klasicna vrata bi naravno delovala bzv a i previsoka su. Lego je malo lenj da izbaci neka malo modernija vrata, cak bi mogli da naprave neka klizna buduci da su u pitanju moderni vozovi.

Problem je za realisticnost sto su vagoni poslednje decenije (pa i duze) jedva visoki kao minifig koji stoji, pa se postavlja pitanje visine tih vrata i visine samog ulaza za minifig

Emerald Night

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.018
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 60051 - High-Speed Passenger Train
« Odgovor #5 poslato: Jul 21, 2014, 06:33:59:posle podne »
Odlicna recenzija. Voz deluje dosta lepo i osecam da ce biti atrakcija na sledecim izlozbama.
Mana ili prednost manje delova = laksi i brzi voz.  :grin2:

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: 60051 - High-Speed Passenger Train
« Odgovor #6 poslato: Jul 22, 2014, 08:43:43:posle podne »
pošto sam slučajno imao u rezervi jedne lego lampice, ugradio sam ih vrlo jednostavno u ovaj voz...

delovi koje je potrebno skinuti, kako bi mogli da ugradimo lampice...za ir receiver je ostao zakačen jedan 1x4 tile, sa studovima na krajevima, kakav se vidi na slici


lampice ugrađene


vraćeni svi delovi voza na svoje mesto