Autor Tema: Legends of Chima 2013 - 2015  (Pročitano 21717 puta)

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 28, 2012, 09:31:48:pre podne »
Ja ga nisam ni stavio na svoju listu inace ovo da je pravio bilo ko od nas napravio bi bolje.Ko da su deca pravila.Legu bi bilo bolje da krene da pravi bolje stvari ili ce svet dobiti jednog kolekcionara manje.:wacky:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Sammael

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 4.295
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 28, 2012, 10:04:37:pre podne »
Citat: \"TechnicKing\" post=15711
Ja ga nisam ni stavio na svoju listu inace ovo da je pravio bilo ko od nas napravio bi bolje.Ko da su deca pravila.Legu bi bilo bolje da krene da pravi bolje stvari ili ce svet dobiti jednog kolekcionara manje.:wacky:

Ni meni se većina Chima setova ne sviđa, ali ja nisam onaj za koga ih prave - s druge strane, kažu da su klinci od 6 godina kojima su ih pokazivali prosto oduševljeni i dizajnom likova i dizajnom vozila.

LEGO trenutno izbacuje preko ŠEST STOTINA setova godišnje, od čega će Chima imati možda 20 ili 30 setova. Ako ti se Chima ne sviđa, onda kupuj LOTR. Ako LOTR ne valja, kupi Technic. Ako na kraju ništa od preostalih 570 setova za 2013 ne valja, gotovo sam siguran da postoje neki stariji setovi koje si propustio a koji ti se sviđaju. Ja npr. imam na wanted listi na Bricksetu 229 setova što znači da bi LEGO sutra mogao kompletno da ukine proizvodnju i ja bih narednih 10 godina imao šta da kupujem.

Dizajneri u LEGO-u rade pod velikim brojem ograničenja, počev od teme, budžeta, igrivosti, prilagođenosti za godine deteta kome je namenjeno (osim ekskluziva, svi setovi su prvenstveno namenjeni deci od 6-12 godina), ograničenja po pitanju bezbednosnih standarda (kad set padne detetu iz ruke na pod sa metar visine, kako će i na koliko delića rasturiti), složenosti gradnje, i tome slično.

Neodgovorno je tvrditi da bi bilo ko od nas dizajnirao nešto bolje kad objektivno nemamo pojma koja su sve bila ograničenja za dizajn ovih setova. Ja prvi znam da ne bih umeo da ispoštujem pola onih ograničenja za koja znam, a kamoli sve.

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 28, 2012, 12:40:35:posle podne »
Ma ja sam mislio na dizajn.:grin2:
De nema setova koji mi se svidjaju sad cu 2-3 da obezbedim od proslih godina a imam ih jedno 50 na spisku.:wacky:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 28, 2012, 02:24:52:posle podne »
vidim ja da ces dobiti cvrgu od samaela kad te sretne :)
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

luka00

  • Gost
Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 28, 2012, 02:34:02:posle podne »

TechnicKing

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2.641
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 28, 2012, 04:08:36:posle podne »
Citat
vidim ja da ces dobiti cvrgu od samaela kad te sretne :)


Hahahahahahahha...:tongue2:
Oni koji misle da je avantura opasna,neka pokusaju sa rutinom:ona ubija mnogo brze.:)

If you’re not willing to risk, you cannot grow.
If you cannot grow, you cannot be your best.
If you cannot be your best, you cannot be happy.
If you cannot be happy, what else is there?

Jos jedan moj ajde recimo hobi:
http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/

Hexx

  • Gost
Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 28, 2012, 06:44:11:posle podne »
Ja se ovde slažem sa Sammaelom (i to ne samo zbog straha od čvrga :laugh: )
evo ja lično ne znam šta bih pre uzeo, čak i u okviru jedne aktuelne teme, a kamoli kad se još uzmu stari setovi u obzir. Još ako čovek ubroji tu neke stvari na popustu koje mogu da iskrsnu, biće svačega...

Ono što je dobro sa Chimom je što nisu spineri koji su generalno bili neupotrebljivi, već dobiješ pojedinačne setove gde em imaš neku akcionu foru za dečicu, em možeš zapravo da praviš nešto od tih delova.

Inače, budući da trenutno ide serija Thundercats, sve mi izgleda kao da lego hoće da upeca licencu ili da se malo ogrebe o slavu toga.

EDIT: Btw. šta je onaj drugi lik u setu sa lavmobilom?

Acidum

  • Član kluba (redovni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 2.311
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 28, 2012, 09:23:19:posle podne »
Vidim OBILJE dobrih delova! A i ovi minifigovi iz zemlje nečije uvrnute mašte će mi mnogo dobro leći...

...već vidim dioramu \"Lego City (tm) viđen posle ingestije 1200 mikrograma halucinogena po izboru\" :love: !!!

Citat: \"Hexx\" post=15723
...šta je onaj drugi lik u setu sa lavmobilom?


Svi zemljani protivnici, uključujući tog, su krokodiloidi. :nerd:  Pretežno su zeleni, ali je taj braonkast.
...и нестадох у измаглици...

vasa

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1.810
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 29, 2012, 05:46:19:pre podne »
Svidja mi se kod ovih novih stvarcica sto nije kao u ninjagu ,da uspeh vrtenja zavisi samo od vas ,nego ima da se lepo potegne ,takoda ce svako moci da se igra

Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 29, 2012, 06:16:12:pre podne »
Citat: \"Acidum\" post=15724


Svi zemljani protivnici, uključujući tog, su krokodiloidi. :nerd:  Pretežno su zeleni, ali je taj braonkast.


u okviru borbe protiv rasizma, mora bar jedan krokodil da bude braon umesto zelen :wacky:
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Angeli

  • Gost
Re: Odg: Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #55 poslato: Novembar 10, 2012, 03:55:01:pre podne »
na e-bay-u se sada mogu naci skoro sve minifigurine iz ove serije; pretpostavljam da posto nemaju pecat da su ok za kacenje, ali nisam 100% sigran, jer mi je nekako ovo siva zona, ali ako treba, preimenovacemo fotke u linkove; do tada, evo vukova:



svidjaju mi se, problem ce jedino biti taj sto su im oci razdvojene vise nego kod obicnih minifigurina, pa vecina slemova nece moci da se koristi


Yanakin

  • Član kluba (počasni)
  • Hero Member
  • *
  • Poruke: 1.109
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #56 poslato: Novembar 10, 2012, 03:06:34:posle podne »
daj \'tice!
"It's not the size of the dog in the fight, it's the size of the fight in the dog."

Hexx

  • Gost
Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #57 poslato: Novembar 10, 2012, 07:02:39:posle podne »
Dopadaju mi se kurjaci, ovaj svetliji čak je dobar i bez kacige, mada moram priznati da mi nije jasno čemu duplo štampane glave...

Darth Vader

  • Gost
Odg: Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #58 poslato: Novembar 10, 2012, 07:37:48:posle podne »
Možda tema stoji iza loše priče,ali mi se dopadaju minifigovi i veća vozila.

dugme

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 4.699
  • Pol: Muškarac
  • Štedite struju, imaćete više novca za LEGO.
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Legends of Chima 2013
« Odgovor #59 poslato: Novembar 12, 2012, 05:18:19:posle podne »
Citat: \"Darth Vader\" post=16031
Možda tema stoji iza loše priče,ali mi se dopadaju minifigovi i veća vozila.


kakva je priča, videćemo kad na cartoon network-u krene crtani koji prati ovu lego temu... :wacky: