Autor Tema: Kupovina lego kockica  (Pročitano 4271 puta)

Angeli

  • Gost
Kupovina lego kockica
« poslato: Februar 02, 2011, 05:10:58:pre podne »
koja su vasa iskustva & saveti vezano za kupovinu pojedinacnih kockica? (ne pricamo o setovima)

voleo bih da kupim mnogo 1x2 brick kockica (crvenih)
po cenama, nekih 10.000 kockica, sa dogovorom sa prodavcem i eventualnim popustom izaslo bi oko 80 do 100e (koriscene - used)
sa 10.000 kockica ne bih vise ikada razmisljao imam li dovoljno da zavrsim dvorac.

sve ostalo bi moglo da se izracionalizuje ili da se dokupi u malim kolcinama od 100 do 200 komada, ali ovih 1x2...

kako nabaviti? Lego cene su i po deset puta skuplje od bricklinka, tako da se od njih ne isplati narucivati (cak ni lugbulkom, sem ako nisu u pitanju specijalne boje, a crvena nije)
sa druge strane, naruciti da se posalje toliko kolicina kockica preko bricklinka je takodje suludo, jer bi me carina i postarina zavile u crno (sigurno barem 200% bi ispalo skuplje, ako ne i vise, jer su te kockice bash teske)

drugim recima, sem da narucim u inostranstvu pa da odem licno po njih, imam li jos neko resenje?
a ako nema, gde naruciti? uzeti u obzir cennu puta, najjeftinija je Hrvatska i Madjarska, ali prodavci na bricklinku u Hr nemaju ni priblizno, a prodavac u Madjarskoj koji vazi za najopskrbljenijeg rekao mi je da trenutno ima tristotinjak komada i to je to (mada, do budimpeste bih otisao i vozom, kad je karta oko 20e

saveti? misljenja? fotografije?

sa tom kolicinom kockica i odmorom od dve nedelje mogao bih da napravim dvorac koji je tri puta vishi i shiri od trenutnog :)

Angeli

  • Gost
Odg: Kupovina lego kockica
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2011, 01:48:07:posle podne »
nasao sam u Poljskoj prodavca, 10.000 oko 140 e
probacu malo da se cenkam, da mi npr za 150 da to i jos npr 2000 plavih, ili da dobijem popust od 20%

sad, problem je preneti: posta ne dolazi u obzir, posto je 10.000 kockica oko 8 kg, sto je samo po sebi dosta za postarinu, + carina bi me bukvalno odrala, sve zajedno, po mojoj proceni, izaslo bi oko 400 e (kockice+postarina+ carina (i lezarina i njihove takse na takse)+ osiguranje), tako da su mi opcije da odem da donesem (povratna avionom 100e i mozes 20 kg prtljaga), ili busom (150e) ili vozom (u jednom pravcu 50e, ali dosta presedanja i zezanja)

ili, da neko ko je vec u poljskoj pri dolasku donese, ili da mi zapakuje na bus, i da 20-30e vozacu (ili ja, kad stigne:)

sta vi mislite o svemu ovome?

aca

  • Gost
Odg: Kupovina lego kockica
« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2011, 09:20:58:pre podne »
Ангели, видим да ти нико не одговара.

Можда нисам открио Америку, ал\' да пробам.
Каква је ситуација са царином у суседним земљама? Нпр. ако имаш рођаке у Босни или Хрватској, наручиш тамо па онда пренесеш у Србију?

Angeli

  • Gost
Odg: Kupovina lego kockica
« Odgovor #3 poslato: Jul 13, 2011, 10:47:05:pre podne »
pa za Bosnu ne znam, za Hrvatskoj jedino imas Brick arhitect, ali je dobro opremljen, narocito kad se uzme u obzir da je ovo balkan; pritom, i proveren je, uzeo sam jednom od njega, bez problema

budi stalno u toku, ovde na forumu ili privatno preko poruka&piva, uzimamo svremena na vreme kockice iz inostranstva, u zadnje vreme je to malo zaledilo sobzirom na krizu, ali cim malo dodjemo sebi uzimace se vise, nadam se :)

a sto se tiche carine, ako neko moze da ti prenese, nije problem. takodje, na manje pakete ne placas carinu (pretpostavljam da neces naruciti kod brick aritechta za vise od par deseetina eura :))

aca

  • Gost
Odg: Kupovina lego kockica
« Odgovor #4 poslato: Jul 13, 2011, 11:50:34:pre podne »
Нисам мислио на Bricklink продавнице у суседству, него сам да наручиш да ти се испоручи у суседство па да преузмеш или да ти неко донесе. Јесте да је масирање, али можда се исплати.