Autor Tema: treba mi mišljenje o ovoj aukciji  (Pročitano 1712 puta)

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« poslato: Avgust 13, 2013, 09:29:24:pre podne »
Zdravo svima!

Dakle, treba mi mišljenje o ovoj aukciji.
Dakle da li vredi, ili je se čini toliko nekompletnim...

Takođe da li neko možda ima iskustva sa kupovinom ovakvog lega na kile? :)

Hvala!

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #1 poslato: Avgust 13, 2013, 09:34:17:pre podne »
Jako je vazno da li u starim setovima ima nalepnica i da li ih ima u toj gomili. Nabaviti nalepnice za stare setove je preskupo.
Ako ti to nije mnogo vazno onda se isplati. Ja sam iskreno razmisljao da sam pravim nalepnice za stare setove ...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #2 poslato: Avgust 13, 2013, 09:37:32:pre podne »
Kupovina na kilo je uvek mačka u džaku. Međutim, ono što je ovde dobro je to što su uputstva prisutna i to u prilično dobrom stanju, a deluje i da je ovaj baseplate sa iscrtanim putem sasvim OK (premda je slika dosta loše rezolucije). Ne vidim korito velikog broda iz luke, možda je negde u onoj gunguli crvenih delova? Svakako bih tražio prodavcu da slika malo detaljnije, da bi se videlo da li su beli delovi požuteli i slično. Ako deluje da je prilično kompletno, ja bih ovde išao do nekih 80-90 EUR (premda bi moglo da vredi i više).

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #3 poslato: Avgust 13, 2013, 09:46:02:pre podne »
Da upravo mi je to bitno - to korito broda, i ostali veći i ređi delovi, koje bi bilo skupo doručivati.  Korito tj trup je iz delova, pa se zato možda ne vidi. Isto, ne vidim nigde onaj 3d baseplate od islandersa....

Pitao sam lika da mi pošalje još koju sliku i još malo detalja, još nije odgovorio...

pile7

  • Članica kluba (redovna)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.484
    • Pogledaj profil
Re: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2013, 09:46:23:pre podne »
Koliko vidim prodavac je ok i ranije je prodavao LEGO, ali me brine to što nije podveo pod konvolut ili kilo nego reste. Takođe ne vidim baš ni jednu figuricu (Od prisutnih 10 uputstva obično imaš samo 8-9 setova a od tih 80-90 posto delova). Bar je moje iskustvo takvo.
Moj ti je savet da postaviš dodatna pitanja i tražiš dodatne slike zarad boljeg uvida.
Nadam se da ti to pomaže. :wink2:

stanislaw

  • Gost
Odg: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2013, 09:50:41:pre podne »
Volim da gledam slike ovog tipa i generalno se čini da je lot OK - najkrupniji delovi deluju da su svi tu (mada se ne može potvrditi kompletnost trupa crvenog broda). Generalni utisak je da su krupne stvari od specijalnih kalupa manje-više na broju, a sitniš se lako da nadomestiti, koliko god sitniša da fali.
Kod kupovanja Lega na kilo upravo i jeste fora u tome da se provali od kojih rasparenih setova se džumla sastoji, jer onda znaš čemu vrednom da se nadaš. To je ovaj prodavac upravo olakšao time što je transparentno naređao uputstva (a i ona definitivno dižu cenu lota).
Ako si u mogućnosti, ti kupi, pa ako ti nešto bude nezahvalno za restauraciju možeš ponuditi drugome na restauraciju.

@Daulex: definitivno treba da napraviš nalepnice za sve stare setove! Emerald ovdašnji mi je skrenuo pažnju da se praktično badava svuda po gradu može jeftino u koloru štampati na A4 belom samolepivom papiru. Na A4 list staju nalepnice za više od desetak setova. Pošto nemam živaca da precrtavam originalne nalepnice, samo uzmem nekvalitetni sken nalepnice iz Bricklink kataloga i bacim ga na štampu. Koliko god bilo nekvalitetno, nalepljeno na sitnu staru kockicu izgleda sasvim prihvatljivo. Oni ambiciozniji mogu da štampaju i transparentne nalepnice na transparentnom papiru, ja rađe transparentnu pozadinu editujem u boju kockice, radi uštede. Samo u slučaju da transparentna nalepnica ide na transparentnu kockicu, samo tad vam je neophodan original :wink2:
Stonecoldcrazy se nedavno pohvalio kupovinom legendarne picerije, a ja jedva čekam da Milosh23 vidi kako izgleda njegov stari primerak seta nakon što sam mu restaurisao nalepnice... Jedva čekam priliku da izložim svu tu gomilu lego istorije koju sam restaurisao zajedno sa rekonstrukcijom nalepnica.
Neka je svima srećno seckanje i lepljenje :)

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2013, 09:51:00:pre podne »
Sammael, set 6542 Launch & Load Seaport (koji posedujem) je osim Raised Baseplate-ova, ceo izgrađen od kockica. Pa tako i korito broda :grin2:  I verujte mi, samo taj set vredi 80 evra, jer je genijalan. A cene na BL-u su mu mnogo veće :wink2:


daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #7 poslato: Avgust 13, 2013, 09:53:51:pre podne »
Jos jednom cu napomenuti

Set koji je profa naveo sa nalepnicama vredi puno, bez njih kao par kila kocki. Problem je sto su nalepnice u starijim setovima isle preko vise kocki i to cesto u rasklapanjima setova nastrada ...

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #8 poslato: Avgust 13, 2013, 09:58:07:pre podne »
Hvala svima!

Ako ništa drugo, imam izgovor - kazaću ženi da sam bio pod pritiskom da licitiram :)

@Stanislav Ovo za nalepnice je super vest, ne mogu da verujem da mi to ranije nije palo na pamet :wacky: I slažem se sa daulexom, naravno da vredi više. Ja za moje stare setove nemam ni jednu nalepnicu, a na nove ih nisam zalepio jer upravo, prilikom rastavljanja će biti problema...

@pile da tražio sam slike i još infoa, ali ništa za sada

@Profa21 Znam da vredi, stoji mi u wanted listi od starta :grin2:

Profa21

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 613
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #9 poslato: Avgust 13, 2013, 09:59:45:pre podne »
U pravu je Daulex. Nelepnice za taj set konkretno ima u MT-Bricks-u za 30 evra :laugh:  Ali sve su transparentne, a dve najveće koje idu na crveni brod, idu preko 10-ak delova :sad:  Ja sam ih srećom dobio u svom setu :smile2:

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: Odg: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #10 poslato: Avgust 13, 2013, 10:04:52:pre podne »
Citat: \"Profa21\" post=26333
U pravu je Daulex. Nelepnice za taj set konkretno ima u MT-Bricks-u za 30 evra :laugh:  Ali sve su transparentne, a dve najveće koje idu na crveni brod, idu preko 10-ak delova :sad:  Ja sam ih srećom dobio u svom setu :smile2:


Ošdprodaš? :)


Iskusno sam pitao da li je 4.7kg sa instrukcijama ili bez :)

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #11 poslato: Avgust 13, 2013, 10:10:12:pre podne »
Citat: \"stonecoldcrazy\" post=26319
Zdravo svima!

Dakle, treba mi mišljenje o ovoj aukciji.
Dakle da li vredi, ili je se čini toliko nekompletnim...

Takođe da li neko možda ima iskustva sa kupovinom ovakvog lega na kile? :)

Hvala!


definishi da li ti treba kao:

1)kompletan set koji si oduvek zeleo ali ti je promakao
2)nesto sto ces dalje da prodash i zaradish kroz delove ili setove
3)materijal za gradnju.

moje iskustvo sa kockicama na kilo - (samo da napomenem da obicno odem kod likova da vidim sta je u kesi, nikad nisam kupio skroz na nevidjeno). dakle, zanimljivo je jer mozes da dodjes do neockivano redkih, skupih i korisnih delova. obicno ima  dlaka od macaka i kerova, pranje i sortianje traje nedeljama. i ponekad skapiras da imas posla sa budalama :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

stonecoldcrazy

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 486
    • Pogledaj profil
Re: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #12 poslato: Avgust 13, 2013, 10:47:50:pre podne »
Citat: \"yanakin\" post=26335


definishi da li ti treba kao:

1)kompletan set koji si oduvek zeleo ali ti je promakao
2)nesto sto ces dalje da prodash i zaradish kroz delove ili setove
3)materijal za gradnju.

moje iskustvo sa kockicama na kilo - (samo da napomenem da obicno odem kod likova da vidim sta je u kesi, nikad nisam kupio skroz na nevidjeno). dakle, zanimljivo je jer mozes da dodjes do neockivano redkih, skupih i korisnih delova. obicno ima  dlaka od macaka i kerova, pranje i sortianje traje nedeljama. i ponekad skapiras da imas posla sa budalama :)



Ima bar 2 seta koja hoću da imam, i ima bar 2 seta koja već imam pa bi ih prodao verovatno. Naravno, ne znam koliko delova fali itd

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: treba mi mišljenje o ovoj aukciji
« Odgovor #13 poslato: Avgust 13, 2013, 11:34:39:pre podne »
Citat: \"Profa21\" post=26327
Sammael, set 6542 Launch & Load Seaport (koji posedujem) je osim Raised Baseplate-ova, ceo izgrađen od kockica. Pa tako i korito broda :grin2:  I verujte mi, samo taj set vredi 80 evra, jer je genijalan. A cene na BL-u su mu mnogo veće :wink2:

Hvala za info, bio sam ubeđen da je u pitanju koristo iz jednog dela (pošto je korišćeno za ranije i kasnije brodove), ali sam posle tvoje poruke pogledao na BL i video kakva je konstrukcija.

I da, set svakako vredi te pare za sve Classic Town fanove.