Autor Tema: 6985 - Cosmic Fleet Voyager  (Pročitano 5977 puta)

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.711
    • Pogledaj profil
6985 - Cosmic Fleet Voyager
« poslato: Jun 25, 2011, 09:14:51:posle podne »
Naziv seta: 6985 - Cosmic Fleet Voyager
Godina:     1986
Tema:        Classic space
Delova:     412
Minifigura: 4



Set 6985 je iz 1986 godine, a do mene je stigao pre nekoliko dana. Zaista sam se odusevio stanjem u kome sam ga dobio. Uz nekoliko sitnih problema, set je kao nov. Tj. vecina delova od ukupno 413 su bez ijedne ogrebotine sto je zaista impresivno za set star 25 godina.

Secam se dobro tih kataloga iz 86-te, kada sam imao jedan jedini lego svemirski brod i to naravno najmanji, kako sam gledao ove najvece brodove iz tog vremena... odata verovatno ostade zelja za ovim istorijskim setovima...

Posebna priča su delovi koji su jako interesantni, naravno dosta delova se na žalost više ne proizvodi.

Pre nego krenem na sam opis ovog seta, opet ću sa žaljenjem da konstatujem kako su ranije lego dizajneri bili mnogo kreativniji i pored osnovnog modela uvek je bilo bar 3-4 alternativna modela (naravno bez detaljnog uptustva), ali sa slikom koja je davala nove ideje.

Ovde prilazem dve fotke sa eurobricks foruma, jer kutiju nisam imao da ovo ufotkam sam.




(link do ovog review-a: http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=30101

Prikaz svih delova na gomili razvrstanih na radnom stolu kako bi se stekao utisak o količini kockica.



Neki bi sigurno prigovorili legu zbog nekih delova, koji su zaista krupni, ali meni se stvarno extra svidjaju.

Prozori svemirskog broda - stanice:


Ćoškasti svemirski hladnjaci (nemam bolju ideju za naziv ovih delova):


I naravno uvek korisne trans-yellow kockice, raznorazni paneli, prozori i stakla.


Obzirom da je u pitanju najveći set iz 86-te red je bio da se u njemu nađu čak 4 classic space minifigova (mislim da postoji još samo plavi).



Svemirski brod je velikih razmera i sastoji se od dva modula, jednog glavnog i jednog dodatnog koji ima fukciju mobilne svemirske stanice.

Izgradnja matičnog broda:









Pažljivo sa radioaktivnim materjalom!!!


Brod iako dosta glomazan ima puno prostora u unutrašnjosti






Izgled kompletiranog matičnog broda


Osnova svemirske baze




Pokretni krov stanice, fensi fensi trans yellow!


Na krovu se nalazi mega antena i turbo hladnjaci za komunikaciju sa matičnim brodom koji je ostao u orbiti dok stanica skuplja svemisku prašinu na nekoj planeti XY-467


Kompletna stanica


Kada stanica spusti rampu mali svemirski rover je može napustiti i krenuti u dalja istraživanja. Samo vozilo je neverovatno jednostavno i možda je moglo da ima još neku caku...


Kada se čitav brod sklopi izgleda otprilike ovako


Cela posada ispred broda (obratite pažnju šta se sve otvara). Skoro svaki krov je pokretan i omogućava pristup unutrašnjosti broda što u mnogome povećava igrivost.


Poređenje broda sa jednim modernijim city setom (samo zbog poređenja veličine).



I za sam kraj ne mogu a da ne prokomentarišem ogromnu sličnost ovog broda sa setom 6783-1: Sonar Transmitting Cruiser koga takodje imam u svojoj kolekciji. Jasno je odakle je potekla ideja za ovaj mnogo ulickaniji ali ne i obavezno lepši set.


Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: 6985 - Cosmic Fleet Voyager
« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2011, 11:02:57:posle podne »
:love:

skoro da su mi suze krenule...

:cry:

...ipak su potekle!

awesomenator

  • Gost
Odg: 6985 - Cosmic Fleet Voyager
« Odgovor #2 poslato: Jun 26, 2011, 12:50:29:pre podne »
Svaka cast za review sa sve fotkama, prava je retkost videti ovako nesto za set star 25 godina.

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6985 - Cosmic Fleet Voyager
« Odgovor #3 poslato: Jun 26, 2011, 10:23:56:pre podne »
Pa ovo je...sjajno... :amazed:

Delovi su fantasticno ocuvani, vidi se i po slikama... :love:

Ovi stari glomazni delovi su, moram primetiti, mnoooooogo puta korisniji nego danasnji glomazni delovi... :nerd:

...svaka cast na kupovini...svaka cast... :cool2:
...и нестадох у измаглици...

lion knight

  • Gost
Odg: 6985 - Cosmic Fleet Voyager
« Odgovor #4 poslato: Jun 28, 2011, 10:41:10:posle podne »
Odličan review, hvala...
Set je u sjajnom stanju, figurice su praktično netaknute (vidi se po onoj zlatnoj boji na space logotipu na trupovima, koja uvek prva strada u igri).

Inače, ovaj set je jedan od poslednjih pravih Classic space setova - sledeće (1987.) godine je krenula Futuron tema, a ostali setovi iz 1987. koji su po logotipima na vozilima i figuricama zvanično i dalje pripadali Classic space-u, imali su Futuron kolor šemu (dominantnu belu boju i trans-blue prozore). Ovaj drugi pomenuti set 6783-1: Sonar Transmitting Cruiser je već totalno u Futuron maniru, iako i dalje ima Classic space logotip i figurice.

kost

  • Gost
Odg: 6985 - Cosmic Fleet Voyager
« Odgovor #5 poslato: Jul 12, 2011, 11:35:02:posle podne »
WOOOOW!!
 Odličan review!
Koje stanje kocaka, nenormalno dobro !!!:amazed:  Bez ogrebotina, bez UV ostecenja! Stvarno fascinantno stanje za set tih godina..

zidane

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.711
    • Pogledaj profil
Odg: 6985 - Cosmic Fleet Voyager
« Odgovor #6 poslato: Jul 13, 2011, 06:38:44:pre podne »
Prvo da se zahvalim svima na pohvalama za review... mogao je mozda biti i za nijansu detaljniji, no dobro ;)

I jos jedna stvar, set sam kupio od nama poznatog clana foruma Kokija, znam da smo svi imali primedbe na kvalitet i odnos Kokija koji ima prema Lego kockama, ali evo ovaj primer pokazuje da se kod njega moze kupiti ok stvar. U svakom slucaju proverite u kakvom je stanju set pre kupovine, sto je savet za bilo koju kupovinu ne samo preko Kokija.

Uzivajte!

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 6985 - Cosmic Fleet Voyager
« Odgovor #7 poslato: Jul 21, 2011, 09:30:14:posle podne »
Odlican review odlicnog seta. Iako nisam ljubitelj space secam se da sam kao klinac dok listam kataloge, uvek se zadrzavao na slikama ovog broda