Autor Tema: 75024 - HH-87 Starhopper  (Pročitano 1092 puta)

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
75024 - HH-87 Starhopper
« poslato: Mart 01, 2016, 09:05:46:posle podne »
Pozdrav svima!!!  :smilie:
Ovog puta cu vam predstaviti manje poznatog lovca,koji se koristio u klonovskim ratovima.
Ako ste se ikada pitali kako izgleda i da li postoji starfighter koji brani nebo iznad gradova koje poseduje porodica Hutt,sada imate priliku da ga vidite i malo bolje upoznate.  :smilie:
U pitanju je HH-87 Starhopper.


Kao sto svi znamo postoji tamna i svetla strana,ovaj Zvezdani skakavac nije pripadao ni jednoj od te dve strane  :grin2:
Izmedju dobre i lose strane,postoji neka sredina,a u tu sredinu spadaju pirati,placenici,kao i mocne porodice koje su vladale planetama i gradovima, a nisu htele da se pridruže ni jednoj od te dve strane.

Ovaj maleni lovac je pripadao porodici Hutt,ali su ga koristili i Zigerijanci,tacnije Zygerrian Slave Empire.
Patrolirao je nebom iznad Nal Hutta i Tatooine-a.
Starhopper-om su uglavnom upravljali piratski piloti,a kao sto svi znamo pirati su kockari,tako da se ovaj brod cesto puta nalazio na kocki i bio izgubljen na istoj.  :grin2:
Bio je cesto koriscen u lovu na Hutt-ove duznike i dobro je vrsio svoj posao.

Ova slika odlicno pokazuje izgled njegovog motora.Nije imao veliku brzinu i okretnost kao republicki lovci,ali je zato mogao da prelazi mnogo vece rute od njih i imao je dosta cvrsci oklop.

Napravljen je tako da podizanjem krila na gore prelazi u landing mode,sto je prakticno i samim tim je moglo mnogo vise da ih stane u hangare u kojima su se nalazili:

U kabini ima mesta za jednog pilota,ali na zadnjem delu lovca,ispod motora,se nalazi prostor u kojem mogu da se prevoze pirati,kao i njihovo oruzije i oprema.

Starhopper-a ne treba uzimati zdravo za gotovo kada je u pitanju borbena sila sa kojom raspolaze.Na njegovim krilnim nosacima se nalaze po dva topa,znaci dva topa sa jedne i dva topa sa druge strane.Ne poseduje nikakve raketne sisteme.
Na ovj slici vidite kako se proveo najbolji pilot klonova Warthog koji je upravljao Z-95,nije bio unisten,ali je bio iskljucen iz borbe:


E sada prelazimo na lika koji je po mom misljenju najzanimljiviji u doba klonovskih ratova.
U pitanju je Cad Bane:

Ako bi me pitali koji mi je omiljeni lovac na ucenjene glave,sigurno bih vam odgovorio da je to Cad Bane.
Veliki sesir,cizme sa mlaznim pogonom,dva elegantna pistolja,bacac plamena i cackalica u ustima su stvari koje su krasile ovog placenika,kao da je dosao sa nekog svemirskog divljeg zapada  :laugh:
Posle smrti Jango Fett-a,bio je vodeci lovac na ucenjene glave.
Neverovatno snalazljiv i opasan lik,sa velikim postovanjem su mu se obracali Palpatin i grof Duku,jer su znali da ne postoji misija koju on ne moze da izvrsi,ali su bili svesni da moraju mnogo da plate ako hoce da ga unajme.

Velike muke je stvarao odredu dzedaja,mozda vece nego bilo koji lik ikada,
Upao je u hram dzedaja i dobar deo njega digao u vazduh da bi uzeo holocron koji je bio potreban imperatoru,krao je decu koja u sebi poseduju silu i koja su trebala da postanu dzedaj vitezovi,naravno i na tu misiju ga je poslao imperator.Kidnapovao je i zarobio dobar deo senata ukljucujuci i kraljicu amidalu,bio zaduzen za oslobadjanje Jabbinog sestrica Zero the Hutt-a iz zatvora,bio je glavni u misiji u kojoj je sa svojim klanom trebao da kidnapuje Palpatina.
Ovo su samo neke misije u kojima je on ucestvovao.

Pored svega toga dzedaji nisu znali kako da mu stanu na put,jer je on svaki put uspeo da pobegne.Znao je i dobro da barata svetlosnim macevima,koje je vesto oduzimao dzedaj vitezovima:


Preporucujem svima da odgledaju epizode u kojima se on pojavljuje,po onome sto je uradio,nekima spada u najboljeg lovca na ucene u SW univerzumu.


U ovom setu ga dobijamo u ovoj varijanti:


Na kraju vam predstavljam ne tako popularnog lovca na ucene,koji je sasvim slucajno imao veliku ulogu,u pitanju je Rako Hardeen:

On je ljudskog roda i dolazi sa planete Concord Dawn.
Obi Wan je uz pomoc Yode i Windu-a iscenirao da ga je ovaj lovac na ucene ubio,a u stvari im je ovaj lovac na ucene trebao,da bi Knobija uz pomoc medicinske metode preobrazili u njega.To im je bilo potrebo da bi Kenobi bez ikakvih problema dospeo u zatvori i dosao do podataka o kidnapovanju Palpatina.Kenobi je u zatvoru morao da se snalazi i dokazuje ljudima koje je on uhapsio.Uz pomoc Cad Bane-a i Moralo Eval-a bezi iz zatvora i ulazi u klan za kidnapovanje senatora.

