Autor Tema: MOC Kancelarija šerifa na Divljem zapadu by Bnesty  (Pročitano 1335 puta)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
MOC Kancelarija šerifa na Divljem zapadu by Bnesty
« poslato: Oktobar 21, 2014, 12:41:20:pre podne »
Ovih dana dobih inspiraciju da napravim još jedan Western MOC.

"Kancelarija šerifa na Divljem zapadu"



Obično od ideje pa do realizacije izmenim "sto puta" izgled MOCa
ovog puta je "oblikovanje" išlo vrlo brzo. Naročito me je obradovala činjenica da dok je gradnja MOCa odmicala , nije bilo potrebe za nabavkom delova  :smilie:

Gradnja ovog MOCa,  tj Kancelarije šerifa , trebala je da ispuni par ciljeva:
- da moja Western diorama dobije kancelariju koja je nešto veća od Western seta iste tematike
http://brickset.com/sets/6755-1
- da "stilski" bude u duhu originalnih Western setova iz 90tih, i stila gradnje koji je Lego negovao uopšte 80tih i 90tih. 
Pre toga sam razmišljao da MOC bude u stilu Modularne western kuce, mnogo masivnija, sa više detalja na fasadi  i sl. Odustao sam, bar za sada, i zbog limita  u delovima a i zbog uklapanja sa ostatkom Western eksponata

- i kao što sam spomenuo, bio mi je važno da ovog puta MOC ne zahteva i dodatne delove.






Sprat  je "namerno" ostavljen kraćim kako bih se izbegao utisak da gradjevina deluje "kockasto" ukoliko bi bilo  2x2 kom log  panela





Pogled na prizemlje. Šerifov sto, klupa za stranke, držač za puške i naravno pritvor



Radi lakšeg manipulisanja i ubacivanja u zatvor, pored zvaničnih vrata, ima i mogućnost skidanja zadnjeg zida


Na spratu je krevet i polica sa pićem. Treba malo odmoriti, i dušu a bogami i gušu  :wink:


Što se tiče boja delova, koristio sam kako staru braon i sivu boju tako i delove u ovoj nazovi novoj reddish brown i bluish sivoj boji .

Pre 5-6 godina tvrdio bi kako nema šanse da mešam ova dva sistema boja. Moram priznati, pomešano deluju mnogo relističnije. A i ovo je MOC. Da je u pitanju neki lego set, mislim da bih poludeo da vidim pomešane sive i braon, stare i nove  :wink:
« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2014, 12:49:39:pre podne bnesty »

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.289
    • Pogledaj profil
Odg: MOC Kancelarija šerifa na Divljem zapadu by Bnesty
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 21, 2014, 05:37:42:pre podne »
Da, da, vrlo dobar napredak, po sopstvenom priznanju i delima-pravi mocerski duh!
Što je samo još jedan ogroman dobitak/boljitak za ekipu!
Samo napred Bole, odlično!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOC Kancelarija šerifa na Divljem zapadu by Bnesty
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 21, 2014, 03:34:21:posle podne »
Lepo izgleda Bole!

Znam da si hteo da napraviš da izgleda kao set iz 90', ali pošto je ovo ipak moc ja bih ubacio tu dosta tileova u unutrašnjosti, mnogo je lepše sa njima kad se radi, a neće mnogo odudarati od izgleda 90'.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOC Kancelarija šerifa na Divljem zapadu by Bnesty
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 21, 2014, 04:11:54:posle podne »
Misliš da napravi kao pod od dasaka od tajlova?

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOC Kancelarija šerifa na Divljem zapadu by Bnesty
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 21, 2014, 04:35:08:posle podne »
Misliš da napravi kao pod od dasaka od tajlova?

Da. Ili od nekih sivih tileova kao nek budu kamene ploče, ako neće daske. Takođe, sto, klupa, krevet sve da bude SNOT. Ja bih tako uradio  :wink:

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOC Kancelarija šerifa na Divljem zapadu by Bnesty
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2014, 04:37:59:posle podne »
U to vreme je mnogo veća verovatnoća da je bila nabijena zemlja nego kamene ploče. A što se tiče ostalog nameštaja, ok da se potajla, ali to nije SNOT - SNOT podrazumeva da se gradi u pravcu da studovi nisu na gore. Jedino što bi onda baš dosta odskakalo od ostalih setova iz tog perioda (a i setova uopšte...), pa verovatno Bole zato i nije hteo to da radi.

Dzoni

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.003
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: MOC Kancelarija šerifa na Divljem zapadu by Bnesty
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2014, 04:54:50:posle podne »
Ok, ja sam mislio da je SNOT da se ne vidi stud na kreaciji, tj. da je sve prekriveno tileovima. Na nekoj većoj western diorami se ta unutrašnjost ne bi mnogo ni videla i onda ne bi odstupala od stila 90' setova (ako bi se radio tile fazon), pa je nebitno da li je rađeno tileovima, ali za ovakve prezentacije kreacija kad su same i u krupnom planu sa tileovima je lepše  :smilie:

pera01

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: MOC Kancelarija šerifa na Divljem zapadu by Bnesty
« Odgovor #7 poslato: Decembar 11, 2014, 09:42:13:posle podne »
super je