Autor Tema: 75105 - Millennium Falcon  (Pročitano 1503 puta)

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
75105 - Millennium Falcon
« poslato: Jun 11, 2016, 06:05:16:posle podne »


Postovanje svim ljubiteljima kockica  :smilie:

Kao sto sam najavio,danas cu vam predstaviti set 75105 Millennium Falcon!!! :smilie:
Napokon sam nasao vremena da uradim recenziju ovog legendarnog broda!  :smilie:
Set nam dolazi sa 7 minifigura,18 nalepnica i 1329 delova.

Ali pre samog prikaza seta,nesto vise cu vam reci o ovom mozda i najpoznatijem brodu u univerzumu  :wink:



Millennium Falcon,originani naziv ovog broda je YT-1300 492727ZED.
Ovaj brod koji se provlaci kroz nama poznate filmove je modifikovana i mnogo puta prepravljana YT-1300 serija broda.
Proizveden je od strane Corellian Engineering Corporation-a i njegova istorija seze mnogo pre vladavine Galakticke imperije,kao i svima poznatih Klonovskih ratova.
Izgleda YT-1300 za vreme ratova klonova:


Promenio je nekoliko naziva od kako je stigao u ruke poznatih svercera Kai-a i Dova Brigger-a.sve dok nije postao vlasnistvo tajne republicke grupe i dobio naziv Stellar Envoy.
Envoy je nedugo zatim unisten u sudaru dva teretna broda iznad Nar Shaddaa,ali je obnovljen i koristio je raznim vlasnicima i menjao nazive kako se kome svidelo.Kada je stigao u ruke Quit Fargil-a dobio je naziv Bat-Falcon,na kraju stize u vlasnistvo nama svima poznatog i vrlo zanimljivog lika Lando Calrissian-a koji ga je osvojio u cuvenoj kockarskoj igri Sabacc.On mu je dao ovaj svima poznati naziv Millennium Falcon.Uspeo je na isti nacin na koji ga je dobio i da izgubi ovaj cuveni brod.



Tokom poslednje runde turnira u Sabacc-u,Lando je stavio na kocku svaki brod koji poseduje u svom vlasnistu,jer je bio siguran da ce pobediti,s tim da pobednik ima pravo da izabere samo jedan brod od ponudjenih,a bilo ih je dosta jer je posedovao svaki brod koji se nalazio na zemljistu Nar Shaddaa.Tu se pojavljuje Han Solo,mozda i najinteresantiji lik SW univerzuma.Solo je prihvatio Lando-vu ponudu i uz dosta srece uspeo da pobedi u finalu Sabacc igre.



Na Lando-vo veliko razocarenje on je izabrao Milenijumskog Sokola.Od tada Han Solo je sa Falcon-om prolazio kroz razne misije i prevozio je svakakve stvari,kao i osoblje.

Nakon sto je osvojio Falcon-a u Sabacc igri,Solo je poceo sa modifikacijam ovog cuvenog teretnjaka.
Redom mu je stavljao novo oruzije,senzore za ometajne,mnogo bolji stit,poboljsani hiper pogon,kao i sam enterijer.

Unutrasnji zgled Falcon-a:


Han-ova prva misija je bila na Kashyyyk-u,planeti njegovog najboljeg prijatelja i kopilota Chewbacca-e.

Posto su samo njih dvojica radili na prepravkama broda,ovaj brod nije bas uvek najbolje sljakao,kao sto smo videli u par navrata,u prvim snimljenim SW filmovima.Ali i pored toga retko koji teretni brod moze da se pohvali da je toliki broj puta pobegao iz nezgodne situacije kao ovaj.Bezao je i borio se sa malenim svemirskim lovcima jednako kao i sa velikim razaracima.Njegova prica se definitivno nastavlja i u novom serijalu,ocigledno je da vreme ne moze da pregazi ovaj svetlosni teretnjak i da ce se naci u jos dosta zanimljivih i nezgodnih situacija i ako je po ko zna koji put,na moju veliku zalost promenio svog vlasnika.  :'(


Imate sansu da vozite Falcon-a u novoj SW Battlefront igrici i mogu vam reci da je osecaj sjajan,ko moze obavezno neka pocne da igra ovu igricu  :grin2:

Red je da kazemo nesto o Hanu,kao i  Cubaki  :smilie:

Han Solo



Jedan od najpoznatijih svercera u galaksiji.
Igrom slucaja je postao heroj i jedan od glavnih figura pobunjenika.
Jedan od najzasluznijih za pad imperije.
Poreklom je sa planete Corellia.
Bio je siroce i jos kao mali se okrenuo kriminalu i postao sitan lopov da bi mogao da prezivi.
Kasnije postaje svercer i srece Cubaku,kojeg je uspeo da spase i izvuce od zatvorske kazne i od tada su nerazdvojni.
Vremenom je postao omiljeni krijumcar cuvenog Jabba the Hutt-a.
Umire u poslednjem ( sedmom ) delu,od strane ruku svog sina,koji je presao na tamnu stranu.

