Autor Tema: Šta ste novo kupili/dobili od setova?  (Pročitano 295180 puta)

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #300 poslato: Oktobar 25, 2011, 07:24:53:posle podne »
Citat: \"heltsream\" post=5205
a kad ce izlozba i gde?


odgovor ćeš naći ovde

heltsream

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #301 poslato: Oktobar 25, 2011, 07:25:24:posle podne »
tnx

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #302 poslato: Oktobar 26, 2011, 01:03:39:pre podne »
nit je novo, nit je set, ali je 400 komada za 4 eura :)

sad jos samo da nadjem nacin da mi stigne iz Francuske. Neko nekom dolazi odande? :) imam gomilu kockica kojim bih nagradio ;) 1000 trans-tamno plavih round plate 1x1 bi bila ok nagrada, cenim ja ;)

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #303 poslato: Oktobar 26, 2011, 08:51:02:pre podne »
Neki moj savet je da se raspitas kod nekog bus prevoznika pa da ti taj od koga si kupio ako hoce i moze posalje po busu. To je najbrzi, najjeftiniji nacin a i siguran je. Sad kazem opet zavisi odakle j prodavac dal neki nas bus ima liniju u tom gradu i od volje prodavca.

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #304 poslato: Oktobar 26, 2011, 11:50:17:pre podne »
probao sam to u vise navrata sa vise prodavaca, niko nece da se cima na taj nacin, sto zbog odlaska na stanicu, cekanja busa, nesigurnosti itd :) ovako im je savest cista i to im je najbitnije :)
...sto je i normalno, zar ne :)
elem, dobih na poklon (mada jos nije stiglo:)) iz usa dve case pune ovog: dve case je malo manje od 6000 komada :) lava lava e pa sta je, ako je lava nije lav ;)
dve case zato sto sam placam postarinu. ako bi nasli nekog ko bi to doneo, dobio bih 10 casa na poklon :)

ej :)

10 casa :)

60.000 trans svetlucave srece :) ako neko sredi da to dodje po nekom, dobije DVE case na poklon :)

przulj

  • Gost
Odg: Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #305 poslato: Oktobar 29, 2011, 05:07:28:posle podne »
Preko www.kocka.rs kupio



i



sa dostavom za ispod 100 EUR , koliko bi koštali po lego shop cijenama.
Dobro je biti Skockani i dobro je među prijateljima kluba imati www.kocka.rs :party:

aca

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #306 poslato: Oktobar 31, 2011, 08:59:55:pre podne »
Ево и ја се понових комплетом после више од двадесет година! :amazed: :wacky: :smile2:

Мало али слатко:

8047 Compact Excavator





Биће и представљање комплета... можда око Нове године?!  :speechless:

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #307 poslato: Novembar 01, 2011, 11:52:52:pre podne »
Citat: \"przulj\" post=5268
Preko www.kocka.rs kupio



i



sa dostavom za ispod 100 EUR , koliko bi koštali po lego shop cijenama.
Dobro je biti Skockani i dobro je među prijateljima kluba imati www.kocka.rs :party:


Sad pogledah sta ima ovaj sajt u ponudi, zaista su cene korektne, nesto je malo skuplje nego kataloska cena ali svakako ima dobrih setova koje je vec tesko naci ( ako sve sa sajta imaju zaista na stanju ).

przulj

  • Gost
Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #308 poslato: Novembar 01, 2011, 12:02:29:posle podne »
Citat: \"aca\" post=5307
Ево и ја се понових комплетом после више од двадесет година! :amazed: :wacky: :smile2:


Kakav je osjećaj? :smile2:

aca

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #309 poslato: Novembar 01, 2011, 02:33:41:posle podne »
Citat: \"przulj\" post=5326
Kakav je osjećaj? :smile2:

Па осећај је... био сам заиста усхићен, као да ми га је неко поклонио! Склонио сам га са стране док не будем сам да га натенане разгледам.
Познаница која нам је донела (другарица моје маме) није могла да верује да је то за мене и неколико пута је проверавала ту чињеницу! Шта да сам рекао да је остатак за \"колеге\" :laugh:

