Autor Tema: Naručivanje na bricklinku  (Pročitano 50924 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #15 poslato: Februar 05, 2011, 09:32:49:posle podne »
Sad sam pogledao malo vise chrome bricks.. izgleda da cu dosta naruciti na tom sajtu.. cene nekih delica su cak duplo nize nego na ovom tvom!
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

nix7385

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #16 poslato: Februar 05, 2011, 10:04:57:posle podne »
Ja sam uspeo da napravim porudzbinu od 30 evra okruglo. Izgleda da covek ima skoro samo nove delove, sto je za svaku pohvalu (plus vise nego odlicna cena za njih), ali sa druge strane nema light gray delova. Nema veze, ako ste vi zainteresovani, ja sigurno ucestvujem!

gruber

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #17 poslato: Februar 05, 2011, 10:11:15:posle podne »
momci samo javite iz koje radnje konacno.
takodje, ja imam working paypal account :) samo moram da resim kako da uplatimo lovu na njega ... dajte mi koji trenutak

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #18 poslato: Februar 05, 2011, 10:27:57:posle podne »
ako se odlucite da sada uzimate od onog prvog a u martu od chrome bricksa i ja cu se prikljuciti, ovaj mesec imam bas puno izdataka i problema

nix7385

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #19 poslato: Februar 05, 2011, 10:57:53:posle podne »
Djile, izgleda da uzimamo od ChromeBricksa sada. Nema veze, bice i drugog puta druze...:wink2:

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #20 poslato: Februar 06, 2011, 10:11:43:pre podne »
pa eto ako vam ostane mesta u paketu pri kraju kupovine javi mi pa mozda uletim sa par evrica najbitnijih delova za buducu city dioramu

gruber

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #21 poslato: Februar 08, 2011, 10:06:02:posle podne »
momci ima\'l sta od ovoga?

nix7385

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #22 poslato: Februar 08, 2011, 10:44:09:posle podne »
Naravno, ja sam za. Daj samo da se dogovorimo oko nacina placanja, sto se mene tice sve je ok...

gruber

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #23 poslato: Februar 08, 2011, 10:48:52:posle podne »
hmm.. ja na racunu u usa nemam vise novca, a nema ni ko u americi da mi uplati trenutno... :(

nix7385

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #24 poslato: Februar 09, 2011, 12:16:50:pre podne »
Nista onda, probacemo preko IBAN-a

Angeli

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #25 poslato: Februar 09, 2011, 03:13:17:pre podne »
Citat: \"nix7385\" post=1488
Nista onda, probacemo preko IBAN-a


uplaticu vam ja
jedan od vas treba da me kontaktira, i kada dobijete invoice da se organizujete da jedan prikupi i donese pare.
---
imajte na umu da je jedini razlog zasto kupujete zajedno smanjena cena (popust u prodavnici, ako ga dobijete i zajednicki shipping). Ali zajednicki shipping znaci i vecu cenu paketa, sto znaci da ce mozda upasti u radar carine. Ako se plati carina, to moze i nekoliko puta da bude veca suma od one koju bi platili za postarinu za zaseban paket. Ono sto carina carini je sledece:
- cenu koja stoji na racunu koji se salje uz paket + postarina
- Ako je cena mala (carina tacno ima tabele za razlicite proizvode, jedna od njih je za Lego kockice), onda pretpostave da je prodavac, da bi ucinio, napisao manju cenu, i zaracunaju svoju. (sto je uzasno kada,npr dobijete neki sjajan dil, ili nagradu negde u inostranstvu na nekom takmicenju)
- carini PROMAKNU male narudzbine, kada su u pitanju npr 6 minifigova od kojih je svaki 15 e (sto je 90e), ali ne ocarine zbog male kolicine (njihove tabele nisu detaljne i tog tipa da znaju koj minifig je redak a koji ne:))). Sa druge strane, prijatelju je stigao paket od devet (9) eura. Ocarinjen je, + shipping + lezarina i platio je vise od samog paketa. Sa druge strane, meni je stigao paket sa po par stotina maceva, stitova, kaciga i oklopa i stotinjak ogrtaca, koverat je bio ogroman, na njemu je pisalo da je poklon u pitanju i samo \"plasticna igracka\", ne lego, i nisam platio carinu. Sto je najgore, stvarno je bio poklon u pitanju, ali oni to nisu mogli da znaju (valjda, ozna sve dozna:)
---
Savet - ako neko moze da pokupi paket, to je najbolje. Ako moze da ga pokupi i donese, sjajno. ako ne dolazi, onda da pokupi i da posalje busem, platice se 10, 20e i to je to, paket se saceka na autobuskoj stanici, ne placa se carina. 99,9% prodavaca dozvoljava da se paket pokupi licno, sto znaci da se treba naci neko u gradu u kojem je prodavac.

- ako ovo ne moze da se organizuje, da se napomene prodavcu da na koverat stavi obavezno svoje ime i prezime i adresu, i nista vise (i naravno adresu onog ko prima ovde); da mu se napomene da sve zapakuje u sto je moguce manji paket, i da spaja lotove (da ne bude petsto zip kesica)

-- sobzirom da, ako sam sve ispratio kako treba, mart je blizu, i tada istice godina, i svi uslovi koji su propisani bice do tada ispunjeni, mozda bi bilo pametno strpiti se i sacekati lug bulk za one velike narudzbine (tj narudzbine obicnih kockica u vecem broju, kao sto su slope, bricks, plate, tile i slicno). Lug bulk se ne isplati jedino u slucaju da brick link prodavac da dobar popust, da postoji neko ko ce doneti preko grane (da otpadne carina) i dobar faktor je da su pritom kockice koriscene, jer im to ponekad i vise nego duplo smanji cenu.
-------

a za one istnie narudzbine od par komada do par desetina komada, bricklink je najbolji, ali na tako male kolicine ni carina nece biti problem. Savet:nemojte da birate sta cete kupiti samo po tome sto vam treba za novi moc, jer onda kupovinama i planiranjima nikad kraja, a od gradnje malo ostane :) kupite genericne delove koje cete najcesce koristiti,i gledajte da se uskladite sa bojom. Mada, istina je, sta god da se kupi, upotrebice se :)))))

Prvi put kada sam narucio kockice putem poste ( i jedini:), doziveo sam totalni sok sa carinom koju sam morao da platim (narudzbina je bila 50 e, carina (sabrali su osiguranje i postarinu + lezarina ili taksa, ne znam kako zovu), platio sam 4000 i nesto.

poredjenja radi, sada uzimam 4000 1x2 kockica za 4000 din. sa 4000 1x2 kockica moze da se napravi sta pozelis. a oni su mi to uzeli bukvalno nizasta, jer te kockice nisam imao nameru da preprodam :)

Sa druge strane, prijateljica je iz Italije busom donela pune tri kese lego kockica u vrednosti od 200e, i bila potpuno spremna da plati carinu, pomenula na carini sta nosi, oni samo mahnuli rukom i rekli \"sta, kockice? mora da se zezas\" i samo je prosla :) mosh misliti moje srece kada se pojavila na autobuskoj stanici :)

---

zajedicka kupovina je sjajna za clanove koji nemaju nacina da plate kockice, i/ili za clanove koji uzimaju toliko malo (par eura) da se ne ispolati placati 4,5 e za euro i po delova. Takodje se isplati ako kupite mnogo, pa dobijete popust, ali kao sto rekoh gore, to je mac sa dve ostrice jer velika kupovina privlaci paznju carine :)

Kao spanska serija:)


bilo kako bilo, imate moj mob, ako ne, kontaktirajte me na privu pa cu ostaviti, cena za ovo sto se cimam je jedno (veliko) toceno svetlo pivo i obaveza da od tih kockica napravite novi moc, uslikate i obradujete nas fotkama ;)
:ninja:

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #26 poslato: Februar 09, 2011, 08:07:58:pre podne »
Ja sam obavio svoju prvu narduzbinu na ChromeBricks.. placanje je paypalom.. ako nekom nesto treba, resicemo na PP :)
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

gruber

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #27 poslato: Februar 11, 2011, 03:11:06:posle podne »
drugari jel se uzima nesto sad sam proverio svoj cart i nesttao je! i moram da napravim drugi.
kolega ima paypal i mozemo i preko njegovog da platimo ako ne preko finesta.. hajde javite cim pre.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #28 poslato: Februar 11, 2011, 04:16:09:posle podne »
Matori moguce da je nestao ako nisi otisao na checkout.. moras da zavrsis porudzbinu.

Placanje mogu ja da sredim. u kojoj radnji narucujes?
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

gruber

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #29 poslato: Februar 11, 2011, 07:16:58:posle podne »
Pa onda cu i ja chrome bricks. mogu ponovo da napravim porudzbinu nije frka