Chewbacca



Ovo veliko cupavo stvorenje,dobrog srca,nam dolazi sa planete Kashyyyk
Njegova rasa je Wookie,i spadaju u polu-divlji narod.
Uglavnom su miran i dobrocudan narod,koji podivlja samo kada ih drugi diraju.
Cui kako ga prijatelji zovu od miloste je kopilot Milenijumskog Sokola.
Kada ga je Han Solo spasao zatvorske kazne,Cubaka je mu je bio zahvalan i zarekao mu se kao dozivotni duznik.
U klonovskim ratovima,jos kao mlad je zavrsio kao rob Trandoshan slavers-a,koji su otimali mladje borce razlicitih rasa ( te rase je cuveni lovac na ucene Bossk ),i poslat je na planetu Wasskah.U isto to vreme,na toj planeti je kao rob zavrsila i Ahsoka Tano,padavan Anakin-a.Uz jos par mladih padavana uspevaju da pobegnu sa planete ove ozloglasene bande i tu prvi put vidimo Cubakinu snalazljivost i borbenost. ( preporucujem vam da odgledate epizodu Wookie Hunt,Star Wars Clone Wars sezona 3,poslednja epizoda,tu cete videti ovo o cemu sam vam pricao )
Chewbacca kasnije postaje jedan od vojskovodja svog naroda.
Jedan je od najzasluznijih za spasavanje Yode sa planete Kashykkk,kada je bila proglasena naredba 66.
Yoda ga je smatrao za vecnog prijatelja,a veliko postovanje je dobio i od Obi-Wan Kenobi-ja.
Od strane SW fanova je progasen za lika koji je simbol najboljeg prijateljstva.



E sada bi mogli da predjemo na set  :grin2:
Moj prvi kontakt sa LEGO Milenijumskim Sokolom je bio davne 2000 godine,veliku kutiju u kojoj se nalazio ovaj set sam prvi put video u starom merkatoru,u malenoj prodavnici,nalik na trafiku koju je drzao prodavac po imenu Zarko.Mislim da na ovom forumu ne postoji smajli sa takvom facom,kakvu sam ja tada napravio  :laugh:
Moj brat i ja smo tu cesto svracali i u glavnom dobijali od roditelja manje i srednje setove kad zasluzimo,ali ovo je bilo prosto u to vreme ne moguce dobiti  :sad:
Prodavac Zarko mi je tada dao ovu razglednicu koju i dan danas cuvam :



Rekao sam da cu kad tad nabaviti ovaj set,prosla verzija Falcona mi je zamalo pobegla,pa sam novu verziju uzeo prakticno cim je izasla,tako da sam ostvario jedan od svojih decijih snova  :smilie:

Kutija seta je stvarno velika i to mi se svidja  :laugh:



Prelazimo na minifigurice,moram priznati da su u prosloj verziji Falcon-a,minifigovi bili dosta bolji  :bored:
Najzad je Cubaka dobio samosterl kakav mu dolikuje,mislio sam da ce biti unikatan,a onda sam video da je chima pocela da se razbacuje sa njima i eto jos jednog razocarenja  :grin2:



Spoljasnji izgled Falcon-a





Razlika u odnosu na stari set je i ovaj prednji poklopac koji se spusta na dole,a ne podize se kao ostatak poklopaca,sto je bio slucaj u predhodnoj verziji:


Izgled broda kada je potpuno otvoren:


Enterijer Falcona:
Unutrasnja komandna tabla:


Izgleda da Cui sve ove godine nema dostojnog protivnika u svemirskom sahu  :grin2: :


Zadnji deo Falcona,izgled motora:


Malo nabacanih stvarcica:


Ovo bi trebalo da predstavlja,ulaz i izalaz iz Falcon-a,ali nije bas najbolje uradjeno jer figurica ne moze da prodje tuda,jer su vratanca u stanju da se otvore samo malo,pored toga vidimo i rezervnu raketicu:


Na ovoj slici vidimo donje topove,koji po mom misljenju nisu najbolje fiksirani,pa hoce da otpadnu ponekad,izgled nogica koje su fiksirane,kao i taj maleni ulazo-izlaz falcon-a  :grin2: :


Ovde vidimo cuveno mesto za sakrivanje nasih heroja,samo sto u ovom slucaju moze da stane samo jedan minifig,sto je malo bzvz:



Prelazimo na gornji deo falcona i zgled topova:


Topovi se podizu na gore i povlacenjem topova podizete polopac,koji otvara prostoriju predvidjenu za nisandzije,ima mesta za dve figurice,sto je super,jer tako i treba da bude:






Prelazimo na prepoznatljivu kabinu milenijumskog sokola,mogu da stanu dve figurice u kabinu,ali mnogo je bolje kada stavite jednu,jer ne izgleda prenatrpano:



Izgled prednjeg dela falcona,kao sto vidite postoje cetiri okrugle supljine koje fallonu daju zanimljiv izgled,u prve dve se krije po jedna raketica koju priiskom ispaljujete:



Uputstvo i rezervni delovi:


Za sam kraj Falcon sa ostatkom flote pobunjenika,nemam X-Wing-a,i ne planiram da ga nabavim,jedino ako ga dobijem nekim cudom:  :grin2:


Ovime je moja recenzija seta zavrsena  :smilie:
Set je stvarno sam po sebi velik i izgleda lepo.
Sto se tice igrivosti seta,nije nesto preterana,posto je set tezak i tesko ce klinci izlaziti na kraj sa njim,a ima par delova koji cesto spadaju.
Ako vec posedujete proslu verziju sokola,ne preporucujem vam da uzimate novu,jer su vrlo slicne i te pare mozete mnogo bolje da potrosite.
Minifigurice nisu lose,dobijate ostarelog Hana,Cubaku,Fina,Rey,BB-8,kao i dva totalno ne bitna lika,koji imaju 6min slave u filmu,ali realno na proslom su bolje,ako ste ljubitelj prve trilogije,imate celu ekipu na okupu,plus Darth Vader-a.
Set kao set bih ocenio 8-10,ali posto je legendaran brod bilo bi glupo dati mu bilo sta osim 10.  :grin2:
Hvala na paznji,pa se vidimo na nekoj drugoj recenziji!  :wink:
Pitajte sve sto vas zanima  :smilie:
Pozdrav svima  :smilie:
« Poslednja izmena: Jun 13, 2016, 12:00:21:posle podne SithLord »

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2016, 06:27:48:posle podne »
Set ko set, ima i dobrih i loših strana, al najlepše od svega je što si ostvario san iz detinjstva  :)

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2016, 06:31:03:posle podne »
Hehe slazem se u potpunosti sa tobom  :smilie:

Čeda

  • Član kluba (redovni)
  • Sr. Member
  • *
  • Poruke: 307
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2016, 07:02:01:posle podne »
No comment. :party:
Fantazija set, a jos bolja recenzija!

Bojan-Boki

  • Član kluba (redovni)
  • Sr. Member
  • *
  • Poruke: 406
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2016, 07:12:06:posle podne »
Cestitke na kupovini i svaka cast za prikaz  :love:

Sale

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.288
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2016, 07:29:31:posle podne »
MF je ikona Sw-a.
Obožavam ga  :wink:
I only work in black.
And sometimes in very, very dark...black!

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2016, 07:35:02:posle podne »
Hvala ljudi :smilie:
Kad mi spomenu SW,prva asociacija je Falcon  :laugh:
« Poslednja izmena: Jun 13, 2016, 12:02:43:posle podne SithLord »

bnesty

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 3.609
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #7 poslato: Jun 11, 2016, 08:27:23:posle podne »
Jos jedan sjajan review, narocito meni koji ne pratim previse SW univerzum da procitam tvoje uvode u predstavljanje seta.

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #8 poslato: Jun 11, 2016, 09:27:02:posle podne »
Drago mi je da je tako :smilie: :smilie: :smilie:

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2016, 11:54:23:pre podne »
Još jedna sjajna recenzija!

Hvala na informacijama za nas koji nismo pazili na redovnim časovima...  :wacky:

Ono što mi nikad nije bilo jasno je kako se brod koji ima više prostora za boravak posade nego za smeštaj tereta deklariše kao teretni brod...

Što se modela tiče, dve zamerke - ne vidim razlog zbog kog su koristili crvene plejtove sa onim štapićem jer mnogo odskaču po koloritu, i kada ovo dvoje odu da pucaju na gornji/donji top trebaju da budu postavljeni leđima jedno od drugog, jer jedan "gleda" donju a jedan gornju hemisferu.
 nerd.png

Posebno mi se sviđaju detalji koji ukazuju na haos u kom se Falkon nalazi...
...и нестадох у измаглици...

SithLord

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 410
  • Pol: Muškarac
  • The Sith believed that conflict was the only true!
    • Pogledaj profil
Odg: 75105 - Millennium Falcon
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2016, 01:03:02:posle podne »
Hvala  :smilie:
Pa u principu falcon je predvidjen za 4 osobe,dvoje u kabini i dva mesta za artiljerce.Sto se tice samog prostora za teret,predvidjen je da nosi 100 metrickih tona  :grin2:

Ja sam pogresio sto se tice postavljana minifigova,artiljerci trebaju da budu okrenuti ledjima jedan prema drugom  :smilie: