Autor Tema: trijumf znanja?  (Pročitano 5556 puta)

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
trijumf znanja?
« poslato: Novembar 06, 2011, 05:29:26:posle podne »
Otisao sam sa zenom do Tempa danas i spopase nas devojke sa flajerima nagradne igre u kojoj navodno svako ko sakupi 16 kodova sa proizvoda koji se kupuju kod njih dobija citiram \"skupi\" set lego kockica. Nagradna igra se zove trijumf znanja i kao nagrade imaju 2 putovanja u Diznilend za 4 osobe i 200 setova Lega. Ne pominje se koji su setovi u pitanju.
Mi smo uzeli neki paketic dezodoransa i u kutijici se dobija liflet sa kodom koji se salje na sms kao i minifig serije 5 na poklon.
E sad, na lifletu lepo pise da samo prvih 200 ucesnika koji posalju 16 kodova sa istog telefona dobijaju set kockica. Kako su te kutijice za nagradnu igru malo skuplje (550+ din) pitam se isplati li se kupiti 16 proizvoda pogotovo sto ne znamo koji je set u pitanju.

Sajt na koji se pozivaju je www.umfclub.com i jos nije aktivan.

Zna li iko nesto vise o ovome?
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

przulj

  • Gost
Odg: trijumf znanja?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2011, 05:37:07:posle podne »
Ja prekjuče dobio od žene to pakovanje hemije i u njemu figurica ženske sa majmunčetom i bananom.
Dezodorans i šampon nisam ni pogledao :laugh:

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Odg: trijumf znanja?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2011, 05:42:13:posle podne »
ovo je jako interesantan podatak, I ja sam dobio zensku ;) Sad sam na lifletu procitao sledeci sitni tekst: \"kupovinom sledecih umf pakovanja mozete da sakupite svih 16 mini figura: 1,2,3,4,5,15,16\"
Ovo mozda moze biti interesantno za ljude kojima nedostaju neke figure :D
mi smo uzeli set sa dove muskom kupkom i dezodoransom i izgledada u njemu fiksno ide zoo keeper minifig.
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Angeli

  • Gost
Re: Odg: trijumf znanja?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2011, 06:05:47:posle podne »
to je ok ako ti trebaju ti proizvodi ;)
ako ne, onda je jeftinije otici u hippo, prepipati kesice i kupiti sta fali :)
ili jos bolje, anruciti za duplo manju cenu sa bricklinka

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: trijumf znanja?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2011, 06:11:00:posle podne »
u pravu si, evo sad gledam na bricklinku cene i stvarno je smesno, minifigovi svih serija od 1,5 do 2,5 evra, jos samo kad bih imao paypal :wacky:
Na svu srecu nasao sam par prodavnica koje primaju moneybookers...  :wink2:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

Angeli

  • Gost
Re: trijumf znanja?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 06, 2011, 07:54:39:posle podne »
sad svi masovno kod nas otvaraju paypal, samo umesto zemlje Srbije stavljaju Bosnu.
aj, uplaticu ti ja preko paypala kad je frka, samo zatrazim na priv.

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: trijumf znanja?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 06, 2011, 09:02:07:posle podne »
pokusao sam ja da otvorim pre neki dan ali sam stavio hrvatsku, cim sam upisao broj vize, odmah mi je rekao da ne prihvata kartice iz drzava koje nisu podrzane :/ Koju debitnu da koristim za njega onda?
Hvala za ponudu ali iskoristio bih to kao poslednje resenje, radije bih da sam imam opciju da platim da ne cimam nikoga ;)
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

duke

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.407
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: trijumf znanja?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2011, 09:23:53:posle podne »
Ja sam pokusao sa internet karticom Komercijalne, ali nije naravno proslo.
Dosta ljudi se registrovalo sa Intezinom karticom.
Mozda bi proslo sa karticom Hipo banke, posto ona pokriva Hrvatsku, Bosnu i Srbiju, tj karticno poslovanje je zaduzeno za ove zemlje. Tako je bar bilo prije par godina dok sam zivio u Bosni, a kolega je koristio njihovu karticu i podizao novac bez provizije na bankotima u bilo kojoj od ove tri zemlje.
Valjda ce uskoro i kod nas :cry:

aca

  • Gost
Odg: trijumf znanja?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 12, 2011, 12:32:00:posle podne »
Интересантно је то за Хипо-банку, само што они имају само картице везане за текуће рачуне. Нисам гледао колико то наплаћују месечно. :bored:

А што се тиче Paypala, погледајте ову вест. Јесте мало старија, али много каже.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: trijumf znanja?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 12, 2011, 12:36:00:posle podne »
Citat: \"aca\" post=7020


А што се тиче Paypala, погледајте ову вест. Јесте мало старија, али много каже.


koliko sam ja upućen, sajt njuz.net objavljuje izmišljene vesti...tako da...

aca

  • Gost
Odg: trijumf znanja?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 12, 2011, 02:44:43:posle podne »
Тачно тако. Али интересантна је државна Агенција која наплаћује астрономску провизију на трансакције ка ПП. Ту можда лежи одговор зашто на листи од 190 земаља које тренутно имају неку варијанту ПП има и земаља за које је Србија Запад, али шта то вреди... Када се у то укључи и ко има највише користи од тога да се ПП не уведе (нпр. друга могућност је IBAN који кошта најмање 1000 дин)...

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: trijumf znanja?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 12, 2011, 03:20:39:posle podne »
Ne postoji nikakva državna agencija tog tipa, ceo tekst je bio zezancija.

Njuz.net je isto što i onion.com, satirični članci koji ismevaju trenutno aktuelne vesti.

aca

  • Gost
Odg: trijumf znanja?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 13, 2011, 09:53:10:pre podne »
Очигледно нисам био разумљив.
Да, чланак је измишљотина и та агенција не постоји, али ме не би чудило да је уведу. Идеја је монструозна, али није немогућа. :sick2: :confuzed2: :doubtful:

daulex

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Re: trijumf znanja?
« Odgovor #13 poslato: Decembar 13, 2011, 10:33:55:pre podne »
Koliko ja shvatam, ono sto boli ove nase glavonje je to sto mozes da primas pare preko pp-a. Mislim da ih placanje ne brine toliko.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: trijumf znanja?
« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2011, 12:56:29:posle podne »
Citat: \"daulex\" post=7067
Koliko ja shvatam, ono sto boli ove nase glavonje je to sto mozes da primas pare preko pp-a. Mislim da ih placanje ne brine toliko.


brine njih i jedno i drugo, jer onda nema potpune kontrole nad protokom novca...bar ne na legalan način...