Autor Tema: PVO od pre 12 godina :-)  (Pročitano 3366 puta)

dacamatshu

  • Gost
PVO od pre 12 godina :-)
« poslato: April 11, 2011, 12:57:14:pre podne »
Evo mog PVO kamiona kojeg sam sastavio kada sam imao 15godina i od tada stoji, a to je zapravo i neshto shto sam poslednje ozbiljno sklapao, ironija je da sam zapravo tacno posle bombardovanja i prestao da se igram sa lego kockicama, naglo se sazrelo izgleda jbg.. :-) ..a i doshla gimnazija.. i devojcice..pa kola... ma znate sve :-)

..uglavnom, vozilo PVO-a napravljeno sa idejom da bude kao amajlija za gajbu u kojoj nisam bio za vreme bombardovanja(deca shta cesh :-) ), inspirisano mesavinom ruskog S-300 PVO-a i Tunguskom (uvek sam voleo vojsku jbg :-) )

..mozda najzanimljiviji detalj jeste dupla pokretna osovina za duple prednje tockove :-) ..ne znam da li je neko napravio to do sada....

Eto i par slicica!

pozdrav svima!

[attachment:1]C:\\fakepath\\IMAG0234.jpg[/attachment]

[attachment=339]IMAG0235.jpg[/attachment]

[attachment=340]IMAG0236.jpg[/attachment]

[attachment=341]IMAG0237.jpg[/attachment]

[attachment=342]IMAG0238.jpg[/attachment]

[attachment=343]IMAG0239.jpg[/attachment]

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #1 poslato: April 11, 2011, 06:52:10:pre podne »
super je.
daj i neku sliku kako izgledaju te prednje osovine odozdo (ako se pomeraju same zajedno).
takođe mi se i sviđa da vidim nešto napravljeno \"po starinski\" bez ovih novih naprednih tehnika gradnje.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2011, 08:02:12:pre podne »
Hej, pa ovo je i vise nego odlicno!!
Svidja mi se prednji deo kamiona, veoma Sovjetski! Takodje, interesuju me resenje za skretanje.

PS. Dobrodosao nazad!
...и нестадох у измаглици...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #3 poslato: April 11, 2011, 08:53:02:pre podne »
Bas dobro izgleda!!!Stvarno bi bila steta da ne iskoristis talenat za lego!!!

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.710
    • Pogledaj profil
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #4 poslato: April 11, 2011, 01:36:05:posle podne »
Veliki pozdrav, koliko se secam na izlozbi si samnom pricao i bas spominjao ovaj PVO. Extra je, to su delovi onog cuvenog model team-a.

Ajde angazuj se pa napravi jos neku kreaciju, da vidimo jel i dalje to imas u sebi ;)

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #5 poslato: April 11, 2011, 01:55:02:posle podne »
Odlično odrađen moc, nema šta!
Zaista sjajno izgleda taj dvoosovinski sistem.
I takođe, da vidimo taj prenos  :wink2:
ali i ostale radove. Ako su ovakvi, eto nama još jednog sjajnog mocera!

Izuzetno sam zadovoljan što vidim da ima sve više sjajnih kreacija na našem sajtu :grin2:
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

dacamatshu

  • Gost
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #6 poslato: April 12, 2011, 12:36:43:pre podne »
E hvla svim na pohvalama, kasnim jedno 12 godina al izgleda da nikad nije kasno! :)

\"Zidane\" jeste znam da sam pricao sa tobom i secam se nick-a, bio me je upecatljiv zbog fudbala ali sam vas u principu sve pomeshao upoznao sam vas par tamo pa vishe ne znam ko je ko...ali ima vremena povezacu :-)

..shto se tice novih kreacija, znam da ima sigurno josh smisla za to jer ponekad slozim neshto sa setricem kad vidim njega da se petlja, ali ne mogu se pohvaliti nicim posle ovoga.. eo.. obecavam cim diplomiram a trebalo bi uskoro.. videcu da napravim neshto..e sad jedino shto ovaj kamio toliko dugo stoji da mi je zao da ga diram a nema ne ogranicen broj kockica :-) ..pokushacu da smirim \"potraznju\" sa slikama mojih kreacija od kad sam bio klinac koje sam pominjao, ne znam dal u predstavljanju ili ovde kada sam pisao :-)

..a evo i par slicica koje su ispale najbolje, dok ne nabavim digitalac ne moze bolje..

Fotke donjeg dela ( u principu nishta komplikovano samo je ideja bila ok :-) ..jeste, iskorishceni delovi model team-a, onaj veliki mak kamion beli sa dugackom haubom! :-)

..i par fotki kamio kada bi treba da bude u pokretu sa \"zakljucanim\" i lanserom i radarom da se ne okrecu ..  :-)

dacamatshu

  • Gost
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #7 poslato: April 12, 2011, 12:49:12:pre podne »
..izvinjavam se na \"typo\" greshkama, neshto me zeza tastatura a i brzoplet sam .. pregledacu sledeci put post pre slanja :-( ..sramota.. neke recenice su izgubile smisao zbog toga... eo prepravljenog posta :-) (samo sam sebi dupli posao napravio :-)

...\"...E hvala svima na pohvalama, kasnim jedno 12 godina, ali izgleda da nikad nije kasno! :)

\"Zidane\" jeste, znam da sam pricao sa tobom i secam se nick-a, bio mi je upecatljiv jer me je asocirao na fudbalera Zidana, ali, sam vas u principu sve pomeshao, upoznao sam par ljudi tamo (sa pravim imenom i sa nick-om, znaci sve duplo, a ja imena ne pamtim najbolje :-) ) pa vishe ne znam ko je ko...ali ima vremena povezacu :-)

..shto se tice novih kreacija, znam da imam sigurno josh uvek smisla za to (kao voznja bicikla, ne zaboravlja se :) a dugo sam vozio.. ), a i ponekad slozim neshto sa setricem kad vidim njega da se petlja, ali ne mogu se pohvaliti nicim ozbiljnijim posle ovoga.. evo.. obecavam, cim diplomiram, a trebalo bi uskoro.. videcu da napravim neshto..e sad jedino shto ovaj kamion toliko dugo stoji da mi je zao da ga diram a nemam ne ogranicen broj kockica :-) ..pokushacu da smirim \"potraznju\" :-) sa slikama mojih kreacija od kad sam bio klinac, pominjao sam ih, ne znam dal u predstavljanju ili ovde kada sam pisao :-)

...a evo i par slicica koje su ispale najbolje, dok ne nabavim digitalac ne moze bolje..

Fotke donjeg dela ( u principu nishta komplikovano samo je ideja bila ok :-) ..jeste, iskorishceni su delovi od model team-a, onaj veliki \"mac\" kamion, beli sa dugackom haubom! :-)

..i par fotki kamiona, kada bi trebalo da bude u pokretu sa \"zakljucanim\" lanserom i radarom da se ne okrecu .. :-).... \"

..usput, medju tim \"cuvenim\" slikama ima jako slican auto koji sam video ovde ceshljajuci forum, napravio ga je jedan od clanova, jedino moj nije tako lep u jednoj boji, nije bilo kockica jbg, inace bash je slican, bash sam se iznenadio koliko... ili je meni tako ostalo u secanju.. pronacicu slike valjda pa cu bash da vidim da uporedim i da pokazem tom clanu da razmenimo iskustva :-)

pozdrav svima!

.

Angeli

  • Gost
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #8 poslato: April 12, 2011, 01:08:28:posle podne »
bas super ;)
ne brini za greske pri kucanju, svi ih pravimo ;) meni se desavalo (vise puta:) da sam devojkama umesto \"aj pokazi mi slike\" iskucao sve to isto, samo kucajuci \"slike\" lako je ispustiti slovo \"l\", ozbiljno, i onda izgledam kao manijak :) ili cesto pri kucanju umesot \"e, ajde\" iskucam \" e, jade\" :)
i u 100% slucajeva umesto \"devojka\" kucam \"deovjka\" :) i to je nesto sto mi se uvek uvek desava pri brzom kucanju, pa negde ispravim, a negde me i mrzi ;)

sad nema druge nego da nastavis da se igras sa lego kockicama, napravis nesto novo, i pokazes nam ;)

aca

  • Gost
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #9 poslato: Jun 28, 2011, 05:30:12:posle podne »
Стварно је царски, штета што је слика мало лошија. Занима ме од ког оригиналног комплета (делова) си га саставио?

Angeli

  • Gost
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #10 poslato: Jun 28, 2011, 10:07:45:posle podne »
mda, moram jos da dodam da sam upravo procitao ovu temu kao \"pivo od pre 12 godina\" :)

aca

  • Gost
Odg: PVO od pre 12 godina :-)
« Odgovor #11 poslato: Jun 29, 2011, 01:26:01:posle podne »
:laugh: неко бајато пиво...