Naravno Anakin za sve ovo ne zna i sve vreme juri svog ucitelja misleci da je Rako Hardeen.To je negde i probudilo njegov bes i ova misija je jedna od razloga sto se u Anakinu probudila mracna strana i zelja za osvetom.

E sada da predjemo na set  :laugh:
Sastoji se iz 362 dela.
Ima 7 nalepnica.
Dobijaju se 3 figurice,koje su ekskluzivne i samo se u ovom setu mogu naci,Cad Bane-a mozete naci u jos par setova,ali ne u ovakom izdanju

Izgled kutije:



Minifigurice su sjajne: Cad Bane, Obi Wan ( Rako Hardeen ) i Nikto Guard:



Star Hopper je stvarno dobro napravljen:




Landing mode:



Izgled kabine:




Naoruzanje:

Na prvi pogled izgleda kao da moze da se rotira za 360 stepeni,ali je u stvari dobro fiksirano i ne pomera se.
Sva cetiri topa su ustvari flick fire missiles,ja nesto nisam ljubitelj toga,ali vec smo se navikli na to. . .

Izled motora:



Na kratko prelazimo na izgled speeder-a koji se takodje nalazi u ovom setu:



Speeder je sasvim solidno napravljen i korektnog je izgleda  :smilie:

E sada mozda i jedna od boljih forica u zadnje vreme  :grin2:

Na zadnjem delu se nalazi prazan prostor,u njega treba staviti speeder sa sve figuricom i bez naoruzanja:



Pritiskom ove sive glatke kockice koja se nalazi na gornjem delu lovca,odmah iznad kabine,oslobadjamo speeder sa figuricom tako da se on skoro uvek normalno prizemlji ( ako ga pustate sa neke vece visine onda nece,ali ako je u pitanju 20-30 cm od povrsine onda ce speeder normalno sleteti ) i vasa figurica bounty hunter-a je spremna za akciju.  :smilie:




Izgled donjeg dela Starhopper-a:
 

Uputstvo,visak delova i podloga za nalepnice:


I za kraj izgled Starhopper-a u napadu:


Ako ste kao i ja ljubitelj Jabba Hutt-a,pirata i bounty huntera,onda vam definitivno preporucujem ovaj set.
Nije toliko poznat lovac ali ima sjajne forice i lepu boju.
Sadrzi tri figurice koje su fenomenalne i imaju odlicno naoruzanje.
Ja bih ga ocenio 7,5 ili 8.
Ima par mana: ne mogu sve tri figurice da stanu u Starhopper-a,nije ni predvijeno,ali to deca vole,pa moram da napomenem.
Oruzije koje poseduju minifgovi ne moze da se stavi u lovca pa cete morati da ga odlozite sa strane.
I mozda najveca mana ovog seta je to sto Rako Hardeen ( Obi Wan Kenobi ) nema svoju kacigu,koju poseduje u crtacu.

Ali nije lose sto na speeder mogu da stanu sve tri figurice  :laugh:


Toliko od mene,ako nekoga nesto zanima slobodno neka pita.  :smilie:
Sami ocenite set,ja sam dao neko moje misljenje.
Nadam se da sam vam set kroz recenziju priblizio i da sam vas malo upoznao sa nekim ne tako popularnim likovima,kao i sa samim lovcem  :smilie:

Do sledeceg vidjenja vas pozdravljam i neka sila bude sa vama  :wink:
« Poslednja izmena: Mart 01, 2016, 11:16:54:posle podne SithLord »

Darth Nikola

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75024 - HH-87 Starhopper
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2016, 02:18:54:posle podne »
Odlican set i odlicna recenzija :grin2: i odlican cad bane :wink:

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75024 - HH-87 Starhopper
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2016, 04:31:10:posle podne »
Hvala Nikola  :smilie: Cad Bane je legenda  :smilie:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75024 - HH-87 Starhopper
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2016, 08:03:13:posle podne »
Radis jako lepo recenzije, uzivam da procitam i pogledam kao neko ko nije SW kolekcionar.

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: 75024 - HH-87 Starhopper
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2016, 08:45:32:posle podne »
stvarno lep prikaz, kao i uvek.
svaki put naučim(o) nešto novo.

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75024 - HH-87 Starhopper
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2016, 08:54:07:posle podne »
Hvala vam ljudi  :smilie: Stvarno mi je drago da to cujem i da vam se svidjaju moji prikazi setova :smilie:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75024 - HH-87 Starhopper
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2016, 08:03:08:posle podne »
odlican i yanimljiv prikay, svaka cast!  :smilie:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75024 - HH-87 Starhopper
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2016, 11:10:15:posle podne »
Hvala Zli!  :smilie: