Autor Tema: 75087 Anakin's Custom Jedi Starfighter  (Pročitano 1033 puta)

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
75087 Anakin's Custom Jedi Starfighter
« poslato: Maj 23, 2015, 11:51:33:posle podne »
Postovanje svima  :smilie:
Danas cu vam predstaviti Anakinov brod,koji verovatno mladja populacija prvi put vidi  :grin2:
Ovaj starfighter je prvi put vidjen 2003 godine,kada se emitovala crtana serija na cartoon network-u pod nazivom Star Wars Clone Wars. Epizode su trajale po desetak minuta i imale su stvarno dobru pricu. Ako neko zeli da pogleda moze to da uradi na you tube-u,samo treba da ukuca : Star Wars Clone Wars 2003 full series i izaci ce klip u trajanju od 2h i 10 minuta,gde su prikazane sve epizode  :smilie:

Da se vratimo na Anakinov Starfighter,on je u crtacu izgledao ovako
 
I nosio je naziv Azure Angel.
Lego je napravio stvarno vernu kopiju ovog lovca koji sadrzi 370 delova, 8 nalepnica i 3 minifiga ( Anakin Skywalker.Asajj Ventress i Astromech Droid ( u crtacu je nosio naziv R4-P22 )
Postavlja se pitanje zasto je Lego bas sada izbacio ovaj set,kada se crtani emitovao pre 12 godina  :grin2:

Prednja strana kutije:


Poledjina kutije:


Uputstvo:


Prelazimo na minifigove koji su stvarno odlicni,a posebno Asajj Ventress



Izgled samog lovca:


Prednja strana:


Zadnja strana:


Stabilizatori mogu da se pomeraju, na slici prikaz kada su namesteni ravno:


Izgled kokpita:

Na nalepnici koja predstavlja Anakinov radar i kompjuter je prikazan Lovac kojim upravlja Asajj Ventress u crtanom filimu,a iza Anakinovog sedista je mesto gde stoji dvoogled,na to isto mesto moze da se stavi i svetlosni mac,ali posto ga ugasite  :grin2:

Prelazimo na deo koji je predvidjen za Astromech Droid-a:


Pritiskom na ovu malu polugu,koja je oznacena zutim,koja se inace nalazi sa donje strane lovca katapultiramo droida i to izgleda vrlo uverljivo  :laugh:


Izgled motora i donjeg dela:

Ovaj starfighter poseduje cetiri spring-loaded raketice,na svakom krilu po dve,a pored toga poseduje i nosace za rezervne raketice koji se nalaze ispod cevi motora,i sasvim korektno stoje i ne mogu da ispadnu  :smilie:

U slucaju da Anakin dodje u nezgodnu situaciju i njegov lovac bude pogodjen i ostecen,moze da se izvuce iz nevolje tako sto ce odvojiti kokpit od celog broda:


Izgled kokpit-kapsule  :grin2: :



Visak delova:


I za kraj poredjenje sa Anakinovim starfighter-om iz animirane serije star wars the clone wars ( set 7669 )


Moja ocena seta je 9/10

Pozitivno je to sto set stvarno lepo izgleda i skoro je identican lovcu iz crtaca.
Minifigovi su stvarno dobri,ali imam zamerku sto na astromech droidu nisu uradili print sa zadnje strane  :p
Mislim da je izuzetno igriv set i klinci ce moci da pucaju u jednom duzem naletu 6 raketica,ispaljuju droida i prikazu duel izmedju svetle i tamne strane  :smilie:
Sve u svemu meni jako znacajan set za kolekciju jer ga kao klinac nisam mogao posedovati,zato sto ga lego nije napravio,ali evo sad posle 13 godina sam sasvim zadovoljan izgledom seta i time sto je ugledao svetlost dana!  :smilie:

Ako nekoga nesto zanima moze slobodno da pita :) pozz

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Odg: 75087 Anakin's Custom Jedi Starfighter
« Odgovor #1 poslato: Maj 24, 2015, 12:21:48:pre podne »
pa dosta je veci. i lepsi  :smilie: a mislio sam da ce slediti i odgovor na pitanje "zasto sad?"   :grin2: clone wars animated je po meni nesto najbolje uradjeno iz SW i prosirenonog univerzuma od kad je "imperija uzvratila udarac". mislim da je tu presudan bio uticaj Genadija Tar(ta?)kovskog koji je radio recimo i Samurai Jack.
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75087 Anakin's Custom Jedi Starfighter
« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2015, 12:47:47:pre podne »
Hahaha i ja bih voleo da znam zasto sad,mozda nesto i saznamo u buducnosti po tom pitanju  :grin2:
Slazem se sa tobom,crtani je pun akcije i stvarno je Genadi pokazao sta zna i svidja mi se sto nema mnogo one nepotrebne konverzacije vec samo udri  :smilie:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75087 Anakin's Custom Jedi Starfighter
« Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2015, 08:26:25:pre podne »
Super recenzija,a brod mi se svidja i budem nabavio jedan mozda. :smilie:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75087 Anakin's Custom Jedi Starfighter
« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2015, 08:33:30:pre podne »
eh da je Mako ziv mozda bi bilo jos samuraja dzeka  :bored:
Brod je gotivan, ne gotivim prequele ali je dizajn brodova sasvim ok  :party:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75087 Anakin's Custom Jedi Starfighter
« Odgovor #5 poslato: Maj 24, 2015, 10:19:32:pre podne »
Jako lep brod, odlican dizajn

Zasto tek sad ? pa jednostavno, TLG je bio zauzet izbacivanjem setova koji su pratili one "čuvene" epizode 1,2 i 3  :wink:

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75087 Anakin's Custom Jedi Starfighter
« Odgovor #6 poslato: Maj 24, 2015, 11:13:02:pre podne »
Hvala tehnik kralju,toplo ti preporučujem ovaj set  :smilie:
Možda je bnesty u pravu,mada po mom mišljenju nema opravdanja što nisu ispoštovali ovakav crtani na samom početku cele priče  :grin2:
Možda bi bilo još epizoda sa samurajem,realno ja ne znam nikoga ko nije gotivio dzeka,a možda bi bilo i još star wars animated epizoda,deluje kao da ima još dosta prostora za tako nešto  :laugh: