Autor Tema: Kupovina iz kocka.rs  (Pročitano 19557 puta)

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Kupovina iz kocka.rs
« poslato: Decembar 02, 2011, 04:21:32:posle podne »
S obzirom da su sve radnje po Beogradu BEZOBRAZNO skupe, a izbor i nije nesto narocito dobar planiram da porucim nesto iz kocka.rs... ako bude zainteresovanih mozemo zajedno da napravimo neku porudzbinu...ko hoce neka me kontaktira na pp...

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #1 poslato: Decembar 03, 2011, 05:14:31:posle podne »
Konacno stigla moja prva dva star wars seta...8083 i 8084 nisam porucivao iz kocke vec od jednog decka koji je isto iz Subotice izaslo me je isto kao u kocka.rs

Miroslav

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 81
    • Pogledaj profil
Re: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #2 poslato: Decembar 03, 2011, 05:48:22:posle podne »
Ako se decko zove Pedja, onda je to ista osoba. :tongue2:
:pirate:

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #3 poslato: Decembar 03, 2011, 07:55:31:posle podne »
Ne ovaj se zove Sinisa...komplete sam kod njega placao po 1750...u kocki su 1700 s tim da je trosak slanja on uzeo na sebe....tako da je ispao maximalno korektan....

sardumaquon

  • Gost
Odg: Re: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2012, 04:39:40:posle podne »
JEL MOZE NEKO DA MI PROSLEDI BROJEVE Pedje i Sinise ako nije problem

Lole

  • Gost
Odg: Re: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #5 poslato: April 08, 2012, 06:16:44:pre podne »
Pokusavajuci da pronadjem Lego po sto povoljnijoj ceni, dosla sam i do sajta kocka.rs. Pitanje koje ja imam se namece samo; kako je moguce da je vecina stvari koje se nude na sajtu mnogo jeftinija nego po prodavnicama? Evo, na primer, Hero Factory, pojedini setovi kostaju skoro duplo manje nego u DexyCo. Da li je ovo sto Kocka prodaje original ili mnogo, mnogo dobra kopija? Meni lici da je original, ali mi je cena prava misterija i zato se ne usudjujem pa porucim, pa vas zato molim za objasnjenje jer verujem da vecina clanova ovde na Forumu ima daleko veca iskustva nego mi pocetnici.

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #6 poslato: April 08, 2012, 06:24:24:pre podne »
Sto se tice kocke nemate potrebe da brinete vecina nas sa foruma je porucivala do sada neke komplete iz kocka.rs. Naravno originalne kocke su u pitanju. DexyCo i ostale vece prodavnice/lanci prodavnica igracaka po vecim gradovima kocke nabavljaju od istog uvoznika i debelo se ugradjuju u prodajnu cenu...ne znam lanac nabavke koji koristi kocka.rs, ali posto je iz Subotice mogu da pretpostavim da imaju neku povoljniju varijantu nabavke preko Madjarske zbog cega su im kocke priblizne cenama sa oficijelnog lego sajta...U svakom slucaju imate preporuku za kupovinu kod njih...

kamera

  • Gost
Odg: Re: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #7 poslato: April 08, 2012, 06:27:49:pre podne »
kocka.rs je odlican sajt za kupovini lega ako ne i najpovoljniji ja sam saradjivao sa njima i veruj mi kocke su orginalne i  perfektna je usluga.

Lole

  • Gost
Odg: Re: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #8 poslato: April 08, 2012, 07:41:04:pre podne »
E hvala puno, sad sam bar sigurnija. I ja sam primetila da cene skoro odgovaraju i cenama na zvanicnom Lego Shopu, ali prosto nisam mogla da shvatim da su nasi uvoznici toliko beskrupulozni i da imaju enormno visoku zaradu. Sam primer je Creator set 5771 koji kosta u Kocki 6000, a ja sam u jednoj prodavnici videla za 10000. Vala, sto je mnogo, mnogo je.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #9 poslato: April 08, 2012, 09:36:30:pre podne »
Pretpostavljam da su kocke iz madjarske jer kad dobijem onaj lego katalog sve pise na madjarskom.Ja sam zadovoljan za sada i kocke su bas jeftine malo skuplje od zvanicnog lego sajta ali boze moj pa moraju i oni nesto da zarade.Bitno je da su mnogo jeftinije nego po BG-u i ostalim prodavnicama msm kod njih je set 8069 5400 a u gradu 11000,ili 8070 12400 a u gradu 20000.Mislim sto je previse nabudzenu previse je nabudzeno.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #10 poslato: April 08, 2012, 01:23:21:posle podne »
nasi prodavci toliko retko prodaju lego kockice da ih prodaju kao lamburdzinije - prodacu sedam komada godisnje i zaradicu od toga 1500 eura :)

+ carine su tako nenormalno velike da set koji je 1000 din u inostranstvu sa carinom kosta 1500. znaci akoprodavac prodaje za 50% skuplje i dalje je na pozitivnoj nuli :) onda, ako pozeli da se ugradi npr jos 50% na originalnu cenu, to je vec 2000. i na sve to moras platiti i PDV od 18% ... i tako to ide, da su cene takve da jednostavno ne mozes da verujes - visoke carinske stope, velika marza prodavaca i PDV

I jos na sve to, lego kockice koje npr u USA kostaju 100$ ovde, isti set ( i kad kazem \"ovde\" mislim na Evropu bez Srbije) kosta 100 e - jer je za Lego kompaniju konverzija 1:1 za $:e (i ovo su oficijalno objasnili potraznjom na trzistu i troskovima i raznoraznim tehnickim izrazima, ali ne odstupaju)

Plus, cesto se desava da u USA daju akcije - kupis jedan, drugi dobijes (iliti, 50% popusta, kao sto je trenutno za Alien atack), dodjemo do sledeceg:

set koji tamo kosta 50$ (na tom popustu, a utalicemo se ti i ja da kupimo po jedan, na primer)
u Evropi kosta 100e, naseg prodavca 150e + 50e zarade koji zeli da napravi (to nije sve zarada, placa prostor, porez na poslovni prostor, doprinose, shipping te kutije od proizvodjaca do sebe i drugo, tako da je pitanje koliko njemu ostane neto para da moze da kupi sebi nove cipele, na primer:), znaci sa ugradnjom prodavca set kosta 200e, + pdv koji pada na teret poslednjeg kupca u nizu (a to smo mi) od 18 % (racunam); to je 236 e

po konverziji na sajtu X.E 50$= 38,2 e

sto znaci, da set koji U USA KOSTA 38 e U SRBIJI KUPUJEMO ZA 236 e, iliti 200 e vise (slovima: DVESTA EURA VISE!!!:)

...to je razlog zasto pravi zaljubljenici u lego nikad ne kupuju lego u zemlji, kupuju ga samo roditelji, i rodjaci deci za rodjendane ili kada izadje nesto bas bas bitno sto smo cekali sto godina, a ima u radnji, pa damo par eura vise jer ne mozemo da izdrzimo da sacekamo dve nedelje da tostigne, kao npr sada minifig serija 7, kad dodje (kad ce doci do nas, btw, zna li iko?:)

