Autor Tema: Lego radnja u Budimpešti  (Pročitano 11234 puta)

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Lego radnja u Budimpešti
« poslato: Avgust 16, 2012, 08:27:34:posle podne »
U septembru se otvara zvanična LEGO radnja u Budimpešti! Nadajmo se da će imati PaB :love:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #1 poslato: Avgust 16, 2012, 10:28:21:posle podne »
O daaaaaaaaaaaaaa.Idem cim otvore.To mi reciiiiiiiiiiiiiiiii...:love: :love: :love:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Angeli

  • Gost
Re: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #2 poslato: Avgust 16, 2012, 10:35:45:posle podne »
to je za 13 kratkih dana :)
A koliko je voz do Budimpeste?
odo da vezbam sa dva puna ranca peska,da mogu da isteglim ;)

zamisli, PaB, na 4 sata voznje od kuce :) e-hej :)

Kazes devojci : \"ej draga, vodim te na Palic za vikend, da se opsutis\", i sa Palica je to pola sata, sat voznje heheheh

sjaaaaajna vest, ako bude PaB :)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #3 poslato: Avgust 16, 2012, 10:38:47:posle podne »
Pa cale mi izvadio pasos,za 10 dana se vracam s mora,a parica sam nesto nakupio pa da li je moguce.
Kad krene skola pa se pokazem ima svaki vikend da pada po jedna Pab casa ili kako to ide.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #4 poslato: Avgust 16, 2012, 11:04:59:posle podne »
Vozna karta je oko 15 EUR u jednom pravcu valjda, samo voz putuje beskonačno dugo (tipa 8 sati) i mislim da mora da se preseda u Subotici ili Segedinu.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #5 poslato: Avgust 16, 2012, 11:19:39:posle podne »
ja sam nesto istripovao i pomesao Budimpestu i Segedin - Segedin je 4 sata od bg-a, do Budimpeste ima duze

ali sa druge strane, u Budimpesti se nalazi ona pijaca na kojoj imaju one cetiri tezge gde prodaju lego kao kromipir - na kilo, + Imam tel, mejl i adresu jednog od ta cetiri prodavca, koji ima punu kucu lego kockica, drzi ih u dzakovima na svakom koraku, i on i porodica zive od prodaje, i nudi dobre popuste kada banes na gajbu i pokupis tako, na kilo (to je onaj od kojeg kokikula uzima lego, ali jedno 50% jeftinije, sobzirom da on uracuna i troskove puta do tamo, carinu (strah:)) i zaradu

Sem njega i \"fedibeka\" prodavnica je u budimpesti, i taj prodavac je uvek bio vise nego spreman na popuste i dogovore

Racunao sam sa ortakom, do Budimpeste i nazad kolima je 72 e, benzin, putarine i sl

Cetvorica u kolima, bice kola malo teza i malo veca potrosnja, ali to je i dalje jeftinije od voza. Ubacimo nazad moja tri para peraja, par peskira ikupace gace, i kad pita \"kuda momci\" \"na turnir u podvodnom hokeju\", onda se oni bog zna kako zacude kakav je to sport, pricaju minut dvai kazu \"aj, prolazi\" i mi prodjemo sa 120 kila kockica nazad :)
i 20 PaB casa sa sitnicama :)

...ah, snovi :))))

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #6 poslato: Avgust 16, 2012, 11:26:11:posle podne »
Nah, do Segedina je oko 2 i po sata, plus granica (koliko se zalomi). Manje od 4 osim ako nije baš gužva. Nas je benzin + putarina do Segedina izlazila oko 60 EUR, tako da mislim da bi do Budimpešte ipak bilo malo više od 72 (pošto treba uzeti i vinjetu za auto put kroz HU), ali svakako mislim da se isplati ako idu 4 čoveka.

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Re: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #7 poslato: Avgust 17, 2012, 09:03:51:pre podne »
Sudeci po tekstovima na facebooku i ostalim tekstovima koje sam procitao, mislim da ovo nece biti oficijelni LEGO Shop. Cekamo pa cemo da vidimo. Osim u USA, Nemackoj, Danskoj i GB TLC nema u drugim zemljama svoje prodavnice.

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #8 poslato: Avgust 17, 2012, 09:41:40:pre podne »
to i ja mogu da potvrdim - recimo u rusiji kao ima oficijalnih lego radnji, koje su pritom najskuplje, nema PaB a u pitanju je u stvari franshiza - znaci sindrom zare - nije zara dosla nego je miskovic doveo pa kosta 30% vise nego bilo gde drugde. ne bih se nadao previse, jedino ako je na spisku lego stores na oficijalnom sajtu.

inace sta kazes nasem cariniku kad te pita sta imas da prijavis a tebi pun gepek njemu poznate plastike?  :ninja:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #9 poslato: Avgust 17, 2012, 09:41:47:pre podne »
Mislim da grešiš:



LEGO HU ne bi dozvolio da radnja bude ovako brendirana da nije oficijelna. Inače su i mnoge te oficijelne radnje franšize, tj. nisu u direktnom vlasništvu Lega, ali moraju da poštuju pravila.

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #10 poslato: Avgust 17, 2012, 09:48:47:pre podne »
Citat: \"yanakin\" post=13895
inace sta kazes nasem cariniku kad te pita sta imas da prijavis a tebi pun gepek njemu poznate plastike?  :ninja:


Ubaciš što više kockica u što manje kutija od setova i kad pita šta imaš, kažeš \"ništa posebno, neke igračke za decu.\"

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #11 poslato: Avgust 17, 2012, 09:50:16:pre podne »
Citat
LEGO mono-brand store opening: September 14, 15:00! Everyone is happy to tell you that there is Hungary\'s first LEGO mono brand shop of the final opening date: September 14 from legózzuk be completely up shop, and this Friday afternoon at three o\'clock Let us throw wide the gates! The first day, the more interested we would like to celebrate together, so a lot of action, we are preparing for a gift - they all come out! Therefore, the following things to expect on the first day: -10% discount for each product in the store, LEGO gift to every buyer And to make it unforgettable, do the opening for you, the first 100 customers (minimum 5,000-forint purchase necessary to register), one enormous gift given: in the afternoon at five o\'clock at lottery winner of any LEGO product can remove the shelf and take home free of it! Yes, it really get any. And no, do not stash away up to the shelf of the Death Star ... The atmosphere is expected to be great, we expect everyone with great love, a lot of cubic meters of LEGO, thousands minifigurával, Build-a-Mini Stand and Pick-a-Brick wall in the price tub, September 14 On Friday, at 3 pm!

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #12 poslato: Avgust 18, 2012, 07:44:59:pre podne »
Znaci PaB :):) na 400 km od BG. Spremajte se Skockani

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #13 poslato: Avgust 18, 2012, 09:40:27:pre podne »
samo jedno iskustvo - bio sam u dve lego radnje - minhen i berlin. PaB u minhenu je tako tuzan i slab izbor da sam vratio praznu casu na mesto. u berlinu sam mogao da napunim \"krmachu\". mislim da nisu sve radnj iste - obuzdajte emocije da se ne razocarate.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Lego radnja u Budimpešti
« Odgovor #14 poslato: Avgust 18, 2012, 09:57:21:pre podne »
PaB se menja često, tako da nekad može da bude katastrofa a nekad super.

Ono što je pozitivno je što možda možemo da vidimo sa Agnes (koja živi u Budimpešti) da periodično posećuje PaB a mi to od nje periodično preuzimamo u Segedinu.