Autor Tema: Profine LDD i MOC kreacije  (Pročitano 22819 puta)

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #30 poslato: Novembar 04, 2012, 03:10:15:posle podne »
Sada je na redu set 6277 Imperial Trading Post :pirate:



Nakon ovog rada sam dobio nadimak Digitalni Mag :grin2:

Krenuo sam sa kreiranjem od desne strane, pristaništa. Evo slika izrade:





Konačan izgled pristaništa i rad na brodu:





I konačan izgled broda, bez jedara:



Onda sam prešao na levu stranu. Tu sam koristio već kreiranu bazu 2552px3:



Postupak izrade:





I na kraju, konačan izgled seta. Tu obratite pažnju na jedra. Koristio sam zastave kao zamenu. Kasnije je i moja tehnika kreiranja jedara napredovala :wink2: I kanap za dizalicu sam morao da improvizujem.

Pogled iz više uglova:



Dve slike od napred:





I dve od pozadi:




luka00

  • Gost
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #31 poslato: Novembar 04, 2012, 04:16:52:posle podne »
:amazed: :amazed: :amazed:

Darth Vader

  • Gost
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #32 poslato: Novembar 04, 2012, 04:52:03:posle podne »
WTF!!!!????:amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed: :amazed:
:frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen: :frozen:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #33 poslato: Novembar 04, 2012, 05:18:46:posle podne »
Hvala drugari :smile2:

Samo bih vas sve zamolio da ne stavljate gomile istih smajlija ovako zajedno, da ne bih poslao Hasana da secka! :laugh:


Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #34 poslato: Novembar 05, 2012, 05:58:21:posle podne »
Na redu je set 6086 Black Knight\'s Castle. Meni veoma drag set, jer sam se kao klinac igrao kod drugara nebrojeno puta :smile2:



Za set su bili potrebni svi ovi delovi, plus još 12 figura (i 4 konja koja su na slici).

Eh, kada bi sada veliki setovi imali barem deset figura :cry:



Gradnju započinjemo već izgrađenom bazom 2552px6:



Gradnja u toku, prema uputstvu, naravno:











I konačan izgled, iz više uglova:



Još dve od napred:





I još dve od pozadi:





Na jednoj od slika da se primetiti i duh koji stoji ispred kule u kojoj se inače krije, a ovde je uslikan zajedno sa zatvorenikom u rupi/kavezu:


Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #35 poslato: Novembar 05, 2012, 06:16:42:posle podne »
Citat: \"Profa21\" post=15910
Eh, kada bi sada veliki setovi imali barem deset figura :cry:

Ovaj set je imao samo svega 588 delova a koštao celih 85 dolara, što je za ono vreme bilo nepojmljivo skupo. Računajući inflaciju, danas bi koštao 135 dolara, a za te pare se danas prodaju setovi sa 1500 delova... npr. Helm\'s Deep (8 figurica, 1 konj, 1368! delova) košta 130 dolara (i pri tome je licenciran, znači košta bar 10% više nego ne-licencni setovi). Iskreno, radije bih da dobijem 800 delova više nego 4 figurice i par konja više...

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #36 poslato: Novembar 05, 2012, 09:17:00:posle podne »
vidi se da si jako veš sa ldd-om i razumem motive sklapanja setova u njemu, al zanimljiviji mi je model kuće koju si radio u prvom postu od setova čije uputstvo mogu da vidim na netu...to je moje skromno mišljenje...

btw. kućica sa kraćim krovom bolje izgleda...ja lično bih ugradio neki krovni prozor da razbijem monotoniju velike krovne površine...al to je stvar ukusa...

lepota LEGO sistema je što svako može svoje viđenje jedne iste stvari/teme da napravi na svoj način... :smile2:

Darth Vader

  • Gost
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #37 poslato: Novembar 06, 2012, 09:18:21:posle podne »
Samo da te pitam-Kako si našao belog duha,kada ja imam samo providnog crvenog?:doubtful: :doubtful: :doubtful:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #38 poslato: Novembar 06, 2012, 10:06:45:posle podne »
@Darth Vader, Kada pokreneš program, izaberi Extended verziju (treća kartica). Tamo svaki deo možeš da obojiš u bilo koju boju :smile2:


Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #39 poslato: Novembar 07, 2012, 07:45:55:pre podne »
Sada vam predstavljam set 6983 Ice Station Odyssey :smile2:



Ice Planet je moja omiljena Space tema. A dok nisam uzeo da kreiram ovaj set, nisam znao koliko je on u stvari dobar :smile2:

Ovoga puta preskačem postupak izrade i predstavljam vam mogućnosti seta. Ali prvo da vam pretstavim članove ekipe. Ekipa Ice Planet-a je po meni najlošije izveden deo teme. Sastoji se od samo 3 figure (govorim za celu temu). Tu su bata, seka, i matori brka, koji je ujedno i nadređeni.

Dakle u ovome setu imamo batu na motornim sankama:



Seku na transportnom vozilu:



I brku u bazi, za komandama sistema:



Set je izgrađen na bazi 2552px1:



Jedna slika izrade baze gde se vidi deo mehanizma za podizanje/spuštanje lansirne rampe:



Dakle, na ulazu u bazu imamo kompijuter sa šifrom i dve rampe:



Sa strane imamo kran za podizanje raketa sa vozila i postavljanje na lansirnu rampu:



E ovo me je oduševilo. Vrhunski mehanizam za podizanje i spuštanje lansirne rampe:





Tu su još i pokretni satelit i antena, delovi navigacijsko-komunikacijskog sistema:



I za kraj, sveobuhvatni pogled iz više uglova. Uživajte!



Još dve od napred:





I dve od pozadi:





I da napomenem da za ovaj set u LDD programu nema dosta delova, tako da sam se baš namučio da nađem alternativna rešenja i složim u celinu. Set je kreiran 20.-22. januar 2012.

Darth Vader

  • Gost
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #40 poslato: Novembar 07, 2012, 08:27:08:posle podne »
Citat: \"Profa21\" post=15938
@Darth Vader, Kada pokreneš program, izaberi Extended verziju (treća kartica). Tamo svaki deo možeš da obojiš u bilo koju boju :smile2:




Puno ti hvala.Baš mi to treba!!!
Usput svaka ti čast na alternativama.Tačno znam o čemu pričaš.Imam isti takav problem!:tongue2:

Darth Vader

  • Gost
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #41 poslato: Novembar 07, 2012, 09:51:50:posle podne »
Jedino,mana je što mi ne da torzoe koji mi trebaju.:cry:  Da li može to da se sredi?:doubtful:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #42 poslato: Novembar 07, 2012, 10:56:47:posle podne »
Pa vidiš po mojim radovima da može :smile2:

Ovako se to radi:

1) Pokreneš LDD osnovnu verziju programa (prva kartica sa one slike) izabereš glave, torzoe i kocke koji imaju print, a koji ti trebaju za tvoj rad, te ih snimiš kao poseban file/dokument (moj se zove Dodavanje i stoji mi na određenom mestu. Njega samo izmenim u zavisnosti od potrebnih delova i stalno ga koristim za dodavanje delova koji imaju print. Mrzi me da stalno brišem i pravim nove fajlove :laugh:  )

2) Pokreneš LDD extended verziju (treća kartica sa one slike) i kreiraš ono što želiš. Kada ti zatrebaju delovi sa printom, samo klikneš u gornjem levom uglu na File, pa na Import Model i izabereš file/dokument u kome si snimio delove sa printom (u mom slučaju se on zove Dodavanje).

Eto, prosto :grin2:  

p.s. Tako isto možeš da spajaš više radova u jedan. Pokreneš jedan rad, i onda sa File/Import Model dodaješ jedan po jedan rad. Primer: :amazed:


Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #43 poslato: Novembar 09, 2012, 09:25:09:pre podne »
I evo ga prvi City set 4431 Ambulance :smile2:



Da ne dužim, prelazim na slike. Potrebni delovi:



Postupak izrade:





Ambulantna kola, konačan izgled:





Konačno jedan novi set sa vratima na kabini!!! Na setu mi se ne sviđa kako se otvaraju zadnja vrata, kojih zapravo nema. Nego je to običan zid (jer nema prozora!?)
Lepo je što se krov podiže, radi lakšeg ubacivanja medicinske sestre na sedište iznad nosila.

Konačan izgled seta iz više uglova:








Darth Vader

  • Gost
Odg: Profine LDD i MOC kreacije
« Odgovor #44 poslato: Novembar 10, 2012, 04:14:21:posle podne »
Još jednom ti puno hvala stvarno si mi pomogao!


Stvarno si kralj LDD-a!!!