Eto,nadam se da je objasnjeno kako su nase cene toliko ogromne.
A sad, zasto su u kocka.rs tako normalne ne znam, ali pretpostavio bih da svercuju lego preko grane, a da su se zastitili od zakona tako sto su legalno uneli po jedan od setova koje imaju, ili da su se obavezali da ce naruciti legalno jedan od setova, pa rade ispod zita sa narudzbinama koje su neformalne (tj ti pozoves telefonom:) - sto je sasvim ok, da je zemlja normalnija, ne bi morali to da radimo :) Takodje, pretpostavicu da nisu alavi kao nasi prodavci, da rade od kuce pa ne placaju dodatne poreze i da se sigurno nece obogatiti od ovoga, nego da bukvalno to rade kao prezivljavanje,  sa svim pozitivnim komentarima koje sam procitao na forumu o uspesnim kupovinama - preporucio bih :)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #11 poslato: April 08, 2012, 02:48:30:posle podne »
Da ali pretpostavio bih da nekako uvoze to preko granice jer na sajtu set koji kosta preko 8 soma ti nikad nemas 10 komada tamo kod dostupnosti nego par komada sto bi znacilo da ne plate sve te zezancije kad ide preko granice ali opet ko ce znati za nas je bitno da su te kocke jeftine i sto je najvaznije da su prave lego kocke a ne neka glupost.I to je to.Uzgred angeli hvala za ovo objasnjenje ali nisam znao da je legu euro prema dolar 1:1.Vidim ja isti set u americi 200 dolara a ovde 200 evra pa to je 4000 dinara vise plus troskovi narudzbe.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

milosh23

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 987
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #12 poslato: April 08, 2012, 03:10:26:posle podne »
Naravucenije LONG LIVE THE KOCKA(.RS)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #13 poslato: April 08, 2012, 07:44:33:posle podne »
Angeli, stvari koje si izneo su samo delimično tačne...

za početak, prodavci ne nabavljaju od TLG-ja, bar oni prvi kupci, kao što je dexy (koji je zvanični uvoznik za srbiju) setove po maloprodajnim cenama koje važe u EU...
kao drugo, oni kao pravna lica ne plaćaju carinu paušalno, kao ti i ja po stopi od 10%, već po stopi od 2% koja važi za konstruktivne plastične igračke proizvedene u eu, kao što je lego...
pa na to plaćaju porez od 18%...
onda, kad se naručuju velike pošiljke, kao što pretpostavljam radi dexy kao najveći uvoznik, TLG snosi troškove transporta...to velike pošiljke ne znači 50 000€, nego je mnogostruko niže...ne smem da iznesem tačnu cifru, jer sam je dobio iz poverljivih izvora...al je ta brojka prihvatljiva i malim uvoznicima...

tako da u teoriji, kad bi cena seta, koju TLG daje našem uvozniku koštala 100NJ (novčanih jedinica, nebitno kojih) i dok oni plate carinu i porez, prosta matematika kaže da ih ta stvar izađe 120NJ...pa se na tu cenu oni ugrađuju...

ako magična oaza setove od 100€ u EU može da prodaje za 120€, kad su oni direktno uvezli te setove, bez međukarika, i pri tome sigurno zarađuju, jer niko ne prodaje sa gubitkom, nego sa bar minimalnim profitnom...TLG u ozbiljnim državama daje fiksni maksimalni procenat marže, koliko prodavac može maksimalno da se ugradi u odnosu na nabavnu cenu...

što se tiče cenovne politike za usa i eu, to je tako i teško da će to menjati...računaju €:$ = 1:1...jedan od razloga je ogromno usa objedinjeno tržište sa žestokom konkurencijom, gde se ozbiljne firme bore za svakog kupca...

američke ultra rasprodaje ne možeš da smatraš kao normalnu pojavu, jer se nikad ne zna koji će setovi ići na te rasprodaje i koliki će popust biti...neretko se dešava da popust bude i 75%...



što se tiče same teme, tj kupovine iz kocka.rs...veliki broj članova foruma je naručivao od njega i koliko je meni poznato, nije bilo pritužbi do sada...
kako nabavlja kockice, ne znam i ne zanima me, al sve su original...:wink2:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Kupovina iz kocka.rs
« Odgovor #14 poslato: April 08, 2012, 08:04:44:posle podne »
pa ok, ako si u pravu (sto je vrlo verovatno, jer ono moje je neprovereno, na konto licnih iskustava), onda to znaci da su jos gori i lakomiji, kada su pare u pitanju, i nasi preprodavci (ne racunajuci kocku.rs)