Нисам хтео да драмим у претходној поруци, али прошло је више од 30 (!!!) година од када сам добио последњи комплет, зато што је тај један добио брат и њиме се нисам ни играо јер ми тада није било интересантно. :cool2:

P.S. Приметио сам да сам старији од тебе 10 дана! :wink2:

vaskrsije

  • Gost
Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #310 poslato: Novembar 01, 2011, 07:19:39:posle podne »
Sto mi je poznato ovaj osecaj. Kao klinac izmedju 8 i 12 godina sam skupljao Lego tadasnji Legoland tj grad. Na zalost tad bila kriza pa sam se zadovoljavao sitnijim kompletima i nikad nisam dobio one najpozeljnije. I tu je stalo sakupljanje dosli neki drugo hobiji...I tako bilo do pre godinu dana kada sam naleteo na vatrogasnu stanicu za 40eura. Tad mi je klinac imao nepunu godinu i reko ajde ko ga sisa, taj i moji stari setovi pa nek se igra. Ali kada sam dosao kuci nisam izdrzao i sklopim ga. Covece koja radost ko mali majmun sam se radovao dok sam sklapao. I onda sam mirovao nekih 6 meseci i poceo kao lud da kupujem setove. Ne znam koliko ih ima ali za 6 meseci sam gomilu para dao ali ne zalim samo gradim i gradim, kao izgovor za malog a ja uzivam kao nekada. Inace moj glavni hobi modeli automobila 1:18 su sad zapostavljeni totalno samo Lego City i nista vise.
Eto posle tacno 20 godina sam ponovo poceo, zaista je Lego magija ogromna i jaka.

aca

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #311 poslato: Novembar 01, 2011, 10:00:26:posle podne »
E, баш је тако било! Добио сам извесну количину коцкица (захваљујући БФу) и две минифигурице (погодите на кога личе!). Имао сам само гомилу ових црвених, без плоче...
Сео сам и све склопио за око 15 минута. Осетио сам такво задовољство и опуштеност! Прави лек за стрес!!!





А осим тога, оставио сам и јак утисак на жену, морам да јој се умиљавам...:wink2:

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #312 poslato: Novembar 01, 2011, 10:52:26:posle podne »
fantyasticno, odusevljen sam, izistinski :)
i malo ljubomoran, kako se ovog i sam nisam setio :)

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #313 poslato: Novembar 02, 2011, 08:50:58:pre podne »
Еее...Ангели...џаба ти све оне црвене коцкице кад не умеш да их употребиш на прави начин... :tongue2:

Ацо, сјајно дело!
Правио сам овако нешто само усправно и мнооого мање...
Честитам и на \"ескаватору\", тиме смо се жена и ја частили за прошлу Нову Годину, и чекао нас је испод јелке (ради фазона, јелте)...једва смо издржали до поноћи...и одмах смо склопили први модел... Одличан сет, видећеш!

Постоји изгледа нека потреба афол-а да праве зигфигове својих ближњих...

ПС. Хехе, и твоја жена је црвенокоса? :wink2:
...и нестадох у измаглици...

aca

  • Gost
Odg: Šta ste novo kupili/dobili od setova?
« Odgovor #314 poslato: Novembar 02, 2011, 08:55:29:pre podne »
Ангели, Ацидум, велико хвала на комплиментима!!!
Слика је настала у септембру али ме је било срамота да објавим. :shy: Зато ми ваше похвале много значе!
Мада однекле мора да се почне.:smile2:

Одаћу вам малу тајну: скицирао сам срце на листу папира, па сам га по тој мустри слагао! Зато ми је требало само фртаљ сата. Ето како недостатак подлоге може и да помогне!

Жена ми није црвенокоса него смеђа :wink2: , а ја сам толико косе имао пре десет година (пре војске).:pirate:
Али то су две најсличније фигурице које су биле расположиве када сам се шверцовао уз туђу наруџбу. Занимљиво је то са прављењем фигурица својих ближњих, вероватно би психолози могли да кажу нешто о томе. Има ли неки на форуму?

А за ископавача... једва чекам!:wacky: