Autor Tema: LEGO 8070 Supercar - Drugi put  (Pročitano 1541 puta)

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
LEGO 8070 Supercar - Drugi put
« poslato: Decembar 29, 2012, 06:21:17:posle podne »
После ТехникКинга, ево и мене са овим сетом. У питању је, у неку руку, био Новогодишњи поклон, али, пошто сам га купио сам себи, решио сам да га отворим раније. Деда је мало љут. :santa:  :laugh:

Први утисак је величина: најпре кутија ширине скоро 60cm, са сликом аутомобила у натприродној величини, а прво што упада у очи кад се отвори комплет су оогромни точкови (висине скоро као две фигурице)!

Делова је много, преко 1200, а упутства су подељена на три књижице са укупно више од 200 страна. Морам признати да ми је за састављање требало доста више него техникКингу, неколико дана по неколико сати, вероватно због мог мањег искуства, а можда и зато што сам време за ЛЕГО налазио око (и иза) поноћи, па ми концентрација није увек била на завидном нивоу. У сваком случају, то време је проведено јако лепо, јер је модел механички врло интересантан (поготово мени, коме је велики број делова био сасвим нов) и стално сам га окретао, чачкао, гледао како \"мењач\" пребацује погон са једног дела на други...

Крајњи резултат је јако леп, чврст, тако да га без страха можете преносити, притискати да видите амортизере на делу и томе слично, и ради врло глатко. Наравно, остаје жал што се овај \"моторизовани\" модел на крају ипак покреће само гурањем (барем без накнадних модификација), али би то подигло цену, која је овако релативно пристојна с обзиром на број делова (а ето и накнадног пројекта). V8 мотор чији цилиндри раде док се ауто креће су феноменалан детаљ, а једино што мислим да фали је што волан служи само за украс, тј не окреће се заједно с точковима. Иначе, било би занимљиво да постоје неки провидни, затамњени панели којима би се покриле хауба, гепек и кров, мислим да би модел деловао природније и био би у складу са правим супераутомобилима, а и даље би се могла видети механика у њему.

А сада слике у различитим стадијумима довршености:

Састављање креће од \"мењача\" који контролише функције које врши мотор и један је од најинтересантнијих делова аутомобила:



Затим се око \"мењача\" полако гради шасија:



Још један мени врло интересантан део, диференцијал, који омогућава да се при, рецимо, скретању, точкови окрећу различитом брзином, уместо да проклизавају:





Овде је механички дао аутомобила скоро готов:



Мотор са доње стране, са које се лепо види \"тајна\" његовог функционисања:



Након монтирања мотора, остаје још само каросерија, тако да се овде већ могу додати точкови и испробати како све функционише:



Додуше, мало финог подешавања није на одмет:



Крајњи резултат:








TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: LEGO 8070 Supercar - Drugi put
« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2012, 07:01:39:posle podne »
Nema bas puno slika ali si mnogo bolje opisao diferencijal i sve te stvarcice od mene jer meni to nista novo.:grin2:

Bas mi je drago sto si uzivao u setu i sto ti se svidja.:smile2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: LEGO 8070 Supercar - Drugi put
« Odgovor #2 poslato: Januar 12, 2013, 11:51:26:posle podne »
Пошто сам сложио и Б модел, решио сам да поделим и те слике. Састављање је слично као и код главног модела, нема неких посебно специфичних фора и све функционише на мање више истим принципима као и код А модела, иако је мотор једини неизмењени склоп. Користи се нешто мање делова, \"мењач\" бира између свега две функције и има детаља који мало штрче и говоре да је ово Б модел, али све у свему и је и Роудстер/Хотрод сасвим занимљив и изгледа веома добро. :smile2:

Слике склопљеног модела:


















dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: LEGO 8070 Supercar - Drugi put
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2013, 12:04:33:pre podne »
divni su modeli i slike, iskreno jedva cekam da moj klinac odraste da mozemo da se igramo zajedno :grin2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: LEGO 8070 Supercar - Drugi put
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2013, 12:23:10:pre podne »
Једини зез је био што сам, након што сам завршио конструкцију, приметио да мотор није повезан са осовином која би требало да га покреће и није ми било баш лако да га ишчупам, наместим и вратим без растурања комплетног предњег дела. При том сам то морао да урадим два пута, пошто се први пут при убацивању осовина опет некако откачила. :nerd: :smile2:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: LEGO 8070 Supercar - Drugi put
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2013, 12:36:32:pre podne »
Opa, čita se Pop Sci! :nerd: Znači da ipak nisam jedini... Kada se očekuje drugi broj?

Off na stranu, ovaj drugi model mi se sviđa više nego osnovni, valjda zbog prezasićenja... Sjano!
...и нестадох у измаглици...

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Re: LEGO 8070 Supercar - Drugi put
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2013, 01:25:54:pre podne »
Не знам за наредни број, мислим да је прошли изашао средином децембра, па се надам да ће ме нови сачекати кад се вратим у БГ наредне недеље. :smile2: Мало ми је чудно да немају сајт, чак ни на Фејсбук страни нема такорећи никаквих информација.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: LEGO 8070 Supercar - Drugi put
« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2013, 01:34:06:pre podne »
Ja citam posci na netu tj.ima stranica njihova tako da imate jos jednog druga.Inace ja sam ovaj model doneo sad na izlozbu i meni se vise svidja nego osnovni i s mojim iskustvom mnogo je komplikovanjie i zanimljivije slaganje.:grin2:

http://www.popsci.com/node

Izvoli link do sajta.Puno kul stvari mogli bi temu da otvorimo na ovo.:cool2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/