Autor Tema: Porodicna kuča - 6754  (Pročitano 3827 puta)

turbo

  • Gost
Porodicna kuča - 6754
« poslato: April 07, 2011, 07:38:44:posle podne »
Najavili smo otvaranje za vikend, ali ko ce docekati vikend. U pitanju je stvarno lep model porodične kuće i lično sam jedna čekao da vidim kako izgleda uživo. Više o modelu možete videti na brickset.com

U kutiji nema praznog prostora i drago mi je da je Lego odlučio da bude ekonomičniji. Na kraju, veća ambalaža neće navesti kupce da potroše više novca (ili grešim). A svakako je i praktičnije za nošenje ili slanje.




Dobijaju se 4 knjižice sa uputstvima, s\' tim što se 2 odnose na glavni model, jedna je za pridzemlje, druga za sprat.



Mi smo krenuli od druge varijante, što zbog nedostatka vremena, što zbog toga što želimo da najveću složimo na kraju i uživamo.

 

Gradnja je trajala oko dva sata i skoro sve vreme je na projektu radilo dvoje. Uz prikaz potrebnih kocki pored svake slike, nije bilo teško pohvatati i složiti. Najveći problem pri izgradnji su tileovi koje je skoro nemoguće odvojiti od podloge.  

Krajnji ishod možete videti u galeriji, a u par slika to izgleda ovako





i slika sa google earth-a



Ja sam i želeo ovaj set, tako da nisam objektivan. Modularne zgrade su zabavne, a dobra je škola sklapanje ovakvog jednog seta. Čovek dobije puno ideja (i materijala) za svoje projekte. Kao klasičan city set lako se uklopi sa ostalim setovima. Jedina manjkavost je nedostatak figura za šta ne nalazim smisleno opravdanje. Makar jedna figura koja bi predstavljala vlasnika, sa par odevnih varijanti (dva torzoa, kapa/kosa i sl) bi upotpunili doživljaj.

U nastavku... varijanta br. 3 :wink2:

przulj

  • Gost
Odg: Porodicna kuča - 6754
« Odgovor #1 poslato: April 07, 2011, 09:56:17:posle podne »
Moja omiljena tema su CREATOR kuće, a ovaj set je prvi koji sam kupio iz te teme. Mogu reći da sam se preko njega i navukao :beaten:
Nakon 3. varijante bilo bi dobro da ako budeš imao volje prikažeš i prvu, ona je ipak najbolja. Pohvale za prikaz, uživajte kolektivno :party:

LEGO DESIGNER JOLOVIC13

  • Gost
Odg: Porodicna kuča - 6754
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2014, 05:02:41:posle podne »
Sada mi se ovaj set svidja jos vise :sweating:

cicibu

  • Gost
Re: Porodicna kuča - 6754
« Odgovor #3 poslato: April 15, 2014, 04:57:20:posle podne »
Ovo je predivno! A onda sam videla da je poruka od pre 3 godine :(
Ima li sanse da se ovo negde nabavi?
p.s. stvarno popravljajte taj sajt

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Porodicna kuča - 6754
« Odgovor #4 poslato: April 15, 2014, 05:40:15:posle podne »
Probajte www.bricklink.com tamo imate najveće šasne da pronadjete tako star set! Ali verujem da će cena biti veća jer je takav slučaj sa legom - sto stariji set to veća cena.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Porodicna kuča - 6754
« Odgovor #5 poslato: April 15, 2014, 05:43:52:posle podne »
Svakako vredi proveravati i Limundo i Kupindo, pošto je set poveliki pa bi slanje iz inostranstva dosta koštalo.

cicibu

  • Gost
Re: Porodicna kuča - 6754
« Odgovor #6 poslato: April 15, 2014, 07:50:12:posle podne »
Hvala na savetima ali sumnjam da bismo imali para za transport iz amerike ili evrope, naci cemo vec nekako