Skorašnje poruke

Stranice: 1 ... 3 4 5 6 [7] 8 9 10
61
LEGO generalna diskusija / Odg: Opadanje kvaliteta.
« Poslednja poruka bnesty poslato Novembar 20, 2023, 02:00:53:posle podne »
Vizuelno Lego kockice, ove danasnje, narocito u poslednjih 2-3 godine i one iz 80,90tih je kao nebo i zemlja.

Ove danasnje deluju kao sto bi 80-tih izgledala kopija tadasnjih lego kockica (izgled boje, plastike pre svega).

Moje stare kockice iz 80tih svasta su trpele (rušenja, mnogooo korišcenja, mnogo bacakanja) i retko koja da je pukla, deformisana i sl. Moje kockice posle 2000-tih su uglavnom pažene i mažene, u svakom slucaju malo koriscene, ali pucanja je i te kako ima (pri rasklapanju skoro novog seta, pri otvaranju kese sa kockicama iz seta koji je odlezao u kutiji pa sam resio ponovo da ga sastavim....)
62
LEGO van Srbije / Odg: Bricks in the Six 2023 (Mississauga)
« Poslednja poruka dugme poslato Novembar 15, 2023, 03:52:05:posle podne »
Danas sam dobio imejl da je zakazana konvencija za sledeću godinu  :grin2:


Dear LEGO Fans and Enthusiasts,

After the phenomenal success of Bricks in the Six in 2023, we are thrilled to announce the grand return of this iconic LEGO fan event in 2024!

Mark your calendars for an even bigger and more spectacular showcase of creativity, innovation, and endless possibilities in the world of LEGO.

 Save the Date: November 14-17, 2024
Venue: Hilton Meadowvale Mississauga
 Exhibitor Setup: November 14-15, 2024 (Thursday and Friday)
Public Exhibition: November 16-17, 2024 (Saturday and Sunday)

Get ready for nearly 50% more event and display space, allowing for an even more extraordinary collection of LEGO fan models that will captivate and inspire. There will be more interactive features, meaning more ways for you to play and explore. We’ll have more space for vendors, promising to bring you greater variety of LEGO rarities and hard to find items (just in time for next year’s holiday shopping season!)

Join us for an immersive experience, featuring interactive workshops, extraordinary displays, and the chance to connect with LEGO enthusiasts from around the globe.

Stay tuned for more details, including ticket information, featured artists, and exciting surprises in store. Follow us on social media and visit our website for the latest updates.

Let's make Bricks in the Six 2024 an unforgettable celebration. See you there!

Bricktacularly Yours
The Bricks in the Six organizing team
63
Prodaja / Odg: Vasina berza
« Poslednja poruka vasa poslato Novembar 12, 2023, 07:14:34:posle podne »
Zdravo, zelim da kupim neke setove iz ove radnje, ali je postarina oko 40e za 2 sealed seta.
Da li neko zeli da naruci samnom pa da podelimo postarinu?

Ima sealed Lego Pirati, Atlantis, iz 90ih cak po nesto i vrlo je pristupacno.

https://store.bricklink.com/Starstar?itemID=267290652#/shop?o={%22itemType%22:%22S%22,%22catID%22:%22284%22,%22showHomeItems%22:0}
64
LEGO generalna diskusija / Odg: Opadanje kvaliteta.
« Poslednja poruka vasa poslato Oktobar 07, 2023, 09:31:58:posle podne »
Ah, nedostaje mi kada je na svakoj lego kutiji pisalo components made in denmark, hungary and czech republic.
Tada nije bilo ovakvih razgovora.
65
LEGO generalna diskusija / Odg: Opadanje kvaliteta.
« Poslednja poruka legomanijak poslato Oktobar 06, 2023, 09:11:48:pre podne »
Mislim da ovde nije slucaj nutele jer su setovi kod kojih sam primetio ovu novu vrstu problema svi kupljeni u Danskoj.
66
LEGO generalna diskusija / Odg: Opadanje kvaliteta.
« Poslednja poruka vasa poslato Oktobar 05, 2023, 04:47:52:posle podne »
ne verujem da salju razlicite vrzije razlicitim ,,rasama,,.

Imas setove za sad i za ostatak sveta koliko ja znam. Isti setovi su i za srb i za tipa nemacku.
67
LEGO generalna diskusija / Odg: Opadanje kvaliteta.
« Poslednja poruka luka066921 poslato Oktobar 05, 2023, 10:53:07:pre podne »
Ubeđen sam da ne prave namenski krševe za naše tržište. Nego, eksperimentišu sa ciljem kako kažu (da lepo zvuči) optimizacije troškova, a što znači sa što manje dobiti što više. E ono što ispadne mnogo loše, što ne prođe kontrolu kvaliteta, e to pakuj i šalji jadnicima i nižoj rasi.
68
LEGO generalna diskusija / Odg: Opadanje kvaliteta.
« Poslednja poruka legomanijak poslato Oktobar 04, 2023, 07:55:28:posle podne »
Kvalitet je vec duze u slobodnom padu, ali zato cene redovno rastu, zaista razocaravajuce.
Primetio sam da neke vece kocke (npr. 1x8 brick-ovi) ponekad imaju nekakve cudne ogrebotine, kao da su išmirglane kocke sa strane.
69
Sopstvene kreacije / Odg: Dugme's creations (update: WIP City diorama)
« Poslednja poruka dugme poslato Septembar 04, 2023, 06:06:59:posle podne »
Crveni most je zapravo bio eksperiment da vidim kako da iskombinujem tehniks delove i da na to nakačim šine, a da bude dovoljno čvrsto...

Drugi most je bio improvizovano rešenje za 15min pošto mi je falio još jedan most a izložba je bila za 2 dana...da u pitanju su novi putevi, ali nisam ih imao dovoljno običnih pa sam koristio i pešačke prelaze...
70
Sopstvene kreacije / Odg: Dugme's creations (update: WIP City diorama)
« Poslednja poruka Dardanel poslato Septembar 04, 2023, 02:54:40:posle podne »
Hvala sto si okacio! Ovo na trecoj i cetvrtoj slici su ovi novi putevi? Veoma interesantan izbor delova :D Svidja mi se kako je zapravo dovoljno da imas dva pravca po kojima se sila prenosi da bude dovoljno cvrsto da se most ni ne pomeri.
Stranice: 1 ... 3 4 5 6 [7] 8 9 10