Autor Tema: Naručivanje na bricklinku  (Pročitano 50843 puta)

Angeli

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #30 poslato: Februar 11, 2011, 08:53:53:posle podne »
:) napravio sam onoliki post pa valjda ljudi nisu procitali ;)
rekoh, uplaticu vam ja (paypal), ako se nesto izjalovi u planovima do sada ;)

przulj

  • Gost
Duge postove slabo ko čita :)
« Odgovor #31 poslato: Februar 11, 2011, 11:18:05:posle podne »
Baš sam htio da ti kažem, ne da mi se (a izgleda ni drugima) da čitam velike postove :vampire:

gruber

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #32 poslato: Februar 12, 2011, 09:24:04:pre podne »
isto. chrome bricks? hajde da se dogovorimo koja prodavnica i ko ce da plati :) angeli iili belgrades?

Angeli

  • Gost
Odg: Duge postove slabo ko čita :)
« Odgovor #33 poslato: Februar 12, 2011, 03:13:10:posle podne »
Citat: \"przulj\" post=1531
Baš sam htio da ti kažem, ne da mi se (a izgleda ni drugima) da čitam velike postove :vampire:

ahahaha tacno znam na sta mislis :)
eh da je nama bilo ovako pre par godina, da se ljudi utrkuju ko ce da plati za nas ;)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #34 poslato: Februar 12, 2011, 06:23:29:posle podne »
Chroem Bricsk!!!!
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Bellerophon

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #35 poslato: Februar 13, 2011, 11:39:28:pre podne »
Cim sam nasao ovaj link http://www.bricklink.com/store.asp?p=PLAYEXPERT.nl ovde desno, izgleda da valja. Neko ga je postavio sa razlogom, zar ne? :wacky: Elem, posto sam planirao da kupim ovaj model http://www.bricklink.com/storeDetail.asp?b=-3193172&h=157870&itemIDseq=92703 8053, i u Bg kosta negde oko 15hiljada, prosto sam se obradovao kad sam video da taj isti kosta na onom linku skoro upola manje. E sad, ne verujem da je sve tako lepo u praksi? koliko bi me kostao transport carina i ostale gluposti? Jel ima neko iskustva sa ovom prodavnicom?

Unapred hvala!

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #36 poslato: Februar 13, 2011, 01:09:48:posle podne »
uz cenu od 72e na to bi te postarina kostala 26 ili 33 eura (neosigurano ili osigurano) + troskovi carine i poreza (28% ukupne cene) + IBAN 1000din ili pay pal 5% vrednosti

u svakom slucaju 95% je sigurnosti da ce te set kostati jeftinije nego ovde makar 10-20eura

mozes se cuti preko Privatne Poruke sa clanom dugme pa da ti on dodatno objasni neke sitnije detalje jer jer u par navrata saradjivao sa tim ducanom

Bellerophon

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #37 poslato: Februar 13, 2011, 01:22:02:posle podne »
da ga je***. pa to mu onda na isto dodje... :sad:

Bellerophon

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #38 poslato: Februar 13, 2011, 02:41:34:posle podne »
nemojte me pogresno razumeti, pa zar se isplati radi 10-20 e cimati se oko kupovine preko inostranstva? sva cekanja, i ostale peripetije... mogucnost da budemo prevareni... :nerd:

djile

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.247
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #39 poslato: Februar 13, 2011, 04:09:11:posle podne »
Pa sve zavisi kako ti to gledas, neki mocer za 20e moze svasta nesto delova da uzme za 20e
a ova konkretno radnja je registrovana firma tako da je mogucnost prevare nikakva ili veoma mala

Angeli

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #40 poslato: Februar 28, 2011, 10:38:51:posle podne »
Citat: \"Bellerophon\" post=1567
nemojte me pogresno razumeti, pa zar se isplati radi 10-20 e cimati se oko kupovine preko inostranstva? sva cekanja, i ostale peripetije... mogucnost da budemo prevareni... :nerd:


ako se radi o setovima, onda ne, jer sa carinom i postarinom izadju koliko i ovi u bg-u, cak iako izadju manje, na cenu od 10 do 20 e, koliko to \"manje\" moze da bude? a ceka se sigurno nedelju dana i vise:)

medjutim, ako se radi o pojedinacnim kockicama, onda se itekako isplati. za 10e mozes dobiti 1000 1x2 brick (novih:) ili 1000 trans green cone 1x1 (opet novih:); ne znam koliki da ti je zamak-svemirski brod-robot-posta ne mozes da utrosis na njemu 1000 trans green cone :) Sem toga, da li se isplati ili nije pravo pitanje, jer nema solucije - u Srbiji ne postoji radnja koja se bavi prodajom lego kockica na komad (kao sto postoji maltene svuda u svetu); ni u privatnom vlasnistvu, ni u organizaciji Lego kompanije

 a sto se tice rizika, ako vidis neku dobru radnju na bricklinku i hoces nesto da narucis, pitaj pvde, mnogi od nas su overili tu i tamo po koju bricklink radnju ;)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #41 poslato: Mart 02, 2011, 09:19:01:pre podne »
Juce sam primio paket od Sabrine, jako sam zadovoljan, kockice su kao po broju, mozda fali 1 deo al nista strasno.

Posto mi je to ortak doneo pre neki dan, carina nije placena. Sledece narucivanje mi je na nekom od US ili DE prodavnica. Pa ako ima zainteresovanih za DE prodavnicu nek mi sibne spisak kao sto mi je dugme slao u excel/word formatu.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

gruber

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #42 poslato: Mart 02, 2011, 07:35:45:posle podne »
pa evo ja sam 100 puta pitao za proslo narucivanje al ste me iskulirali svetski. ako hoces javi mi gde uzimas treba mi par delica...

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #43 poslato: Mart 03, 2011, 07:43:50:pre podne »
Ja tebe nisam iskulirao sigurno!

Naruci na ChromeBricks (svabe), ili ako hoces posalji meni spisak na email, pa cu zajednicki da narucim.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Thing

  • Gost
Odg: Naručivanje na bricklinku
« Odgovor #44 poslato: April 07, 2011, 01:04:52:posle podne »
http://www.bricklink.com/store.asp?p=tomte
Light Gray Baseplate, Road 32 x 32 with 3 Driveways, White Lines, Circle H Pattern to je stvar koja mi treba
minimum radnje za kupovinu je 15. da li postoji neko ko bi se ukljucio u shopping?