Autor Tema: Made in Belgrade  (Pročitano 9317 puta)

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Made in Belgrade
« Odgovor #90 poslato: Februar 05, 2015, 12:12:29:posle podne »
Malo i ja da se pohvalim... Neki ne znaju da sam osvojio treće mesto među 15-tak takmičara koje je organizovao hrvatski LUG "Kockice" :)

Tema koju sam izvukao je grčka mitologija, a ne bih se žalio ni da sam izvukao nordijsku :)



Sećate li se ovog filma Jason i Argonauti? E pa, to je ova ekipa:



Stajling kao s filma nije isti, pa sam se prepustio fantaziji, gradeći s onim čim imam :) U sredini s zlatnim šlemom je svakako Jason :)

Evo i cele priče:

Priča je takva da su Mitska bića zajedno s Hadom, vladarom podzemnog sveta, napala Zevsa i Atinu


Ovo je zapravo planina Olimp, s hramom. Staza je isprekidana i vijugava, vodi ravno do Hrama. Zahvaljujući ovoj slici našao sam inspiraciju za celu postavku, koja je veličine 6 puta 48x48 bejzova


Prva slika, Olimp u totalu na vrhu planine


Druga slika, Scila izranja iz vode, i u čeljustima drži jednog Argonauta. Ostali Argonauti su u naletu, potpomognuti Posejdonom, protiv tri Meduze - Gorgona.



Treća i sedma slika, Zevs napada čudovišta ispred hrama i brani Atinu.


Slika četvrta - Pošto je Had izgubio bitku, pobego je negde gore na vrh hrama, gunđajući.. :) (a i slikao sam izbliza kako bi se bolje video stil izgradnje krova...)


I peta slika iz ptičje perspektive, da se vidi koliko je staza vijugava

Ako sam nešto mogao da dodam, to je svakako kovitlac Haribda, a blizu Scile. Međutim vreme izrade mi je baš bilo problem... većina Argonauta se podavila u vodi tokom borbe. Samo nekolicina je preživelih.
Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

monsinjor

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 83
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Made in Belgrade
« Odgovor #91 poslato: Februar 05, 2015, 04:49:30:posle podne »
Rekao sam i tamo kod nas... meni se sviđa. I to jako. Hram je super... i moja žena ga hvali. Krov - majstorski.
Svaka čast! Scena sa Scilom mi je isto wow... i baš volim kad vidim neki krasan detalj sa strane mimo ''glavne velike'' scene.

Belgrade`s finest

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.349
    • Pogledaj profil
Odg: Made in Belgrade
« Odgovor #92 poslato: Februar 05, 2015, 05:40:32:posle podne »
Hvala monsi.. :)

Što se krova tiče, mogao sam da pratim da bude original kao na slici, da ga popločam s red tajlovima, i dark red tajlovima da prošaram (efekat zastarelosti), a onda sam odustao, ne moram da radim sve kao po slici, hteo sam nešto drugačije.

Inače, volim da objedinim 2-3 različite priče u jednom MOC-u, onda je zanimljivije, pošto ne uživam u statičnim kreacijama, gde nema "akcije".

Име познатог научника Волта? Џонтра Дизни!

Milan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
    • Pogledaj profil
    • LimitlessBricks.com
Odg: Made in Belgrade
« Odgovor #93 poslato: Februar 06, 2015, 11:08:02:pre podne »
Odlicno! Jako mi se svidja!

alenvprekrsku

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 58
  • Pol: Muškarac
  • Otac, suprug, OKP, AFOL i audiofil.
    • Pogledaj profil
Odg: Made in Belgrade
« Odgovor #94 poslato: Februar 06, 2015, 02:54:47:posle podne »
Kad ču ja ovako?   :frozen: