Autor Tema: PayPal iz Srbije!  (Pročitano 15827 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Re: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #105 poslato: Jun 04, 2013, 08:06:15:pre podne »
Imao sam ja tu karticu jos 2007. Milina je sto mogu da potrosim do 500 eur koje nemam, a posle vracam u ratama...

Nemam je vise. Sad imam bosansku karticu gde nema te famozne rezervacije. Ako nekog zanimaju uplate preko paypala, ne uzimam nikakvu proviziju.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #106 poslato: Jun 04, 2013, 08:19:57:pre podne »
Hvala momci na pomoci, bice da je to da Banca Intesa rezervise malo para zlu netrebalo.

Inace sam placao u EUR i pare na racunu su EUR.

aca

  • Gost
Odg: Re: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #107 poslato: Jun 04, 2013, 11:01:11:pre podne »
Citat: \"bnesty\" post=24179
Hvala momci na pomoci, bice da je to da Banca Intesa rezervise malo para zlu netrebalo.

Inace sam placao u EUR i pare na racunu su EUR.


Већ сам писао о томе, а и Belgrade Finest је објаснио такође. Вратиће ти вишак... :tongue2:

aca

  • Gost
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #108 poslato: Jun 06, 2013, 11:15:29:pre podne »
Ево да се и ја похвалим: пре неког времена стигла ми је пошиљка вредности од нешто преко 30€, плаћена српским ПП-ом.
Стигла је за невероватних шест дана из Швабије, од тренутка уплате (апсолутни рекорд)!
Нема царине, нема дрндања. :smile2:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #109 poslato: Jul 05, 2013, 05:48:28:posle podne »
upravo sam platio carinu na vrednosno pismo (ok, bilo je podebelo i sigurno 30cm u duzini :)
posto nije postojao invoice, ne znam kako su procenili robu na 10e, preracunali u dinare (11 hiljada i nesto), i naplatili mi 220 din (i nesto). Ne znam sta sam jos platio, nisam se preterano unosio, sve skupa 340 dinara (zaokruzivao sam)

nije bio poslat invoice, ne znam zasto; kostalo je oko 40e. Unutra je ubacio OGROMNE vizit karte svoje firme reklame za istu, tako da je mozda i to uticalo

aca

  • Gost
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #110 poslato: Avgust 07, 2013, 08:47:04:posle podne »
После неколико испорука
ево коначног искуства са царином, ПДВ-ом и прописима за иностране пошиљке.

Извињавам се за унакрсно објављивање, али о овоме се прича на обе теме. :shy:

Angeli

  • Gost
Re: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #111 poslato: Avgust 08, 2013, 10:03:47:posle podne »
nema sta, citiracu ih \"PDV se sada placa i na 1 $\"

sa druge strane, ne ulaze mnogo u filozofiju \"kako je moguce da ovih 12kg kockica kosta 14e\" ako im doneses invoice koji to kaze. Uzmes, platis, to je to. pdv 20% +110 din za pregledanje paketa.

Ovaj sistem mi se najvishe svidja, jedino sto za velike pakete moram do savske, dva, istampam invoice, ponesem sa sobom, platim pdv na 0,0001 e po komadi (sto je 20% od 0,0001 e :) i svaku carinu zavrshim sa 320 din + 40 kao proviziju poste + 110 za pregledanje, i kraj.

Iz nekog razloga, umesto da bude teze, sada je mnogo lakse. mozda zato sto ima puno paketa i pod okom su javnosti? Ranije je bilo mnogo vise filozofije \"ih, to sve samo sedam eura?\"

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Re: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #112 poslato: Oktobar 17, 2013, 09:08:52:pre podne »
Izvor: b92.net

Zbog Pejpala skočio broj pošiljaka
IZVOR: DANAS
Beograd -- Dolazak Pejpala na tržište Srbije povećao je broj pošiljaka koje prolaze kroz naš carinski i poštanski sistem, piše Danas.

 
\"Stalno se povećava broj paketa, a samo u poslednjih par meseci zabeležen je rast pošiljaka od 50 odsto\", izjavio je juče Veselin Milošević iz Uprave carine, govoreći na panelu o carinskoj politici i elektronskoj trgovini u Srbiji, u organizaciji Danas konferens centra.

Prema njegovim rečima, u carinarnici Niš u proteklih šest meseci, odnosno od aprila do kraja septembra, ocarinjeno je 5.726 pošiljaka koje su plaćene preko Pejpala, što predstavlja rast od 60 procenata u odnosu na isti period prošle godine. Ukupna vrednost ovih pošiljaka je bila veća od 20 miliona dinara.

\"To je oko 3.500 dinara po pošiljci ili tridesetak evra, što je i uobičajena vrednost za celu Srbiju\", rekao je Milošević.

On je izneo i podatke za novosadsku carinarnicu u kojoj su u istom periodu ocarinjena 15.533 paketa kupljena preko Pejpala, za koje su primaoci platili dažbine u iznosu od 10,5 miliona dinara. Od toga se 10 miliona odnosi samo na PDV, a samo pola miliona na carinu. To znači da ogromna većina, oko 95 odsto pošiljaka, ne prelazi vrednost od 50 evra. Svi paketi do te vrednosti oslobođeni su plaćanja carine, ali ne i PDV-a, dok se na skuplje pošiljke plaća i carina i porez.

\"U istom periodu prošle godine plaćeno je samo 3,5 miliona dinara dažbina na pošiljke ocarinjene u Novom Sadu, što znači da je ove godine promet tri puta veći. Zaključak je da su građani veoma zainteresovani za kupovinu preko interneta i plaćanje Pejpalom i da naplata zakonskih dažbina ne predstavlja prepreku za razvoj elektronske trgovine\", rekao je Milošević.

Prema njegovim rečima, Uprava carina je potpuno spremno dočekala dolazak Pejpala u Srbiju, pa je u dogovoru sa Poštom Srbije promenjena organizacija posla i uveden smenski rad kako ne bi došlo do kašnjenja u isporuci zbog povećanog broja pošiljaka.

Bojana Nikolić iz PTT-a je navela da će u Evropskoj uniji tržište elektronske trgovine dostići obim od 6,8 milijardi evra, što predstavlja rast od 75 odsto u odnosu na trenutnu situaciju. Do tada će udeo paketskog saobraćaja koji potiče od trgovine obavljene preko interneta u ukupnom broju.

IvanV

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 373
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #113 poslato: Decembar 10, 2013, 03:29:42:posle podne »
Dugme, hvala na korisnom postu. Manje više je sve jasno, ali čisto da proverim da li sam dobro razumeo:

 - Ako sam ono što mi stiže platio, PDV mi ne gine, bez obzira na vrednost i da li je pošiljalac fizičko ili pravno lice?

Na primer, ako bih preko eBaya kupio od fizičkog lica predmet za 60€, uz pretpostavku da me transport košta oko 20€, moji ukupni troškovi bi bili (60€ + 20€)*1,2?

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #114 poslato: Decembar 10, 2013, 04:45:22:posle podne »
Ako te ne bi zakinili za carinu (neko uracuna i postarinu u vrijednost), placas i PDV koji je 20 procenata.

Zavisno od carinika ili nekog ko to odredjuje, desi se da neke pakete \"puste\" bez PDV-a. Drugim rijecima, mozeti se desiti da platis PDV i isto tako da ne platis. Sve zavisi kako ti se zalomi.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #115 poslato: Januar 13, 2014, 10:19:39:pre podne »
Danas stigao nov set 6153, narucen iz Danske preko Bricklink (retko da je nesto povoljno iz Danske).

Kostao me je 17 eur (sa postarinom). Za divno cudo stiglo bez PDV i carine (posljalac inace nije napisao vrednost na posiljci) . Bio siguran da ce nesto razrezati jer kutija nije bas mala.

Carina casti za Novogodisnje i Bozicne praznike :wink2:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #116 poslato: Januar 20, 2014, 08:40:26:pre podne »
E danas su mi stigli neki delovi, 18 eur napisano na kutiji. i Naravno naplatise mi oko 400 din PDV i oko 100 dinara carinski pregled. Preselo im da bog da :devil2:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #117 poslato: Januar 20, 2014, 12:58:40:posle podne »
Citat: \"bnesty\" post=31099
E danas su mi stigli neki delovi, 18 eur napisano na kutiji. i Naravno naplatise mi oko 400 din PDV i oko 100 dinara carinski pregled. Preselo im da bog da :devil2:


udavice se na bureku koji budu jeli od tvojih para :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #118 poslato: Januar 20, 2014, 06:37:36:posle podne »
Citat: \"dr.zli\" post=31109
Citat: \"bnesty\" post=31099
E danas su mi stigli neki delovi, 18 eur napisano na kutiji. i Naravno naplatise mi oko 400 din PDV i oko 100 dinara carinski pregled. Preselo im da bog da :devil2:


udavice se na bureku koji budu jeli od tvojih para :wacky:


Kapnuće im mast od bureka na farmerke koje kupuju od naših para! :laugh:
...и нестадох у измаглици...

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #119 poslato: Januar 20, 2014, 08:39:06:posle podne »
Citat: \"Acidum\" post=31118
Citat: \"dr.zli\" post=31109
Citat: \"bnesty\" post=31099
E danas su mi stigli neki delovi, 18 eur napisano na kutiji. i Naravno naplatise mi oko 400 din PDV i oko 100 dinara carinski pregled. Preselo im da bog da :devil2:


udavice se na bureku koji budu jeli od tvojih para :wacky:


Kapnuće im mast od bureka na farmerke koje kupuju od naših para! :laugh:


I onda kad budu prali farmerke, ubiti ce ih struja :laugh: