Autor Tema: Vasini MOC-ovi  (Pročitano 85080 puta)

Sektaash

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.252
    • Pogledaj profil
Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #720 poslato: Decembar 06, 2013, 11:51:58:posle podne »
još malo pa će Vasi da ponude posao kod Q-a! :laugh:

Ђапето

  • Gost
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #721 poslato: Decembar 31, 2013, 12:50:27:posle podne »
Васке ово са привеском ти је једноставно а генијално!

Што се тиче ножића рекао сам ти и на ФБ-у фантастичнчо! Драго ми је што си свестран у моковању!

Шта ти је са Flickr-ом?

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #722 poslato: Decembar 31, 2013, 02:29:55:posle podne »
Brisem nepotrebne fotografije.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #723 poslato: Januar 23, 2014, 03:11:31:posle podne »
Ponovo radim na Pragi ,samo ovaj put imam i materijalnu i informativnu podrsku od strane dr.zlog.
http://www.flickr.com/photos/legovasa/sets/72157640079127474/
Losa stvar je sto je dugacka 6 minifiga ,sto je oko 12 metara u stvarnom zivotu... takodje ,cini mi se da je malo vise otisla u visinu.
Mislim da ce cela stvar da bude mnogo niza. Na zalost ,to ce oduzeti mogucnost da komotno stavimo 2 figurice u kabnu ,ali mislim da je eksterijer bitniji nego enterijer ,koji niko nece ni gledati.
Poslusao sam zlog i napravio stvar 2 studa sirom na obe strane ,mada mislim da bi bilo idealno ako bih kratio za 1 stud,mada to mi ucinilo model lomljivijim.
Znam da izgleda kao da oba prozorcica na prednjem delu vozila mogu da se podignu ,ali moze samo 1 da se podigne. (Da li ej praga imala staklo ili je imala samo metalne prozore?

Mnogo mi se svidja kako sam uradio srednji deo prage ,izgleda vrlo elegantno i snazno . Na zalost nemam tamno sivi deo za haubu ,pa sam uzeo zute.(nisam ni siguiran da postoje ovi delovi u dbg).
Na prednjem delu ,tockovi mogu da skrecu kao i u stvarnom zivotu zahvaljujuci technic konstrukciji.

Stvarno mi trebaju saveti posto ima dosta toga sto treba biti popravljeno.
BTW ,Cemu sluzi ova kupolica na krovu?
Ako neko ne zna o kojem viozilu pricam ,vise infoa ovde http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C53/59_%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B0

dr.zli

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.539
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #724 poslato: Januar 23, 2014, 04:41:43:posle podne »
kupolica ti je mesto za komandira koji proziva mete, haubu slobodno skrati za 2 studa, u sustini deluje isto ali je predugacka, napravi je kompaktnijom u duzinu. Sto se enterijera tice, uzasno je tesno unutra tako da ce model biti jednak realnosti :wacky:
A Lion doesn't concern itself with the opinions of sheep

“In the beginning of a change, the Patriot is a scarce man, Brave, Hated, and Scorned. When his cause succeeds however,the timid join him, For then it costs nothing to be a Patriot.”

LegoLover

  • Gost
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #725 poslato: Januar 23, 2014, 05:57:21:posle podne »
Super si ga napravio. :smile2:

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #726 poslato: Januar 23, 2014, 06:39:23:posle podne »
Samo cepaj.:grin2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #727 poslato: Januar 23, 2014, 07:21:48:posle podne »
nekako je.. spljoshteno..?
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #728 poslato: Februar 01, 2014, 03:36:17:posle podne »
Pre par dana moja omiljena arapska televizija je pustila the Hunger Games ,pa rekoh ,ajde da pogledam i ovu glupost ,da vidim da li je bolje od twilight-a.
Sada sam toliko odusevljen pricom da sam morao da napravim nesto da je lego i da ima veze sa filmom.Evo ga ,moj prvi mozaik. Niej uopste moj dizajn ,potpuno sam kopirao nekig lika koji je napravio sliku sa zutim kockicama ,ali mislim da bolje izgleda sa crvenim.

Za one koji nisu upoznati ,ovaj moc treba da predstavlja ovu pticu http://joediliberto.files.wordpress.com/2012/03/mockingjaybook2.jpg
Originalni mozaik http://www.mocpages.com/image_zoom.php?mocid=327198&id=/user_images/36837/13396944861

LegoLover

  • Gost
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #729 poslato: Februar 01, 2014, 03:49:07:posle podne »
Lepo si ga repliciao, samo još možeš da od kockica napraviš slova...Npr. da piše The Hunger Games?

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #730 poslato: Februar 01, 2014, 03:52:30:posle podne »
Ne ,ne svidja mi se ovaj moc da bih sad radio na njemu ,meni je sasvim dovoljan ovako.Inace mi se ne svidja ova tehnika mozaika ,ali ovo je jedan od onih mocova koje vidis na netu ,i samo pozelis da imas isti takav.

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #731 poslato: Februar 09, 2014, 10:05:22:posle podne »
Rastavio sam vecinu ww1 vozila iz 2013 da bi napravio pragu ,ali mnogo  je slozen model ,i mislim da necu moci da ga u skorije vreme napravim ,tako da ,nazad na ww1.
Posto sam unistio skoro sve osim ovog topa ,nasao sam delova za jos 1

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.811
    • Pogledaj profil
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #732 poslato: Februar 14, 2014, 02:46:21:posle podne »
Za oko pola sata ,mozda i manje ,sam napravio Putilov ,ruski top. Mnogo mi se svidja zato sto je jednostavan i na prednjem delu nema stit nego 2 sedista za posadu.Pokusao sam da napravim model  da lici na Putilova ,ali da bude slican mojim 75icama. Mnogo mi se svidja rezultat!
Nisam hteo da bude potpuno realistican model ,hteo sam da bude u onom brickmania stilu -ima sve sto i pravi top ima ,ali je durabuilder.
Vise infoa o Putilov-u http://www.landships.info/landships/artillery_articles.html?load=artillery_articles/putilov_M1900_info.html






Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.289
    • Pogledaj profil
Odg: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #733 poslato: Februar 14, 2014, 03:32:08:posle podne »
Možda baš zato šro je vrlo jednostavan, izgleda odlično!
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

LegoLover

  • Gost
Re: Vasini MOC-ovi
« Odgovor #734 poslato: Februar 14, 2014, 03:39:58:posle podne »
Odličan je! Jel ovo Frodov torso? :tongue2: