Autor Tema: PayPal iz Srbije!  (Pročitano 15849 puta)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #150 poslato: Decembar 10, 2014, 07:31:10:posle podne »
Nase magove monetarne politike (ovi sto su nagurali kurs do 122 za par dana) svrbelo je da slucajno neko u Pirotu ne posalje za NS pare u devizama putem paypal-a , a verovatno ih svrbi i da nas narod lakse moze da prodaje svoje usluge i proizvode celom svetu. Tako da im treba jos GODINU dana da vide kako da max mogu da oderu na tim transakcijama narod kao sto npr revnosno deru na smesnim posiljkama koje stizu iz inostranstva. Uskoro ce se potrositi i pare koje su pokradene penzionerima, lekarima, prosvetarima, treba namaci opet pare od naroda.


PS. Nadam se da necu ostati poslednji koji ce da gasi svetlo  :sad:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #151 poslato: Decembar 10, 2014, 08:16:20:posle podne »
Nase magove monetarne politike (ovi sto su nagurali kurs do 122 za par dana) svrbelo je da slucajno neko u Pirotu ne posalje za NS pare u devizama putem paypal-a , a verovatno ih svrbi i da nas narod lakse moze da prodaje svoje usluge i proizvode celom svetu. Tako da im treba jos GODINU dana da vide kako da max mogu da oderu na tim transakcijama narod kao sto npr revnosno deru na smesnim posiljkama koje stizu iz inostranstva. Uskoro ce se potrositi i pare koje su pokradene penzionerima, lekarima, prosvetarima, treba namaci opet pare od naroda.


PS. Nadam se da necu ostati poslednji koji ce da gasi svetlo  :sad:

Lepo rečeno!

Tuga od zemlje  :sad:

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #152 poslato: April 14, 2015, 12:06:47:pre podne »
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/550570/Pejpal-konacno-funkcionise-u-Srbiji

Nesto nisam siguran da je sve kako kaze u ovom tekstu. Doduse vec odavno smo retka zemlja od 200 i kusur a da nemamo dvosmerni pay pal. Bilo je vreme. :smilie: Mene je sramota koliko nam dobro ide  :wink: Ocekujem da za par dana, nakon sto ministar trgovine se uveri da fercera, nas AV objavi jos jedan uspeh, koji nije posao za rukom mnogima  :laugh:

Ko isproba sa bankovnom karticom neke srpske banke neka javi ukratko jel nesto podesavao u paypal nalogu da bi mogao da primi pare, jer mogao da koristi prispele pare na paypal racun odmah za dalja placanja , da li je probao placanje unutar Srbije i td
« Poslednja izmena: April 14, 2015, 12:09:24:pre podne bnesty »

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #153 poslato: April 14, 2015, 08:08:09:pre podne »
Мени је тетка послала јутрос неко обавештење за Пејпал, ја реко дај линк пошто не могу наћи на сајту :) Мада, надам се да неће Јоргованка дирати ништа... и ово мало знају да упропасте. И ми фриленсери морамо од нечега да живимо  :wink: Поготово што је лако потрошити, а тешко зарадити, зато је примање новца врло битно.

Мада АВ-у је успело оно што није Млађи Крађи, што нам свима дође по 883е, ако се не варам   :ninja:
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #154 poslato: Maj 24, 2015, 06:59:54:posle podne »
Jel neko do sada imao uplatu na pay pal nalog sa srpskom karticom ?  Kako funkcionise, jel se mora povuci na bankarski racun ili moze da se trosi za dalje kupovine nakon priliva bez prenosa na racun i td


dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #155 poslato: Maj 24, 2015, 08:08:31:posle podne »
bosanska radi na principu da sresdstva ostaju do kraja meseca a onda se svakog prvog automatski vracaju u banku. Ja sam imao par refunda koji su radili na principu da cim pare legnu idu kao nazad u banku ali se tamo pojave za nekoliko dana. Jos mi niko nije uplacivao na paypal  :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #156 poslato: Maj 24, 2015, 08:37:23:posle podne »
Koliko sam uspeo da vidim, u Srbiji nije moguće plaćati sredstvima koja se nalaze na PayPal nalogu, i ta sredstva se mogu ili ručno povući na karticu (košta 4 EUR) ili sačekati da se automatski povuku jednom mesečno besplatno.

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #157 poslato: Maj 24, 2015, 08:58:32:posle podne »
Koliko sam uspeo da vidim, u Srbiji nije moguće plaćati sredstvima koja se nalaze na PayPal nalogu,

Ne cudi me, gde da Kosovka Jorgovanka da ne vidi šta bi mogla da očerupa od  sitne boranije  :mad:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #158 poslato: Maj 24, 2015, 09:03:05:posle podne »
ma jok, banke vole da uzmu sto vise para od nas. Vidis da svaki put kad placamo povuku tj rezervisu sredstva a onda kad zaista puste posle par dana povuku ti jos love na konto razlika u kursu, provizija i sl :D Vole oni da su pare ususkane kod njih :D
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #159 poslato: Jul 14, 2015, 05:31:26:posle podne »
https://number26.de/en/

Ja imam neku sličnu banku ovde (easybank) i ne plaćam ništa: račun, kreditna, debitna, ebanking (čak i na srpskom) jedino što moraš da živiš u Austriji da bi otvorio račun.

Ovaj lik kaže za n26 se ne mora živeti u Nemačkoj/Austrijji, samo je potrenbna adresa u nekoj od tih zemalja da bi ti stigle kartice.

Dobra stvar jer se dobija normalan IBAN račun, a unutar EU nema provizije za IBAN plaćanja. Takođe je onda moguće otvoriti normalan paypal account :) Dakle onaj na koji je moguće i primati novac.

I da, dosta BL prodavnica naplaćuje paypal fees, ali zato ne i za IBAN transfer :)

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #160 poslato: Jul 14, 2015, 07:00:55:posle podne »
Ja sam napokon cacnuo onu opciju konverzije u paypal-u (postoje dve opcije, ) jer mi je bilo neobicno zasto paypal forsira konverziju iz u EUR u din kad ja na racunu imam EUR i placam u EUR. I hvala bogu sad toga vise nema i "ustedim" 1-2 eur na npr 30 eur placanja. Opcija je toliko sakrivena da svaki put se oznojim kad zelim da je nadjem. Pa evo putanje za one koji nisu ovo vec podesili.

Kliknite na Profile (ne na meni ispod koji otvara nego bas na tu rec) u okviru My Account. zatim sa leve strane My Money -> My preapproved payments -> Update -> Set Available Funding Sources -> Conversion Options i onda umesto prve opcije koja je automatski podesena (i mazne vam koji eur na konverzije) izaberite drugu " Bill me in the currency listed on the seller's invoice". Ovo funkcionise kod srpskih kartica, kod ino mozda i ne mora da se podesava

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #161 poslato: Avgust 07, 2015, 11:10:10:posle podne »
Danas stigao prvi priliv na paypal (prodao set preko ebay). Nadam se da cu uspeti i da suske stignu do mog novcanika, jer ovo elektronsko ne priznajem  :laugh:

Ali svrha posta je napomena za one koji krecu u prodaju i naplatu preko paypal- ebay dere sa provizijama ali to dosta jasno i lako mozes naci na njihovom sajtu uz detalje oko visine provizija. za Pay pal nisam uspeo da nadjem do sada tacne podatke o provizijama na njihovom sajtu , ocekivao sam oko 3 % al ne bas da ce mi maznu 5,2%   :sad: Koliko sam video na nekim nasim forumima veceras to je nazalost  neka ocekivana pay pal provizija za fizicka lica u Srbiji

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #162 poslato: Avgust 14, 2015, 12:23:23:posle podne »
Uspeo sam da povucem na racun i da podignem pare. Sad jos da sacekam poreznike :wink: ostavio sam nesto sredtava od priliva na samom pay pal balance da probam da li mogu direktno placati. Kad bi ferceralo bilo bi super ali sumnjam da moze.

Bullitt

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.091
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #163 poslato: Avgust 15, 2015, 01:58:05:pre podne »
Ako imas kinte na samom paypal računu, povlači sa njega kad plaćaš. E sad treba probati da se plati nešto što je više nego što imaš na računu. Baš me zanima da li će onda da povuče sa kartice ili će da očisti paypal i ostatak sa kartice npr.

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Odg: PayPal iz Srbije!
« Odgovor #164 poslato: Avgust 15, 2015, 03:39:21:posle podne »
Prvo paypal balance, pa onda sa kartice (kod mene tako bar)